Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Добър ден!Малко развитие по темата. Ето го крайния резултат - събрани скорости с двигател. Всичко работи,като от завода.[ATTACH=CONFIG]461035[/ATTACH]
    Поздравления!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0038.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5398258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0037.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5398257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0036.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5398256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0035.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5398255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0039.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5398259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0040.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5398260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0041.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5398261Най накрая намерих време да поработя по ЗиЛ-а, ето какво се получава. Преработките са страшно много, но ще стане като "оригинал". За отпред ползвам оригиналните тампони от Мерцедеса, като за целта гредата, която държи радиатора и маската се изхвърля, мисля да ползвам мазов радиатор, като го пусна малко в шасито и ще накачам рамката от радиатора на ЗиЛ-а, към мазовия радиатор. След пълното изрязване на предната носеща греда, "разчекнах/отворих" малко рамата с латерна, така мотора пасна перфектно. Новата носеща греда е от мерцедеса, от който свалих мотора, прилагам и някоя ориентировачна снимка.

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Здравейте колеги Преди почти година се сдобих със ЗИЛ 131 (военен свързочен). Имаше проблем с двигателя (шлайфане на глави и смяна на гарнитури) отремонтиране на електрониката, ново газово БРЦ и 3 бутилки по 60 литра и нова метално-дървена каросерия. След всичко това, сега не спира да създава проблеми със свещи и кабели (зацапва ги и следователно няма мощност, да не казвам, че ми излиза мнооооооооооого солено с тая ГАЗ ) Писна ми вече да ходя да зареждам газовите бутилки по 100000000000000000 пъти и да харча излишно!!!
        И сега реших да си реша проблемите, като изкормя бензиновия газоунищожител и да сложа ЯМЗ 236 (МАЗ 500) . Но искам да се посъветвам с по-компетентни от мен хора преди това! Дайте съвет за:
        - подходящ ли е двигателя за това начинание (камиона се използва за трупи, в бъдеще може би и кран, дърва за огрев, подвоз за товаряне на ТИР-ове, пясък, баластра, чакъл и всичко което може да се качи на камиона и навсякъде където може да мине, а той може доста).
        - Ако двигателя е добър (Чета само суперлативи за него (не, че има мн инфо за него де )) при поставяне ЗИЛ-овите скорости ли остават или може да сложа скоростите от МАЗ-а? Ако са ЗИЛ-овите скорости, камбаната от ЗИЛ-а ли трябва да е или от МАЗ-а или някаква 3-та ще да е? А бе общо взето как ще трябва да зацепя двигателя към скоростите.
        - Ще се наложи ли промяна местоположението на носещата греда на двигателя, скъсяване/удължаване на кардана (късия)(по скоро удължаване може би, защото ЯМЗ-то е V6 и предполагам, че е по-къс от бензиновото чудовище)?
        - Охладителната система си остава от бензиновия двигател или не...
        - Дали бих имал проблеми породени от по-голямата мощност на ЯМЗ-236 (180 к.с.), а именно чупене на полуоски, кардани, скорости и съединители...?(Аз лично ПРЕДПОЛАГАМ, че няма да имам проблеми, защото двигателя е без турбо и се надявам да работи меко и да не троши камиончето ми).
        За сега е това Не се сещам за друго.
        П.П. Това с двигателя съм го решил окончателно! Даже се надявам следващите 1-2 седмици и с двигател да се сдобия Благодаря предварително на всички които биха могли да ми помогнат по какъвто и да е начин
        Ето го и НЕГО :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21122011397.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5416314Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21122011398.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5416315Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21122011400.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5416316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21122011401.jpg
Прегледи:2
Размер:110.2 КБ
ID:5416317Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21122011402.jpg
Прегледи:2
Размер:184.3 КБ
ID:5416318

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]479933[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]479932[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]479931[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]479930[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]479934[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]479935[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]479936[/ATTACH]
          Rocco, с интерес следя темата, но отдавна не си писал тук. Какво стана с ремонта, по-точно с проекта?
          Може би съм малко встрани от темата, но някой може ли да ми каже на колко килограма се стяга главата на оригиналният бензинов двигател на ЗИЛ 131? И клапаните на какво разстояние се регулират?
          Търпението калява силния и прогонва слабия.

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Добър вечер! Колеги, проекта е замразен временно, имам си други ангажименти, който ме отклониха. Поставил съм кабината на ЗИЛ-а, скоростите са зацепени към раздадъчната кутия, като за целта използвах оригиналния карадан от ЗИЛ и взех фланец и шлици от Урал, всичко това на стругар, който събра и центрова карадана. Остава ми само радиатора да монтирам и след това иде най-голямата мъка - жици, водни съединения и дръги дребни, но дразнещи нещица.

