Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

    Знам че не е джип,но съм замислил едно бъги и съм сигурен че тук ще получа наи-ценна информация.Двигателя е C20NE-тои е ясен,скоростите и те,но с раздатката съм на "вие".
    На какъв принцип е,схемичка,как взима движение,като с. кутия е същата като на 4х2? Защо съм чувал че като се прецака,хидравличната течност започва да я пълни. Също съм чувал намеци че можела да се "пипне" и ставала постоянно зацепена и неубиваема.
    Имам оферта 500лв двигател скорости раздатка и кардан,заслужава ли си?Как да разбера дали раздатката е читава?
    Калин Владов,09РСПБЗН

  • #2
    До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Знам че не е джип,но съм замислил едно бъги и съм сигурен че тук ще получа наи-ценна информация.Двигателя е C20NE-тои е ясен,скоростите и те,но с раздатката съм на "вие".
    На какъв принцип е,схемичка,как взима движение,като с. кутия е същата като на 4х2? Защо съм чувал че като се прецака,хидравличната течност започва да я пълни. Също съм чувал намеци че можела да се "пипне" и ставала постоянно зацепена и неубиваема.
    Имам оферта 500лв двигател скорости раздатка и кардан,заслужава ли си?Как да разбера дали раздатката е читава?
    Както ще разбереш дали и мотора е читав. Демек никак. Но пък за тая цена скачай пък ще му мислиш. Като информация само знам, че тая смехория ( Вектра 4х4 ) е с някаква електрическа подигравка вместо истинска раздатка. Така че не знам какво бъги ще стане ама няма да е истинско.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Както ще разбереш дали и мотора е читав. Демек никак. Но пък за тая цена скачай пък ще му мислиш. Като информация само знам, че тая смехория ( Вектра 4х4 ) е с някаква електрическа подигравка вместо истинска раздатка. Така че не знам какво бъги ще стане ама няма да е истинско.
      "Електрическата подигравка",всъщност е един безмислен електромагнитен съединител,който стои след раздатката.Изолираш го и става парт-тайм...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        "Електрическата подигравка",всъщност е един безмислен електромагнитен съединител,който стои след раздатката.Изолираш го и става парт-тайм...
        Това ми трябваше
        Няма ли и някои руски саит със схемички нещо?
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Това ми трябваше
          Няма ли и някои руски саит със схемички нещо?
          http://www.detali.ru
          При избор на марка избирай тия отляво червените, че поне при мен зелените не работят.

          Коментар


          • #6
            До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
            http://www.detali.ru
            При избор на марка избирай тия отляво червените, че поне при мен зелените не работят.
            Добро саитче,но ми трябва поглед отвътре,или добро описание от "патил"
            И пак не става ясно как взима движение-зацепва се на едната полуоска според картинките,ама нали имаме диф,ко праим.Дали и тои е специален,с блокаж?
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Добро саитче,но ми трябва поглед отвътре,или добро описание от "патил"
              И пак не става ясно как взима движение-зацепва се на едната полуоска според картинките,ама нали имаме диф,ко праим.Дали и тои е специален,с блокаж?
              Какво значи "как взима движение" има СК, РК, кардан и 2 дифа. Това е. блокажи със сигурност няма. Няма дори ЛСД. Но нали ще е бъги, ще го караш в обороти и проблеми няма да имаш. Пък и с тоя мотор 2.0 и с килата на бъгито ще стане страшно "вървежно"
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                Колега
                ако ще правиш нещо подобно на бъги - форд сиера
                Як мотор 125кс и перманентно 4х4
                Здраво силово предаване си е.Оразмерено е за 220кс ,а е сложен малък двигател 2.0i DOHC.Това е така понеже на същото купе и силово предаване се слага двигател косуърт 2.0i DOHC 16V Turbo.Слeд 90 година и предавките им са еднакви - 75МТ.Вектрата е на порядъци по пиклива и е он деманд ако не се лъжа.Подобен форд може да намериш за до 2к лв с много късмет.
                BMW X6

                Коментар


                • #9
                  До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                  Ясно е вече-има допълнително шлицово съединение с което раздатката взима въртящ момент от касетата на дифа,а не от полуоската.Това значи и един по-различен диф.Остава въпроса с електро-съединителя-лесно ли е за блокиране,някои ако е запознат...
                  И дали е само електро,да няма и меша със серво усилвателя на волана?
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                    Такааа,последни новини.В раздатката има виско муфа,която работи с налягане от хидравличната помпа на сервоусилвателя на волана.Това налягане се управлява от клапанен блок.Дотук с ел съединителя.Сега ми трябва сигурно инфо,че тая виско муфа може да се зацепи на положение "парт таим"
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Такааа,последни новини.В раздатката има виско муфа,която работи с налягане от хидравличната помпа на сервоусилвателя на волана.Това налягане се управлява от клапанен блок.Дотук с ел съединителя.Сега ми трябва сигурно инфо,че тая виско муфа може да се зацепи на положение "парт таим"
                      Чакай сега. За какво ще ти е в положение "парт таим"? Ако ще я зацепваш така по-добре си вземи за донор някое 4х2?
                      Или искаш да кажеш да се зацепи в положение фулл тайм?
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                        Не,ако искаме да сме точни,парттаим с включен мост,или фултаим с блокиран междуосев диф.Абе равен въртящ момент към дифовете във всеки момент.Що ми се струва че не ме вземате насериозно?
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Не,ако искаме да сме точни,парттаим с включен мост,или фултаим с блокиран междуосев диф.Абе равен въртящ момент към дифовете във всеки момент.Що ми се струва че не ме вземате насериозно?
                          Ако не те вземахме на сериозно темата щеше отдавна да е заключена. Напротив за това и питам.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Такааа,последни новини.В раздатката има виско муфа,която работи с налягане от хидравличната помпа на сервоусилвателя на волана.Това налягане се управлява от клапанен блок.Дотук с ел съединителя.Сега ми трябва сигурно инфо,че тая виско муфа може да се зацепи на положение "парт таим"
                            Електрически е клапънът който управлява хидравликата - 4х4 или 4х2. Има и сфера която поддържа налягането в системата - като на Ситроенчетата. Ако не бъркам, изключва принудително 4х4 при натискане на спирачка и при заден ход. Доколкото знам муфата може да се блокита. Провери в опелския форум, имаше някаква информация по въпроса.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Трябва ми инфо за 4х4 Вектра А

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Електрически е клапънът който управлява хидравликата - 4х4 или 4х2. Има и сфера която поддържа налягането в системата - като на Ситроенчетата. Ако не бъркам, изключва принудително 4х4 при натискане на спирачка и при заден ход. Доколкото знам муфата може да се блокита. Провери в опелския форум, имаше някаква информация по въпроса.
                              Пуснал съм и там,но нищо конкретно засега.Радвам се че не е заключена,важно е за мен.
                              Ако се обади някои които е блокирал успешно,всичко е ясно-ще има бъги
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X