Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

    БТР-а е с два шестака редови от ГАЗ-51 , ако не ме лъже паметта.
    Със сигурност са редови.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

      Бтр 60 е 6-так от газ 51
      На по новите БТРи освен са с осмаци с мотори змз 41 5,53л, 100мм бутала, 88мм ход, змз 533 -4,67л 92мм бутала, 88мм ход, слаган и на ПАЗ,
      вече имат и дизелови.
      Зиловия осмак 130 е 6,0л, 157 е 6цилиндров 5,55л
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #18
        До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

        Зиловия двигател тежи 550-600 кг в зависимост от модификацията.Блока е чугунен

        Най големия ЗМЗ двигател е 5.55л. Газковия е наи малък с 4.25 и върви като лудо за другите незнам как ще е.

        Ако намериш от тия 41-ците в повече се обаждай да взимам един и аз.

        Най лесно газков двигател се преправя със смяна на колянов вал от паз-ов и директно става 4.7 л и му се повишава степента на сгъстяване
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #19
          До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

          Жив и здрав Мишо каквото и да правиш винаги ше помагаме колко можемАко ше слагаш нещо от Зил имам книгите за Зил130-131-157.Поздрави
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #20
            До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

            Привет, Мишо!
            Попаднах на още един подобен екземпляр:

            http://www.gaz69.ru/gallery/thumbnails.php?album=652

            Успех с проекта! Ще следя темата с интерес.
            LZ1GYY
            0898 436 956

            Коментар


            • #21
              До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

              Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
              Привет, Мишо!
              Попаднах на още един подобен екземпляр:

              http://www.gaz69.ru/gallery/thumbnails.php?album=652

              Успех с проекта! Ще следя темата с интерес.
              Гого, благодаря ти за подкрепата, разглеждал съм го, но моята идея малко се различава - като интериор джуганската кабина ако се запази е уникална - на мен много ми харесва и ми се иска да запазя максимално интериора!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ЗиЛ 157 Вътре 2.jpg
Прегледи:2
Размер:86.3 КБ
ID:5090935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ЗиЛ 157 Вътре.jpg
Прегледи:2
Размер:76.6 КБ
ID:5090936
              Тази нещо не ме кефи-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение_045.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5090950
              Виж само тази седалка как стои - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mad-Cabin_05.jpg
Прегледи:3
Размер:125.6 КБ
ID:5090951
              И кабината е удължена и снизена, някак си хищна си я представям....
              Аз мисля че трябва много внимателна преработка на кабината....
              Все пак, респект за труда на човека....
              Поздрави!!
              Когато нямаме това, което ни трябва,
              ни трябва това, което имаме!

              Коментар


              • #22
                До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                Като естетика изобщо няма база за сравнение. Но не са много такива образци и реших, че е добре да има различни примери какво е правено до сега.
                LZ1GYY
                0898 436 956

