Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Не е ли много тежъкА иначе да пали като МАЗзимата си е убавиня.
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #17
      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      A не става ли КАМАЗов двигател?Колко тежеше той приблизтелно?
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #18
        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        При нас едни бяха слагали МАЗов ЯМЗ 236, на Зил131 не помня баш подробности беше одавна, беше страшен егати влачеше колко може да му се качи и искаше още, но го продадоха по смолянско май.
        А зимата има ли ток, няма неможе да запали, на дюзите разпръсквача е с 5 отвора и пръска като звезда, камера е вихрова и е в буталото, от тази гледана точка измислено супер за годините си!
        А ако се намери пък Мазов турбо от К701 (700) ще е върха на сладоледа
        Удрям един + за Мазовия
        Това е ако ще се занимаваш сериозно в бизнеса иначе няма файда
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Камазовия става перфектно.Вуйчо ми кара такъв ЗИЛ от 12 г.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #20
            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Тука вече няма грешка,Маз-овия мотор е без махна.Як е пали перфектно,но е малко тежък ама ще стане.Само да не му дойде на Зил-чето много силен.Искам да споделя само че, моя опит с присадките показва че ,винаги избива на най слабото място, Тоест като сложите много силен двигател няма да издържа трансмисията.Ще почне да троши я съединители,скоростни кутии,раздатки,кардани или диференциали.Това го казвам защото,ползвателя ще усети силата и ще започне претоварване.Да знаете че при военните машини, няма понятие товароносимост, има понятие теглителна сила.

            Коментар


            • #21
              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              От към ходова част и трансмисия ЗиЛ 131 е учудващо здрав навремето в казармата имахме радиостанций които заедно с фургона тежаха 8 тона цялата конфигурация тежеше към 12 тона и влачеха и агрегат АД 30 около 2 тона и с прекъснат ограничител на оборотите дигаха около 100 километра. В кал при неопитен водач потъваха за секунди като пирон в кисело мляко и на мене с ВАРЕМа ми се разгонваше фамилията да ги вадя защото радиостанцийте нямат лебедка с ком а на нейно място отпред има 2 киловатов генератор на койго пулта за управление е в кабината от дясно пред местата на пътниците и им е доста тясно. Дори и при тази ситуация ако потегляш от първа съединителя си издържаше поне 40 000 километра.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                Мазовия дв. е добър, но за зил131 е много тежък, съответно празен предния мост ще се окопава.Двигатела трябва да бъде лек и достатъчно мощен, не трябва да е по малко от 150кс..Някой чувал ли е за английски перкинс шестак.

                Коментар


                • #23
                  До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  А защо всички оплюха ифовия-мотор ?
                  виждал съм 131 с 6цилиндров двигател ,пълен с дърва около 10куб/не съм съвсем сигурен/ ,но минаваше почти отвсякъде ...
                  друг вариант е Манов мотор-6цилиндров,около 200кс. с тегло на ифов мотор ~500кг.след малко ще проверя точно номера на двигателя и ще го постна тука-

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Двигателите са за МАН ,евро 3 2002година.
                    DO0834 LF-4580куб.,140кс.при 2400об/мин.,540нм.при 1400об/мин. ,440кг.
                    4цилиндъра
                    DO0836 LF-6871куб.,280кс.,1100нм. при 1400-700об/мин.,580кг.
                    6цилиндъра
                    DO0836 LF41- -=-,280кс.,1100нм.при 1200-400об/мин.580кг.
                    6цилиндъра,4клапана
                    common rail
                    дано инфото е полезно.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      За избор на двигател ,няма спор има от хубави- по хубави,но според мен от същественно значение ще е цената.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Първоначално публикуван от kiko05 Преглед на мнение
                        Здравейте господа.Моля за вашто компетентно мнение относно монтиране на дизелов дв. на зил131.Върти ми се в главата нещо от рода на МАН,Мерцедес, дв. който ще му дойде добре като мошност.Тъй като не съм правил такова нешто,а не съм и виждал,как става точно? На какво трябва да се обърне внимание при монтирането? А и самото зацепване скоростна кутия/двигател как може да стане, стува ли си.
                        -Колега,хубавото на форума е ,че от различните мнения можеш да избереш ,
                        това което ти върши работа.
                        За двигателите,най-лесно е да е комплект със скоростната кутия.
                        Диференциалите на зила са съобразени с по -оборотния бензинов двигател.
                        Противно на това което вече сте прочели считам , че диферинциалите и скоростната кутия са сред слабите места.(при претоварване и движение на заден ход,кутията се цепи по шева на отливката)
                        -Ако сте сигурни в бизнеса в, който мислите да включвате 131- цата по добре си вземете друга машина.Добри комплексни качества предлага ИФА Л-60.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          ИФА L60 е добра машина но как стои въпроса с резервните части все пак е произвеждана само 2-3 години. В началото на демокрацията беше пълно с такива а сега като се замисля поне от няколко години не съм виждал движеща се такава.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ИФА L60 е добра машина но как стои въпроса с резервните части все пак е произвеждана само 2-3 години. В началото на демокрацията беше пълно с такива а сега като се замисля поне от няколко години не съм виждал движеща се такава.
                            -Части има,защото внасят .Ифа Л -60 също има своите слаби места.Едно от тях е компресора за въздух,който къса коляновия си вал.Може причината да е била и в нас ,защото настройвахме баланса на 10-11 атмосфери.
                            Ходовата част е смайващо здрава,само редовно гресиране на карданите с равна ъглова скорост и лагерите на долния шенкел. Двигателя е 11 литров 180 кс. ,буталата са чугунени. Бордовите са с каросерии 4.50 на 2.50 м. .При подвоз на дървесина,според тежеста на терена между-10 и 15 кубика(пространствени). Справя се добре и с ремарке.На електронния кантар в Свилоза сме имали чист товар (нето) 18-22 тона.
                            -Забравих да предупредя ,че ако има шум при преминаване от бавни на бързи или обратно да се отрегулира механично-пневматичния превключвател. Ифата е с планетарен междуосов диференциал и блокаж.Мостовете са с колесни редуктори и блокажи.
                            Другото е въпрос на гуми и водач.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Колега, зилчето го ползвам за подвоз на трупи, и е самосвал със шкодов кош, виетнамкови гуми, вършими перфектна работа и не се налага да го разтоварвам със крана,товаря го по 7-8кубика плътни(според терена),подвозвам максимално количество за малко време.Проблема е в това че няма на близо газ-станция,и се налага да пропатувам по 40-50 км.Ифата е добра машинка ,но тази работа която върша със зила, със ифата едва ли.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                И аз си уважавам ЗИЛчето.Няма по-дураковоустойчева машина от руската.За горенето то се знае, но за проходимост ИФА неможе да застане до него, та ако ще и 6-ца.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X