Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара - букси - за какво са?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Витара - букси - за какво са?

    Виждам, че темата е стара, но в момента ме интересува.На първата снимка до кутията с предпазителите, под буксата
    означена с 2 се вижда нещо полукръгло с отвор - някой знаели какво е ? Замерих го дава проходимост, при контакт на ключа на буксата му дава 10 волта.В действителност търся къде е монтиран зумера за забравени вкл. светлини на
    VITARA 2.0 TDI - 97г.

    Коментар


    • #32
      От: Витара - букси - за какво са?

      Това е шоков датчик, ако скочиш от някъде или катастрофираш и колата огасне най вероятно от дупкта е излязъл един щифт. Натискаш го и палиш
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        От: Витара - букси - за какво са?

        Ето това е зумера, със синята букса, но не му е мястото там, аз го сложих, иначе е вляво на водача, от вътрешната страна на таблото:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          От: Витара - букси - за какво са?

          Между другото, на моята зумер нямаше принципно, не знам защо. Може и на някой да му е пречел просто, но се наложи да си правя. Не, че е голямо сложно де
          Пичове, един тъп въпрос: къде е кабелния сноп за скоростната кутия и раздатката? Нещо го загубих и сега куплунга на скоростната виси в нищото ... много тъпо...
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #35
            От: Витара - букси - за какво са?

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Между другото, на моята зумер нямаше принципно, не знам защо. Може и на някой да му е пречел просто, но се наложи да си правя. Не, че е голямо сложно де
            Пичове, един тъп въпрос: къде е кабелния сноп за скоростната кутия и раздатката? Нещо го загубих и сега куплунга на скоростната виси в нищото ... много тъпо...
            Под моното, отива към стартера и динамото, там някъде: А за зумер, ако искаш аз имам един резервен

            Коментар


            • #36
              От: Витара - букси - за какво са?

              А, зумер съм си направил отдавна, имам и един от мицака, просто ми е чудно защо си нямаше оригинален.
              А шибания кабел не знам къде се е накатал, одеве разчоплих половината инсталация (то пък една инсталация) - няма го. А съм сигурен, че си беше там. направо съм на път да се депресирам ... Ще го ровя тре.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #37
                От: Витара - букси - за какво са?

                Май беше някъде зад делкото .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #38
                  От: Витара - букси - за какво са?

                  Благодаря trent.Вчера бях във Варна и свалих цялото арматурно табло, беше ми залепнала една от клапите за
                  топло-студено и нямах парно.Прегледах цалия кабелаж, но не видях никъде такъв зумер.Открих,че климатика няма въздушен филтър нито място за такъв.Сигнала на зумера изчезна преди 1 година след като ми смениха радиатора на парното.Нищо чудно да са свалили зумера и да са забравили да го монтират след ремонта.Сега ще проваря дали
                  има свободна синя букса и ако няма ще търся начин да си монтирам нов зумер.Колата е Vitara 2.0 TDI - 97г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Витара - букси - за какво са?

                    Климатика по принцип няма филтър, аз се замислям за някаква доработка, но засега не ми се занимава, а зумера няма нищо общо с радиаторчето, най-много някой да си го е харесал?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Витара - букси - за какво са?

                      Пфу, намерих си и аз буксата. Просто съм я клъцнал за смяна, а после така старателно съм я изолирал, че ...
                      Не случайно някой казваше, че каквото сам си направиш и алкохола не може да ти го направи
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Витара - букси - за какво са?

                        Проверих и намерих свободна синя букса и по нея намерих зумера, включих я и сега зумера работи.При мен зумера е закачен с едно винче на вътрешната страна на арматурното табло от дясно на средната колона - от дясно на/10см./
                        ключа за включване на вентилатора на отоплението.Сега си го поставих на по удобно място.

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Витара - букси - за какво са?

                          Прочети го и на руски....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108233

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X