Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не че е за тук - мнение за VW Transporter

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не че е за тук - мнение за VW Transporter

    Някой може ли да сподели впечатления за VW Transporter или да препоръча друг пътнически 8+1 бус?
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Знаете че аз ще кажа Вояджер разбира се.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Точно на пътническите нямам наблюдения но преди година един познат си купи Рено Мастер и тогаз много бях разпитвал за бусове и ми казаха че Пежотата и Ситроените не понасят добре големите товари и се посуква купето а последиците- спукан преден прозорец и то сранително често. Това ми го казаха шофьорите от разносната търговия. Иначе транспортерите са много добри машини. Карал съм от старите със задния двигател и са много добри
      Танки грязи не боятся!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от KamAZadjiq
        Точно на пътническите нямам наблюдения но преди година един познат си купи Рено Мастер и тогаз много бях разпитвал за бусове и ми казаха че Пежотата и Ситроените не понасят добре големите товари и се посуква купето а последиците- спукан преден прозорец и то сранително често. Това ми го казаха шофьорите от разносната търговия. Иначе транспортерите са много добри машини. Карал съм от старите със задния двигател и са много добри
        Ако ще е товарен да е със задно, това камион с предно е абсурд на абсурдите. Аз от служебния Боксер съм слизал по стръмните улици в Драгалевци и съм го ритал от яд, простоията му с простоия...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          За транспортера само добри неща мога да кажа. Работя с бусове, имал съм всякакви но vw е класика. В момента имам 3 броя . Ако искаш нещо по подробно пиши по конкретно за кои модел се интересуваш. Ето и един адрес:http://www.vw-bus.ru/phpbb2/portal.php

          Коментар


          • #6
            Имахме 2 такива VW transporter и сега единя го продадохме,

            единия които го продадохме беше 2,5 Тди 5 цилиндара 96 година.
            много беше пъргав и 1,5т не ги усещаше . карал съм го с макьимална скорост от 180-190 км/ч имче с 150 ги държи и не ги усеща.
            прекасен бус но е много капризен от към електрониката,
            наи простата центровка траа да мине през компютара .
            незнам дали всичките са така но нашия беше така

            другия които го имаме все още е с 2,4 Дизел 92 година Т4
            тои не върви толкова колкото другия но пък се подържа лесно , нама електроника някои неща можеш и сам да направиш

            и двата качват много товар и са много добър избор

            имахме преди един чисто нов Форд Транзит нямаше и 40 000 и трааше да му сменяме предницата и гореше повече масло от VWгените
            пълен боклук(тва е моито менеие разбирасе)

            Коментар


            • #7
              Не е лошо бусчето за нашите условия, особено за работа. Недостатък са слабите мотори - 1.9тд и 2.4 д/5 цил./ - не носят нито големи скорости, нито големи товари, но пък са икономични и леки за подръжка. Иначе аз също харесвам Вояджъра и от месец преговарям за купуване на един/гранд вояджър 3.3л, 93г./, но ако трябва да возя 6-7 работника, примерно, всеки ден, определено бих избрал транспортера.

              Коментар


              • #8
                Става дума по-скоро за работна машнина, която според нуждите да вози хора или багажерии. Ако е за луксозен ван, конкуренция на Vоyager-а е Vito-то, каквито доста са се навъдили по улиците напоследък.

                Коментар


                • #9
                  WV Transporter Sincro те са доста добри имахме преди тъкъв и доста добре се справяше и беше луксозен от вътре доста

                  но маи наистина Витото е по добро

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Не че е за тук - мнение за VW Transporter

                    Първоначално публикуван от tatkobarba
                    Някой може ли да сподели впечатления за VW Transporter или да препоръча друг пътнически 8+1 бус?

                    Аз мога да ти кажа че са много издръжливи на дупки и развалени пътища.Аз карам често Транспортер с двойна кабина и каросерийка отзад.Точно като пикап!
                    Единствения проблем който имам често с него е хидравликата на волана.Не е от най-издръжливите.Моя е с двигател 2.4 чист дизел и както повечето дизели от 94-та греят в софия по задръстванията и при по големи изкачвания.Но това са бели кахъри.Да чукна на дърво досега не е прегрявал.За товароносимост му дават 1 тон но никога не му е качвано повече от 200кг.Затова не мога да съм ти полезен.
                    Но като гледам пазара не са и толкова евтини.
                    Мислил ли си за някой от другите бусове?Фиат,рено,форд а можеби и мерцедес?
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      Аз съм се возил на такъв Транспортер, само че 2,8 дизел - егати бегачката Беше линейка и возеше много хубаво ( возил съм се, но не по нужди слава Богу - просто превоз )
                      RB Patrol Team

                      Коментар


                      • #12
                        Според мен се ориентирай към Мерцедес.Имаме Т4 93г. 2,5 бензин,че и автоматик.Купихме го за 5 хил.лв/тънко/.До момента е стъпал на около 8 .То какво ли не беше.В момента е в сервиз Фолксваген във В.Търново за смяна на венеца на маховика.При първото ми обаждане преди десетина дни ми казаха,че венеца ще струва около 670 лв.,но ако върна стария цената ще е под 300лв. и труд 250 лв.Днес,една седмица след като е свалена кутията ми звънят и казват,че е станала някаква грешка,защото венеца бил закрепен към едната турбина на хидротрансформатора и т.н. и цената е 3000 лв.,но шефа им бил намерил за 1200

                        Коментар


                        • #13
                          имаме новата вито 109 ЦДИ 90к и сме много доволни 9л/100км тя е със заден диференциял нищо общо си няма със старата вито..........транспортера не че е лош но предното предаване на bus не ми харесва..........
                          поздрави

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X