Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

    Здравейте, колеги!!
    Отдавна замислям изпълнението на проект за Хот Род. Идеята е за лека машина с мощен мотор. Запалих се по проекта на руснаците -'Mad cabin' (Хот-род с кабиной ЗиЛ 157) - http://www.retro-style.ru/html/base.htm
    По принцип си падам по старата руска техника, а пък е и по достъпна от американската...
    И така, за основа ще ползвам проекта на руснаците, само че с някой изменения. Още не ми е ясно с регистрацията как ще се оправям – или с документите на 3102 или на Джугана и после технотест евентуално и регистрация. Документи за волгата имам, ще търся и за 157-ка.

    Ето в общи линий плана по изпълняване на проекта:

    1.Набавяне на запазена кабина от Зил 157 – Джуган, ще се използват възможно най много неща от интериора на зила – уреди, лостове,седалки и т.н.
    • вече съм намерил и капарирал една кабина. Остава да я взема и докарам.

    2.Набавяне на рама от Уаз – запазена по възможност
    • още нямам нищо в предвид


    3.Набавяне на донор за ходова част
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IM000026.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5852447 – Волга Газ 3102 – от нея ще се ползва предния мост
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:most-fr_01.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5852445 и окачването с дисковете и сектора евентуално, ако не се имплантира хидравлика от нещо друго.


    4.Също така и заден мост, пак от 3102, бърз и не лош!! За окачването не съм решил още ресьори или пружини....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:next_z-most.jpg
Прегледи:2
Размер:96.4 КБ
ID:5852446
    5.Скоростна кутия – за сега 3102, после евентуално някаква 5 степенна
    -купих есента една 3102 и на 12 февруари я докарах на обекта, готова е за разглобяване
    6.Двигател V8 поне – още нямам идея. Всъщност имам един от Газ 53 под ръка – за ремонт, ама ми се ще нещо по мощно. Простичък, бензин, карбуратор...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:engine_zmz-41_01.jpg
Прегледи:2
Размер:87.6 КБ
ID:5852448


    ЗМЗ-41 это карбюраторный, V-образный 8-цилиндровый двигатель с высокотурбулентными камерами сгорания и винтовыми впускными каналами, предназначен для установки на военную бронетехнику высокой проходимости.
    (Информация: "ОАО Заволжский моторный завод")
    Параметры двигателя ЗМЗ-41
    Количество цилиндров .............8
    Рабочий объем, л .....................5,53
    Степень сжатия .......................6,7
    Ном.мощность брутто кВт(л.с.)
    при частоте вращения ..............103(140)
    кол.вала мин-1 ........................3200-3400
    Макс.крутящий момент брутто
    Н.м.(кгс.м) ...............................352,8(36)
    при частоте вращения
    кол. вала мин-1 ........................2000-2500 Минимальный удельный
    расход топлива
    г/кВт.ч(г/л.с.ч.) ........................333(245)
    Расход масла на угар,%
    от расхода топлива ...................0,6
    Диаметр цилиндра
    и ход поршня,мм .......................100х88
    Масса,кг ..................................271
    Топливо ...................................А-76


    Този е супер, ама от къде??

    7.Разни екстри – климатик, музика и др. глезотии за края.
    8.Изпълнение – само още малко да се затопли и да си завърша 69-ката.


    Ето как приблизително трябва да изглежда на края -
    Колеги, нямам много опит с автомобилите и ще съм много благодарен за всеки практически съвет, който ми дадете.
    Поздрави!!!
    Когато нямаме това, което ни трябва,
    ни трябва това, което имаме!

  • #2
    До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

    Всичко се прави, но с регистрацията...............според мен нямаш шанс. Дано не съм прав.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

      Идеята е голямо предизвикателство!И аз съм заинтригуван много,още повече след като публикуваха снимките на ГАЗ 51 на базата на Ескалейд.С интерес ще следя напредъка на проекта ти .Успех!

      Коментар


      • #4
        До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

        Успех в новия проект Мише! Ще помагаме с каквото можем.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

          Стискаме палци за бързата реализация на проекта, а ако нещо се закучи за регистрацията ( или по точно в технотест) пиши на лично може да успея да ти помогна.


          Поздрави и късмет.
          SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
          +359 0878 888 874
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

          Коментар


          • #6
            До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

            Привет, колега! И на мен ми е идвала подобна мисъл в главата , като видях този проект, но да сложа кабината на шаси от "буханка" например , за да стане 4Х4. Бих сложил кабината на високо и възможно най-големите гуми и джанти и някой по-мощен дизел комплект със скоростите.
            Осмак е добра идея, ама разхода ....

