Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да си купя за до 20-25000/дизел/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да си купя за до 20-25000/дизел/?

    Здравейте и много безаварийни км. отскоро чета форума Ви и много се кефя на инфото ,което намирам /за полезно / много съм "босичък" на тема оффроуд за което съжелявам. . .
    Карал съм карам и сега ,но никога не съм имал собствен джип, но сега май сериозно мисля да си закупя нещо Проблема е ,че не знам точно какво искам и бих се радвал да ме насочите към нещо между 20- 25000 /дизел/ може и по-малко//не мисля да го карам 100 % по нивите, но да мога и да разчитам на него. . .
    EX Toyota Land Cruiser 120
    Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

  • #2
    Ами за толкова пари е най-добре да отидеш в EU за тази цел. Избора ти ще е повече от голям. Nissan, Toyota, Mercedes G са все добър избор /ощететените марки да не се сърдят сега /. Но най-вече гледай, какво ще ти хареса като седнеш в него. Все пак всяка сутрин тая кола ще те вози.

    Коментар


    • #3
      TLC с мотор 3L или 3L-T.
      70-та серия ако искаш да ходиш по състезания, и 60, 80 или 90 ако искаш да ти е удобно и жена ти да не ръмжи.

      Коментар


      • #4
        Знам ,че няма да е от Бг ,нонаистина нямам идея от предимствата и недостатъците на дадени марки /резервни части и т.н./ Трябва да е удобен ,че жената май въобще не и се чува /не ,че няма кола ама ей така.../повечето от вас знаят как е // Карам сега от време на време едно Паджеро 2.5 TDi къса база ,за вървенето върви ама не вози никак. Значи съм се насочил към следните марки, да стесня малко кръга Land Rover Freelander 2.0 TD, Land rover Range rover 2,5DSE /тук много са км. има винаги/ Suzuki Grand 2.0 HDi, или Toyota 4runner 3000 TD
        EX Toyota Land Cruiser 120
        Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

        Коментар


        • #5
          Според мен си се насочил правилно. Най-добрия вариант за теб е нещо на land rover за предпочитане range. За 20000 можеш да си намериш доста добър range-да има всякакви удобства за да не пискат жените и да е с гарантирана проходимост. Това мисля че най-те устройва като съотношение off-onroad и цена-успех
          УАЗ - Where I go there are no roads!!!

          Коментар


          • #6
            да не те стряскам, ама чувам хич не толкова ласкави отзиви за Рейндж-а... Особено за пневматичното окачване и др. "автоматики" по него... доста е капризен май...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Двигателя на Рендж 2,5DSE е от BMW 525 TDS и въпреки че бавареца е 143 коня, едно е да теглиш лимузина, друго буца като Рейнджа. В едно издание бяха написали, че печката от Мюнхен доста пухтяла под масата на ровъра, така че по- добре се насочи към Тойота Ленд Крузър с три литровия дизел D - 4D
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от начинаещ
                ...по- добре се насочи към Тойота Ленд Крузър с три литровия дизел D - 4D
                трудно ще го намери за 20-25 бона... За тия парички може да намери Патрол към 98г, но къса база най-вероятно... двигателя е 129кс, но правен за джип, не за лимузина.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Аз мислех че сумата е в евро
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от начинаещ
                    Аз мислех че сумата е в евро
                    в интерес на истината, не е уточнена валутата... Ако са евро, може да се купи почти всяка марка...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Значи съм се насочил към следните марки, да стесня малко кръга Laughing Land Rover Freelander 2.0 TD, Land rover Range rover 2,5DSE /тук много са км. има винаги/ Suzuki Grand 2.0 HDi, или Toyota 4runner 3000 TD


                      От гореизброения кратък списък, според мен най-адекватен избор е Toyota. Роверите са добри, особено Рейнджа, но поддръжката им е трудна и разоряваща... Suzuki Grand е типичен SUV с всичките му плюсове и минуси, но е далече от Toyota като оффроуд възможности. Ако ще се кара основно в града може би е добър избор. Toyota e класна машина, частите са скъпи, но при добро поддържане и разумна експлоатация рядко се поврежда.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Много е важно колегата да посочи сумата в ЕВРО или ЛВ. е

                        Коментар


                        • #13
                          И аз мисля, че от изброения списък плюс допълнително предложената Тойота, може би най-добре е Тойота-та.

                          New Rage Rover бе първата явна заявка на Ленд Ровър за по-изтънчени клиенти с по широко-скроени джобове.. Разбира се има и във версии без пневматики, въздушни глупости и т.н. Но като цяло наистина баварския дизел идва малко слаб за теглото му, въпреки, че за всичко на асвалт и черен път ще върши отлична работа. Предозирането с 'ел-мел' обаче носи проблеми.

                          Ако комфорта и простора са ти в графата "must have", то по-добре се откажи от Фрийлендър-а. За градско каране и до вилата е идеален, но като возене, размери и всичко не е с нищо над Голф Кънтри (Синхро/4х4).. Лично мение..

                          Ако аз трябваше да избирам кое на Ленд Ровър - бих си взел Дискавъри - за плюсовете, пък дори и в сравнение с New Range Rover няма да говоря, че ще ме бият тука , но при всички случай е перфектен избор в този ценови диапазон с всичките му необходими екстри и ще остане и прилична сума пари за 'допълнителни'..

                          Определено не съм съгласен с Венци, че поддръжката на Ленд Ровър е разоряваща, може би при лицензиантите (Мото Пфое в момента) е така, но все пак има и алтернативи, които не мисля, че са по-скъпи от цените за всички останали, с изключение на руските машини..

                          Успех в избора!

                          Коментар


                          • #14
                            няма спор - Диско-то е най-евтино като цена -за 8-9 хиляди евро може да се вземе 98-99г от Германия, на всичкото отгоре има ЕВРО, а и е почти винаги с климатик...
                            Защо ли обаче съм свикнал да мисля, че когато нещо е много изгодно, има някаква уловка...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от uaz_f
                              Много е важно колегата да посочи сумата в ЕВРО или ЛВ. е
                              в лева е колега ,само мога да мечтая да я пиша е евро /поне за момента /
                              дайте джокер тогава какво да е !?
                              EX Toyota Land Cruiser 120
                              Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X