Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да си купя за до 20-25000/дизел/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Павката

    Аз ти препоръчвам Jeep Cherokee 2.5Tdi 115hp. Много добра джипка. Моделът е сравнително нов - 95.96г..... . Също така е проходима. Струват около 16 000лв. Даже ще ти останат да я постегнеш малко.Чувал съм само добри отзиви за този двигател специално.
    Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

    Коментар


    • #17
      Аз ти препоръ4вам Nissan Patrol 2.8tdмного са здрави евтини са(ще ти остане хем някои лев)93-4год...а за тези пари ще си намериш и готов тунингован ако питаш мен...единствно това 4е е японски и 4асти трудно се намират но сервизите си имат връзки и сами ти ги уреждатама докато пристигнаатмного са издръжливи и се държат добре както на пътя така и в горатааз ли4но съм се возил в такъв тунингован и съм много впе4атлен

      Коментар


      • #18
        Re: Павката

        Първоначално публикуван от Pavlin
        Аз ти препоръчвам Jeep Cherokee 2.5Tdi 115hp. Много добра джипка. Моделът е сравнително нов - 95.96г..... . Също така е проходима. Струват около 16 000лв. Даже ще ти останат да я постегнеш малко.Чувал съм само добри отзиви за този двигател специално.
        Препоръката е добра с изключение на двигателя. Това е най-несполучливия избор за Чероки, много слаб за него, почти винаги ще го карате на максимума. Добрия двигател за Чероки е 4 литровия...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Определено най-добрия избор за Черокито е 4.0L бензинов двигател но той за съжаление е и доста "лаком". От дизеловите двигатели 2.5 дизела на VM motori е добрия избор. Има го в два варианта 113 к.с. и 140 к.с. при система за впръскване common-rail. На градско по данни на производителя харчи около 12/100, а на извън градско 8/100.
          2.1 TD 80 к.с. двигател на Renault определено е слаб за този автомобил и наистина не е особено удачен избор.

          Коментар


          • #20
            Моето мнение по-горе се отнася за двигателя 2.1 ТД. 2.5TDI е по-добър двигател. Допуснал съм грешка за което се извинявам...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              Cherokee 2.5

              Аз определено не съм съгласен с Вас, що се касае до 2.5 дизела на Черокито. Стига да не бъркам, ако говорим за VM-ския дизел, който се слага (с леки изменения) освен на Чероки, и на Алфа 164, Форд Скорпио, Рейндж Ровър Класик и други. За двигатели като този производителите обикновено не си признават, но той си е с конструктивни дефекти.. С тия "четири глави" - пука ги за страх, прегрява и т.н. Признавам си, на Чероки не съм го пробвал, но съм карал Рейндж Ровър с такъв двигател - върви страхотно, доста пъргав е на шосето, добре се държи в 'тихите' извън него, но аз определено не бих се спрял на него. Мога да дам референции на поне няколко сервиза, които правят коли и джипове, снабдени с този мотор, които просто не им се захваща да го правят. Писал съм тук и преди, но по други теми - в един от оторизираните сервизи на Ленд Ровър не съм виждал джип на над 170-200К км. без проблеми по мотора (този мотор), като винаги проблемите са едни и същи - главата. Също така по информация в интернет - просто почти навсякъде го отричат.

              Разбира се това е мое лично мнение, но все пак дълго време правих проучване дали да си взема Рейндж Ровър Класик с този двигател..

              А иначе странно - защото VM Motori доста време работи с Крайслер, Форд, и доста други марки. През 1995г. (някъде) стават част от Детройт Дизел, които все пак са едни от най-големите в щатите, що се касае до дизелови агрегати...

              Аз лично при Чероки съм за 4.0 литровия, а ако говорим за преобладаващо градско каране/на асвалт - бих се замислил и за 2.5i.

              Коментар


              • #22
                Абе хора защо никои нищо не казва за Г-класа. Това според мен е един от най добрите джипове в света и това 4е се произвежда повече от 20 години го доказва. Аз мисля че за тези пари може да се купи една сравнително добра Г-класа и хем на офф Роад ще се представя перфектно, хем има изобилие от лукс в салона, хем и асфалт вози перфектно.
                Това е моето лично мнение и мисля че доста хора в България (а и по света) мислят така. А за двигател мисля 4е 300ТД е перфектния вариант. Е излиза малко соленичко, но щом колегата е успял да отдели 20-25 хилки ще може да го подкара и "изхранва".
                :
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • #23
                  G-Class

                  Малинов,

                  Ами никой не споменава за Г-класата в тази тема, защото човека (SLY) първоначално зададе критерии - 20-25 хил.лв. и горе-долу машини като Land Rover Freelander 2.0 TD, Land rover Range rover 2,5DSE, Suzuki Grand 2.0 HDi, или Toyota 4runner 3000 TD. Ма, ти явно не си обърнал внимание.. Т.е. все джипки след 1995г. Е, кажи ми къде в тоя бюджет влиза Г-класата, пък камоли с 300тд-то (ако говорим за шестака, който влиза след 1990г). Ако намериш хубав Г-клас до 25хил.лв., след 1990г. с 300тд мотор, искам да ти кажа, че кандидатите ще са далеч повече от един... Ама да не от ония дето са с "гарантиран произход"..