            Желая ти успех в начинанието и качвай снимки, та да се радваме и ние .
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

              Идеята ти е страхотна.Поздрави.
              От години си мисля как би могъл да се използва един Газков или Зилов V-образен двигател.Цената им на практика е на килограм.
              Тука в една друга тема ,къде на шега къде на сериозно подхвърлих на един колега който питаше за смяна на двигател ,да използва един от тези двата.Но други хора се намесиха и казаха че не стават поради големите тегла-особено Зиловия.Та колко беше в края на краищата теглото му?Чел съм му данните,но нямам спомен да е 500кг.А иначе има голям потенциал.Само да качиш малко степента на сгъстяване и да туриш готин карбуратор и ще му качиш още мощноста,а разхода би трябвало да падне.Буталата му са 100мм.,а това отговаря на американския стандарт 4" бутала,та все ще може да се намери нещо подходящо ако трябва.Върти ми се в главата спомен,че зиловия разпределителен вал беше с доста широки фази,което не е зле за HotRod.Трябва да се провери.Изпускателните му клапани са кухи и пълни с натрий!
              Такива ми ти работи.Надявам се ти е ясно колко труд те чака ако решиш да доведеш идеята си до край.Но бих помогнал.Ако не с друго,то поне с подкрепа.

              Коментар


              • #8
                До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                Чудно и уникално. Успех Мишо!
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #9
                  До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                  И от мен поздрави, Мише! Всяка идея трябва да се приветства, щом става дума за творчество и създаванена нещо ново. Гледам, че този черния е монтиран върху шаси и аз също мисля че този вариант би подхождал повече, ама там са показани разни рязаници на шаси. Доколкото знам само производител може да пипа там, а ти говориш за регистрация. Така или иначе ще го впишем в присъствената книга на клуба .
                  Мога да помогна с книги за поддържане и ремонт на ЗиЛ 157, ако ти потрябват. Успех!
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                    Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                    И от мен поздрави, Мише! Всяка идея трябва да се приветства, щом става дума за творчество и създаванена нещо ново. Гледам, че този черния е монтиран върху шаси и аз също мисля че този вариант би подхождал повече, ама там са показани разни рязаници на шаси. Доколкото знам само производител може да пипа там, а ти говориш за регистрация. Така или иначе ще го впишем в присъствената книга на клуба .
                    Мога да помогна с книги за поддържане и ремонт на ЗиЛ 157, ако ти потрябват. Успех!
                    Ванка, идеята е на уазково шаси примерно да се сложи задния мост, а за предния да се имплантира от Газ 3102 с възможно най малко преработки!! А и какво те притеснява, та аз ще съм производител за този прототип! /Ха ха!/ Не съм проучвал още как стои въпроса с прототипите, ще видим! За сега събирам идеи и железа!!
                    Колеги, много съм Ви благодарен за подкрепата, аз наистина разчитам на нея. Разбирам с какво се захващам, зная каква битка проведох с "оживяването" на 69 - ката, но пък ще опитам!! Ctef, ще се разровя да прочета за зиловия осмак малко повече и това е вариант!!
                    Поздрави!!
                    Последно редактирано от misho5kov; 16-02-09, 18:17. Причина: допълване
                    Когато нямаме това, което ни трябва,
                    ни трябва това, което имаме!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                      Мишо, поздравления за проекта!

                      Този двг ЗМЗ 41 дето го качват на БТР не е ли същия като на ЗиЛ 130?
                      Ако е такъв лесно ще се сдобиеш с този мотор.
                      А за положението с регистрацията си мисля, че колегите малко те стряскат. Вариантът да си остане с волгова регистрация е най-приемлив и добър според мен.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Мишо, поздравления за проекта!

                        Този двг ЗМЗ 41 дето го качват на БТР не е ли същия като на ЗиЛ 130?
                        Ако е такъв лесно ще се сдобиеш с този мотор.
                        А за положението с регистрацията си мисля, че колегите малко те стряскат. Вариантът да си остане с волгова регистрация е най-приемлив и добър според мен.
                        И аз мисля че с регистрацията няма да е чак толкова страшно - и с регистрация на Зил 157 да остане - няма кой да се вглежда чак толкова!!
                        С моя Газ 69 съм минал вече към 2500 км и нито един полицай, който ме е спрял не ми е проверявал документите!!
                        А за двигателя не зная дали е този - чакам коментари от колегите. Просто братята са ползвали такъв, за това съм го споменал!
                        Когато нямаме това, което ни трябва,
                        ни трябва това, което имаме!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                          БТР-а е "Газ" и не е със зилови двигатели. На Мишо му трябва двигател от БРДМ или "Чайка"- те са около 6 литра и 200 коня.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                            Абе не е точно ГАЗ, защото БТРа си е именно с два мотора към 5, и кусур литра единият...
                            Така поне ми е известно на мен, не претендирам за достоверност.
                            ГАЗката е 4,3..., ПАЗа е 4,7

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                              БТР-а е "Газ- незнамсиквоси" и се произвежда в Горки. А тези двигатели( БРДМ и Чайка) са със 100мм бутала и с по-дълъг ход, и са някъде 5,8-5,9литра.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X