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
              Здравейте колеги Преди почти година се сдобих със ЗИЛ 131 (военен свързочен). Имаше проблем с двигателя (шлайфане на глави и смяна на гарнитури) отремонтиране на електрониката, ново газово БРЦ и 3 бутилки по 60 литра и нова метално-дървена каросерия. След всичко това, сега не спира да създава проблеми със свещи и кабели (зацапва ги и следователно няма мощност, да не казвам, че ми излиза мнооооооооооого солено с тая ГАЗ ) Писна ми вече да ходя да зареждам газовите бутилки по 100000000000000000 пъти и да харча излишно!!!
              И сега реших да си реша проблемите, като изкормя бензиновия газоунищожител и да сложа ЯМЗ 236 (МАЗ 500) . Но искам да се посъветвам с по-компетентни от мен хора преди това! Дайте съвет за:
              - подходящ ли е двигателя за това начинание (камиона се използва за трупи, в бъдеще може би и кран, дърва за огрев, подвоз за товаряне на ТИР-ове, пясък, баластра, чакъл и всичко което може да се качи на камиона и навсякъде където може да мине, а той може доста).
              - Ако двигателя е добър (Чета само суперлативи за него (не, че има мн инфо за него де )) при поставяне ЗИЛ-овите скорости ли остават или може да сложа скоростите от МАЗ-а? Ако са ЗИЛ-овите скорости, камбаната от ЗИЛ-а ли трябва да е или от МАЗ-а или някаква 3-та ще да е? А бе общо взето как ще трябва да зацепя двигателя към скоростите.
              - Ще се наложи ли промяна местоположението на носещата греда на двигателя, скъсяване/удължаване на кардана (късия)(по скоро удължаване може би, защото ЯМЗ-то е V6 и предполагам, че е по-къс от бензиновото чудовище)?
              - Охладителната система си остава от бензиновия двигател или не...
              - Дали бих имал проблеми породени от по-голямата мощност на ЯМЗ-236 (180 к.с.), а именно чупене на полуоски, кардани, скорости и съединители...?(Аз лично ПРЕДПОЛАГАМ, че няма да имам проблеми, защото двигателя е без турбо и се надявам да работи меко и да не троши камиончето ми).
              За сега е това Не се сещам за друго.
              П.П. Това с двигателя съм го решил окончателно! Даже се надявам следващите 1-2 седмици и с двигател да се сдобия Благодаря предварително на всички които биха могли да ми помогнат по какъвто и да е начин
              Ето го и НЕГО :[ATTACH=CONFIG]502927[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]502928[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]502929[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]502930[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]502931[/ATTACH]
              Виж някакъв различен двг,този от МАЗ не се побира във коша.V-то на 236 е на 90гр и е много широк,на дължина също не става,мерил съм на ЗИЛ-130.Идеята беше да извадя мотора от тук:

              и да го поставя тук:
              url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2245/11443916817028666541352915407wvw9VsvhGfcXdnLZ4SKi.JPG] [/url]
              Последно редактирано от petroffbg; 14-11-12, 18:53. Причина: снимките забравих
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                Не е ли по лесно направо да вземеш маза ? Каквото и да преправяш по добро от заводското няма .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Не е ли по лесно направо да вземеш маза ? Каквото и да преправяш по добро от заводското няма .
                  На снимката маза го изпроводих на ход по предназначение,никой не ще до го кара това говедо...,затова взех 130-ската.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Става, става, Колега мерил си ама на 131 става. Тука преди време направиха един ЗИЛ 131 сонда с Мазов мотор. Само дето изработката им беше много калпава, Мазовия мотор пресадиха зиловите скорости, това си е умрела работа и 100% чупене на скорости, но хората го ползват само да врътка сондата, че бил по икономичен. Може да се монтира МАЗ на 131, като за целата трябва да стане комплект мотор+скорости от МАЗ и скоростен лост от Краз. Кабината се израяза, да може да влезнат по-големите скорости с дупката на кабината, повдига се с около 4-5см, металните "под калници" дето закриват мотора изчеват да не пречат на голямото V-образно чудо. Зимаш карадан от Урал и карадан от Зил и всеки по-кадърен стругар ще ти ги направи. Ядове ще береш само с колекторите, ако не си перфекционист, като мене, става много лесно, като обърнеш колекторните траби - лявата да стане дясна и обратно, изкарваш едно гърне под бронята и забравяш за проблемите - и е ти 131 с Мазов мотор и скорости. Ако пък си като мене да искаш всичко да е в детайли, пак обръщаш колекторите и почваш едни филми, който и на Урал са същите. Като погледнеш камиона отпред, десния колектор се пуска между рамата и двигателя, пред картера, след което прави завой и изчезва назад, като за целата се ползва двуцевката на Маз-а да ги събереш с левия колектор. Левия колектор се пуска директно надоло и го събираш в двуцевката и си ти. Ако направиш тази интервецния - забравяш за лебедката, и ще се се наложи да търсиш като мене хидравлична или такава от Урал и да се монтира отзад. Ако имаш интерес, мога да обясня по обстойно. Поздрави