                Коментар


                • #23
                  До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                  @misho5kov
                  Мисля,правилно си се ориентирал към оригиналния дизайн на таблото!Другия вариант би бил, специални уреди за Хот Род,било то ретро или съвременни,но излизат солено.Половинчати преработки обаче,по добре да не се правят!
                  На снимката кабината ми се струва само снишена.Май от там идва ефекта на удължаване.
                  Проблема с двигателя обаче продължава да ме вълнува.Определено Зиловия ще дойде тежък за съжаление.Колкото и агрегати да му се свалят и да се олекотява.Но нека не се изоставя напълно като евентуален вариант за сега.Газковия добре,но с тия стотина коня бая зор ще се види докато се доближи до представите за Хот родОсвен ако вече нямаш нещо на ум.
                  Зависи каква е крайната цел наистина.
                  Ако обаче ще се търси по-голяма мощност,възниква и въпроса ще издържи ли тази скоростна кутия?А и не само това.Ще трябва да се заложи и на здрава рама,надеждна спирачна система сигурна управляемост.Особено ако се кара по пътищата.
                  Това е за сега. Пиши как би желал да се развива темата за да ти е от най-голяма полза.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    @misho5kov
                    Мисля,правилно си се ориентирал към оригиналния дизайн на таблото!Другия вариант би бил, специални уреди за Хот Род,било то ретро или съвременни,но излизат солено.Половинчати преработки обаче,по добре да не се правят!
                    На снимката кабината ми се струва само снишена.Май от там идва ефекта на удължаване.
                    Проблема с двигателя обаче продължава да ме вълнува.Определено Зиловия ще дойде тежък за съжаление.Колкото и агрегати да му се свалят и да се олекотява.Но нека не се изоставя напълно като евентуален вариант за сега.Газковия добре,но с тия стотина коня бая зор ще се види докато се доближи до представите за Хот родОсвен ако вече нямаш нещо на ум.
                    Зависи каква е крайната цел наистина.
                    Ако обаче ще се търси по-голяма мощност,възниква и въпроса ще издържи ли тази скоростна кутия?А и не само това.Ще трябва да се заложи и на здрава рама,надеждна спирачна система сигурна управляемост.Особено ако се кара по пътищата.
                    Това е за сега. Пиши как би желал да се развива темата за да ти е от най-голяма полза.
                    Благодаря за подкрепата, колега!!
                    Значи за двигателя въпроса стои така: макс мощност с максимална простота. За мен 8-мак е задължителен, но:
                    Зилов не става, много е тежък и т.н.
                    Газков 53 - няма тяга, трябват някакви преработки с неизяснен край..
                    Вариянта за сега е 6000 куб.см - Чайка, БРДМ - лощото е че все по трудно се намират!! Достатъчно коне и много много въртящ момент.
                    Иначе другия вариянт с с доставка на някакъв 8, 12 цил. 600 SEL, сега цените са добри, но е трудно с присадки, преработки!! А и си губи смисъла на Руския ХотРод!!
                    По повод на темата - приемам всякакви съвети - двигател, окачване, всичко е само в мечтите ми за сега. Написал съм с какви железа разполагам на този етап. Окачването е основно от 3102 - за мен това е добро като избор. СК от Волга или производни - Газела и т.н - примерно 5 ст. не мисля че е слаба, пък и това ще се доизчиства в експлоатация.
                    Компромиси с окачване, спирачки, управление няма да има - мисля да не откривам топлата вода, а да ползвам проверени схеми и конструкций...
                    За това и съм отворен за идей на ниво проектиране съм още!!!
                    А относно преработката на кабината - братята не само я намаляват на височина, но и наистина го удължават!!!
                    Описали са го бегло, но ако се загледаш си личи!! Ефекта е поразителен..............
                    Още веднъж благодаря на всички колкеги, които ми помагат!!!
                    Поздрави!!!
                    Последно редактирано от misho5kov; 25-02-09, 21:02. Причина: Добавяне
                    Когато нямаме това, което ни трябва,
                    ни трябва това, което имаме!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                      Бат Мишо един 300 шест цилиндров с турбо няма ли да е добре. Или мислиш че купето ще е прекалено тежко за него.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                        Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                        Бат Мишо един 300 шест цилиндров с турбо няма ли да е добре. Или мислиш че купето ще е прекалено тежко за него.
                        Кажи какво точно имаш в предвид?? Трябва да ти кажа , че:рама УАЗ, Купе Зил 157 и ходова Газ 3102 - за тегло не ми се говори, нищо тежко няма там. Ако ми говориш за дизел обаче, не ми се връзва с моята идея!!
                        Искам да е бензин, даже без инжекциони...... класика някаква!!
                        Минимум 8 цилиндъра ...............
                        Поздрави!!
                        Когато нямаме това, което ни трябва,
                        ни трябва това, което имаме!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                          Незнаех че искаш да е бензинов. Като цяло искаш да е Руско оборудването ли? А как мислиш да решиш дължината на кормилната уредба и ъгъла под които застава? Извинявам се ако ви се струват глупави въпросите ми. Не съм много наясно с нещата.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                            Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                            Незнаех че искаш да е бензинов. Като цяло искаш да е Руско оборудването ли? А как мислиш да решиш дължината на кормилната уредба и ъгъла под които застава? Извинявам се ако ви се струват глупави въпросите ми. Не съм много наясно с нещата.
                            Виж, колега, нямам нищо против и хотрод на база КАДИЛАК, ама от къде?? А и не знам нищо за него....Идеята на хотрода е мощна и впечатляваща машина с достъпни средства. Американците с КАДИЛАК!!
                            Ние тук със Зил 157 и Волга...
                            Е, живеем в такова време, че от e-bay за броени дни мога да си доставя доста неща- двигатели, оборудване.... но ме сърбят ръцете за това с което съм започнал в началото на темата....
                            А специално за кормилната - не мисля да променям кормилото и нищо в кабината, а от там нататък- кардани и уредби колкото щеш!!!
                            Поздрави!!!
                            Когато нямаме това, което ни трябва,
                            ни трябва това, което имаме!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                              Изцяло те подкрепям в идеята ти да използваш всичко руско.Разбира се много по-ефектно ще бъде да "плеснеш" на готово мощен германски или американски мотор но за мен изчезва тръпката от правенето и опита.Заслужава си да се опита.
                              За съжаление си затрих книгата в която бяха събрани на куп данни за всички машини произведени в Съюза до към 1970. Там бяха описани и Чайките и Зиловете(лимузини).Сравнявах моторите им със зиловите двигатели и си спомням че открих някои сходства.Та за да не говоря на изуст молбата ми е ако някой има конкретни данни за гореизброените да ги сподели.Интересувам се от диаметър/ход бутало,диаметри на клапани,степен на сгъстяване въртящ момент и мощност.За фази на разпределитените валове не смея да се надявам
                              П.п. -а кормилната уредба с карета.
                              Последно редактирано от ctef; 26-02-09, 09:04.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проект Hot Rod на база Газ3102 и Джуган

                                Поздрави за проекта. Имам свободна рама от уазка, гола като пушка
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X