Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не е за тук, ама да питам - леко чукане в съединителя (VW)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Имам питанка колата има ли теглич? И когато си на по висока скорост да се чува не много силно почукване на метал от време на време /не плътен удар а по скоро отчетлив но не винаги/???/

    Коментар


    • #17
      автомобилите в германия от 2001 са средно над 200 000км,мойта е юни 2001 и беше на 210 000, срещу 20 евро ти се прави километража на колкото поискаш , сервизна книжка се копува и попълва и заверява също срещу някое евро....така че се стегай за съединител...
      този проблем го има и при БМВ и форд с денферите, в мото пфое докато работех съм виждал Транзити на които маховика беше направо превъртял и колата не можеше въобще да се движи, и това беше масово явление.....
      Disco II td5
      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
      planed: air locker, rear D44bumper

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от ivanomir
        автомобилите в германия от 2001 са средно над 200 000км,мойта е юни 2001 и беше на 210 000, срещу 20 евро ти се прави километража на колкото поискаш , сервизна книжка се копува и попълва и заверява също срещу някое евро....така че се стегай за съединител...
        този проблем го има и при БМВ и форд с денферите, в мото пфое докато работех съм виждал Транзити на които маховика беше направо превъртял и колата не можеше въобще да се движи, и това беше масово явление.....
        "демпфери"
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          Значи.. досега го карах и резултатът е следния. Чукането е в синхрон с боботенето на двигателя, при вдигане на оборотите и то зачестява. Не е силно и не излиза звук - само се усеща леко по крака, каото се пипне педала с ръка много лесно се усеща, но пак е слабо. На празен ход е в абсолютен синхрон с двигателя, при усилване на оборотите - също. Докато се кара, докато е на скорост колата и се натиска и отпуска съединителя го има. Когато се изключи от скорост или между превключванията е по-трудно за усещане. Колата няма теглич, няма никакви резки звуци на метал.
          Възможно ли е да е просто износен съединител или прит. диск и някое от перата да прави проблем?
          Колкото до километрите - гаранция няма никаква, ествствено...

          P.S. .... какво са демпфери???

          Коментар


          • #20
            омекотители на удари, някакаъв вид буфери или нещо което изпълнява такава функция...
            Както ти каза човека, приготви си 850 лева за чаркове...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              ами демпфери са пружините на съединителя, предполагам че си виждал съединителен диск, та при твоя автомобил пружините не са на съединителя а на маховика, т.е. той е от две части, като се разбият почва да се клати и да бие, от там идва чукането 100%
              и аз го имам ама ми дреме и си карам, лошо е че след време скапва притискателния диск аз го сменях веднъж вече, беше се счупила една от пластините/пружина/.......
              а тва за теглича па няма никаква връзка..... да не би като караш и да ти тропа по асфалта....
              Disco II td5
              2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
              planed: air locker, rear D44bumper

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от ivanomir
                ами демпфери са пружините на съединителя, предполагам че си виждал съединителен диск, та при твоя автомобил пружините не са на съединителя а на маховика, т.е. той е от две части, като се разбият почва да се клати и да бие, от там идва чукането 100%
                и аз го имам ама ми дреме и си карам, лошо е че след време скапва притискателния диск аз го сменях веднъж вече, беше се счупила една от пластините/пружина/.......
                а тва за теглича па няма никаква връзка..... да не би като караш и да ти тропа по асфалта....
                Благодаря много!
                Аз бях в Унитрейд. Там провериха по номера на двигателя и казаха, че маховика на тази кола е единичен - не бил двоен маслен (каквото и да значи това). Значи май действително ще са или някакви вибрации от двигателя, или нещо леко развалено в самия съединител. Там момчето пробва съединителя на ръчна спирачка и първия път загасна двигателя, но втория път приплъзна и така се размириса, че щяхме да се издушим. Може би просто е за смяна... което ще е по-малка злина.

                Коментар


                • #23
                  Ами ако го пробват съединителя така още няколко пъти направо да те вкарват за смяна, двойномасов а не двойномаслен, та двойномасовия маховик се слага за по тиха работа на дихателя, той коригира закъснението на запалването на горирната смес, повредата му най често се усеща като вибрация на празен ход около минута след като запалиш курника, като подадеш газ изчезва, по скоро твоята вибрация е или нормална или може да се дължи на проблем в скоростната кутия, там вътре повечето неща полудяват да се въртят дори и когато форсираш на празен ход, не знам какъв точно е шума ама много характерно чука например повреден зъб на някое зъбно колело, общо взето курника се вдига на подемник и се слуша отдолу от човек който знае какво да слуша, видях преди време как един 65 годишен "бай Георги" позна коя зъбчатка е счупена на камион Шкода Европа (а там са много, бързи бавни ит.н, като я слушаше по телефона от 4000 км. Като отвориха кутията направо се скрих под масата

                  Коментар


                  • #24
                    Здр. нвремето имах доста VW и на единия имаше точно сащия проблем и там проблема беше от теглича.Опитайте да дърпате ремърке близо тон на пресечен терен и след това при отварянето на съединителя 3 от демпферните пружини потрошени и увличайки се от въртенето на диска блъскат в корпуса на кутията а самия диск вибрира предавайки вибрациите на педала.Но тук може и да е на съвсем друг принцип. Поздрави.

                    Коментар


                    • #25
                      абе друго си е автоматика....

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от kassey
                        абе друго си е автоматика....
                        Да, друго е, ама с голям двигател, като е по-скромен двигателя е само за хора с мноооого здрави нерви...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X