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      На снимката маза го изпроводих на ход по предназначение,никой не ще до го кара това говедо...,затова взех 130-ската.
                      Много капризни са станали новите шофьори на времето с кеф го карах маза . Единствения кусур му бяха скоростите много бързо се разбиваха и не знаеш на коя си включил . Бъзикахме се че таман стигнеш другата врата с лоста включиш пета седнеш си на седалката а тя вземе та изключи и те удари по крака
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Става, става, Колега мерил си ама на 131 става.
                        Може и да става,кабината му е по-високо разположена от на 130,но прецених,че не си струва галамацията,за сега остава на бензин,за година време не му се събира цяла седмица плътна работа.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Става, става, Колега мерил си ама на 131 става. Тука преди време направиха един ЗИЛ 131 сонда с Мазов мотор. Само дето изработката им беше много калпава, Мазовия мотор пресадиха зиловите скорости, това си е умрела работа и 100% чупене на скорости, но хората го ползват само да врътка сондата, че бил по икономичен. Може да се монтира МАЗ на 131, като за целата трябва да стане комплект мотор+скорости от МАЗ и скоростен лост от Краз. Кабината се израяза, да може да влезнат по-големите скорости с дупката на кабината, повдига се с около 4-5см, металните "под калници" дето закриват мотора изчеват да не пречат на голямото V-образно чудо. Зимаш карадан от Урал и карадан от Зил и всеки по-кадърен стругар ще ти ги направи. Ядове ще береш само с колекторите, ако не си перфекционист, като мене, става много лесно, като обърнеш колекторните траби - лявата да стане дясна и обратно, изкарваш едно гърне под бронята и забравяш за проблемите - и е ти 131 с Мазов мотор и скорости. Ако пък си като мене да искаш всичко да е в детайли, пак обръщаш колекторите и почваш едни филми, който и на Урал са същите. Като погледнеш камиона отпред, десния колектор се пуска между рамата и двигателя, пред картера, след което прави завой и изчезва назад, като за целата се ползва двуцевката на Маз-а да ги събереш с левия колектор. Левия колектор се пуска директно надоло и го събираш в двуцевката и си ти. Ако направиш тази интервецния - забравяш за лебедката, и ще се се наложи да търсиш като мене хидравлична или такава от Урал и да се монтира отзад. Ако имаш интерес, мога да обясня по обстойно. Поздрави
                          .
                          .
                          .
                          Колега, имам много голяма нужда от какъвто и да е вид информация, а при положение, че ти си правил такава присадка, всичко което ми дадеш като информация ще влезе се приложи на практика, само това с лебедката малко ме притеснява, но съм сигурен, че може да се измисли някакъв компромисен вариант (това с компромиса ми звучи малко зле, нищо, че излиза от моята уста, но пък в гората красотата не върши работа). А ако имаш възможност да дадеш някакви снимки ще ти бъда безкрайно благодарен, а зависи от къде си, може и да почерпя Камиона ще се прави ранна пролет, защото вече е студено, а нямам закрито помещение в което да се работи през студените дни . Ако можеш да споделиш конкретна информация за карданите, скоростите (зилови или мазови), по управлението ще има ли преправяния..., а бе всичко което прецениш ще бъда безкрайно благодарен Сигурен съм, че колкото и информация да събера пак ще изскочи нещо по време на операцията, но като му дойде времето ще задавам конкретни въпроси Поздрави от Шумен

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Направихме в сервиза вече 2 ЗИЛ-а 131 с двигател ОМ 366 от Мерцедес 814,за в гората.Ск.кутия си остава зиловата и може да се ползва лебедката.Става много елегантно и според мене читаво,за разлика от Ифовите двигатели.Според дърварите по-голямата от тази мощност,около 140 кс.,създава проблем с трансмисията.Главните предавания и диференциялите стават консуматив.За hosetooo от Шумен:кой си,ако проявяваш интерес,обади се в сервиза в Тютюневата фабрика.
                            Игнат Донев 0899952444

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Знам и за този вариант, даже бях намерил двигател, но все си мисля, че ЯМЗ 236 не е лош избор, нищо, че има 20-тина 30 HP повече от оригиналния бензин, а и ЯМЗ-то е без турбина и мисля, че работи доста меко (дано да не бъркам) и не би създавал проблеми по скоростите, дифовете и полуоските за по нататъшна употреба, а и да не казвам, че имам слабост към V образните двигатели (ако имаше как да сложа ЯМЗ 238, щях да го направя или по-добре да си купя Татра V12 8x8 да си имам така между другото ). Знам къде се намира сервиза ви. Идвал съм там, тогава сменяхте Ифов двигател със мерцедесов (този, за който вие говорите) . Евентуално ако нищо не излезе от моите идеи, може да мина да обсъдим някое решение

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                                (ако имаше как да сложа ЯМЗ 238, щях да го направя

                                И такава модификация има, но там филма е голям! Колега, каквото и да ти потрябва - ще ти го обясня в детайли, няма проблеми. Опътвах едни момчета по телефона, как да монтират ЯМЗ-236 на Урал и крайния резултат, по думите на човека - стана като от завода, то и моя Урал беше така ама пусто незнание. Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X