                  Коментар


                  • #24
                    абе 4ове4е ти поиска е... съвета. разбира се 4е колкото хора толкова препоръки. аз бих те посъветвал да си направиш примерен списък със 2-3 резервни 4асти на изброените фирми и да се поразвъртиш по телефоните и която машина иска наи малко пари купуваи. ина4е бегаи до исландците и си земи от ония 4удовища дет ги карат по глет4ери. т'ва е машина (и по4ти винаги подготвят Toyota между другото, а пък и австралииците които знаят к'во е off-road предпо4итат Toyota ) .
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      намират се Г/ей/-класи /предимно 350ТД/ за около 12-15 хил евро в чужбина, но аз поне съм виждал само автоматик... а иначе има и 300Д, но той определено не е най-доброто за асфалт...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Яро, то SLY и Чероки не беше дал като пример, но вие си дадохте мнението, и аз видях че всеки си дава мнението за това коя е най-добрата OFF ROad машина за него самия която влиза в тая цена. А за 20-25000лв наистина може да се намери G-class които не е от тези както ти казваш с "гарантиран произход". Наистина ще е в рамките на 90-92г. но мосля че е много по-добре от Гранд Витара или FreeLander 95 година.
                        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от LJ73
                          ... а иначе има и 300Д, но той определено не е най-доброто за асфалт...
                          Да де, ама старото 300д (петака) си е 'работен кон' и според мен не се вписва с думите 'лукс в салона' и 'комфорт ма асвалта' в едно изречение. Пък и в найй-дория случай ще е на 16 годинки...

                          Първоначално публикуван от dhx
                          ...аз бих те посъветвал да си направиш примерен списък със 2-3 резервни 4асти на изброените фирми и да се поразвъртиш по телефоните и която машина иска наи малко пари купуваи...
                          dhx,

                          това и аз мисля, че е вариант, но ти например за кои 2-3 части би попитал?.. така или иначе често нещата са относителни..

                          Първоначално публикуван от malinov
                          Яро, то SLY и Чероки не беше дал като пример, но вие си дадохте мнението, и аз видях че всеки си дава мнението за това коя е най-добрата OFF ROad машина за него самия която влиза в тая цена. А за 20-25000лв наистина може да се намери G-class които не е от тези както ти казваш с "гарантиран произход". Наистина ще е в рамките на 90-92г. но мосля че е много по-добре от Гранд Витара или FreeLander 95 година.
                          Малинов, не ме разбирай погрешно, ни най-малко аз ще те спирам да си даваш мнението.. Просто имам съмнения за намирането на добър Г-клас след 1990г. за тези пари. Все пак от старата Г-класа (460) се продават разни на по 20 и повече години в mobile.bg за по 12-15-17 хиляди лева...

                          Коментар


                          • #28
                            ами комплект съединител, алтернатор, клапани,нещо по турбините,даже цяла турбина, абе неща дет не можеш да ги замениш с аналози е наи добре.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от dhx
                              ами комплект съединител, алтернатор, клапани,нещо по турбините,даже цяла турбина, абе неща дет не можеш да ги замениш с аналози е наи добре.
                              Именно затова имах предвид, че сравнението ще бъде субективно и/или относително и ще кажа каво точно имам предвид :

                              При сравняване на цени на гореизброените части за Нисан Патрол (GR), Тойота Ленд Крузер (70-ките), Г-клас (460), Ленд Ровър (Дискавъри I, Дифендър, Рейндж Ровър Класик) едва ли ще намериш разлики в х2. Изброявам машини които по своя характер и замисъл са близки все пак - Патрол, Ленд Крузер, Дифендър, Г-клас. Ясно е, че ако сравняваме части за Витара и New Range Rover, или за Нива и Нисан Терано II, нещата поне от финансова гледна точка ще са тотално ясни..

                              Коментар


                              • #30
                                така е. ама тои ще ги плаща после та по това може да сравним даже хъммър (мърморко а не 4ук както вси4ки му викат тук) със уаз и за моя портофеил уаз ще е безспорен фаворит. 4е дори и да имам пари за по-добра машина със половината ще подготвиш уаза перфектно и можеш да обиколиш света например с останалите кинти и ще ти е по яко. а скъпите джипки които иска да си избива комплексите... даваите си споко бе хора. хванете някоя вълна......
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X