Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с тоците при Самурая.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с тоците при Самурая.

    Преди половин година сменях единия "стоп" и махнах кабелите за буксата за теглича. Не съм сигурен,но горе-долу от тогава ми прави следния проблем: 1. Когато натисна спирачката - касетофончено се превключва от FM на MW.... мислех, че е от дъртото радио. Сложих едно Сони на заем и пак същото, само че не се преместваше на средни. Натискаш спирачката и то спира за секунда и пука в колоните.
    Пускам си радиото и карам по инерция е гледам да не натискам спирачките много, много че музикат отлита. Кажете от къде може да идва всичко това,че откачам бе музика.

    2. Същото нещо става и когато съм включил на къси и дам мигач.

    Че кабелите са стари и е "мале-мале".... така е. Но преди не го правеше. Къде може да съм сбъркал и защо така - все едно тока не му достига.
    3. Фаровете едвам мъждукат, когато не съм
    дал газ.

    Понятие си нямам от ел.връзки, ел.инсталации и др. Но за това е виновно школото,което вече го няма.(Да де на изчезване е).
    И все пак ме води на мисълта,че динамото му е дошло времето. Или акумулатора? Ако е така, може ли да се "реБилдват"?

    Чета постоянно и добре, че е форума та да науча поне "простите" неща от физиката.

    Предложения чакав всякакви. Всичко чуто/изписано от Вас ще ми е от полза.

    Лека...

  • #2
    До: Проблем с тоците при Самурая.

    Със сигурност не е "динамо" такова нямаш. Не е и акумулатор. Остават лоши връзки.Лошото е че са много а сега е студено.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с тоците при Самурая.

      Или се губи маса някъде, или нещо е корозирало и "прехвърля" + на други кабели + ЛС
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с тоците при Самурая.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Със сигурност не е "динамо" такова нямаш. Не е и акумулатор. Остават лоши връзки.Лошото е че са много а сега е студено.
        Как така няма динамо? Алтернатор? А кое е "нещото" което зарежда акумулатора? Шах и Мат....

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Или се губи маса някъде, или нещо е корозирало и "прехвърля" + на други кабели + ЛС
        Дядо, ти ми беше п`ръв, като вариант! Края на седмицата ще дойда,дано черна мачка не мине път.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с тоците при Самурая.

          Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
          Как така няма динамо? Алтернатор? А кое е "нещото" което зарежда акумулатора? Шах и Мат....



          Дядо, ти ми беше п`ръв, като вариант! Края на седмицата ще дойда,дано черна мачка не мине път.
          Ами няма динамо при теб. Да не си велосипед?

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с тоците при Самурая.

            провери добре ли са изолирани кабелите на свалената букса ако не ги изолирай и с мултицет мериш на акомулатора при запален двигател колко зарежда алтернатора между 14.4 14.8волта

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с тоците при Самурая.

              колега почти 99% е масъта на задния стоп трябва да сложиш едно кабелче дирекно вътре на опщата шина на стопа и слет това да го хванвш хубаво за купето гледаи да няма боя или нещо такова трябва да прави хубав контакт с купето хайде успех

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с тоците при Самурая.

                Какво стана с токовете?
                Радослав Йончев

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с тоците при Самурая.

                  И аз 1 година по-късно да питам как оправихте проблема? Че и при мен е същото. Замерих с ампермер и ми отчита оттечка на тока. А в този студ как не ми се претърсват всички кабели....
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                  Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                  In God we trust, all others must pay in advance.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с тоците при Самурая.

                    гаранция е прекъснала или клеясала масата на задния стоп-като дадеш мигач и мигат и стоповете значи 100%

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с тоците при Самурая.

                      Някой идея да има за следния проблем. Ток има. Акумулатор - пълен, нов. Когато стартирам тока пада, когато върна ключа тока се връща. Дали някое бушонче е изгърмяло или да замервам уредите по заплаването?
                      Благодаря предварително
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                      Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                      In God we trust, all others must pay in advance.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с тоците при Самурая.

                        Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
                        Някой идея да има за следния проблем. Ток има. Акумулатор - пълен, нов. Когато стартирам тока пада, когато върна ключа тока се връща. Дали някое бушонче е изгърмяло или да замервам уредите по заплаването?
                        Благодаря предварително
                        Малко неясен е въпроса "...тока пада..." ако приемем, че означава че лампи и всичко друго почва да "жми", а стартера не върти, вариантите са три:
                        1.Акумулатора не дава достатъчно стартови ток (щот умира)
                        2. като т.1 но (щот` е задрал стартера и яде ток здраво като за късо)
                        3.Замърсени (корозирали) клеми на акумулатора
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с тоците при Самурая.

                          Благодаря за отговора. Точно това имах в предвид, но не само, че светлините жмят, ами въобще изгасват при натиснато копче за старт на двигателя (аз съм с копче, клюа дава само контакт). Пробвал съм на два акумулатора, същия е резлтата, клемите също почистих. Сега ще сменя бушончетата, които са наслагани по проводниците и с това ми свършват идеите.
                          А това което каза за стартера - ще го проверя и него дали нещо не му е в ред.
                          Благодаря за идеята
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                          Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                          In God we trust, all others must pay in advance.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с тоците при Самурая.

                            Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
                            Благодаря за отговора. Точно това имах в предвид, но не само, че светлините жмят, ами въобще изгасват при натиснато копче за старт на двигателя (аз съм с копче, клюа дава само контакт). Пробвал съм на два акумулатора, същия е резлтата, клемите също почистих. Сега ще сменя бушончетата, които са наслагани по проводниците и с това ми свършват идеите.
                            А това което каза за стартера - ще го проверя и него дали нещо не му е в ред.
                            Благодаря за идеята
                            Според мен бушоните нямат общо с проблема ти.Виж масите как са и стартера. Оставам и със съмнение и за акумулаторите. Мерени ли са под товар?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с тоците при Самурая.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Според мен бушоните нямат общо с проблема ти.Виж масите как са и стартера. Оставам и със съмнение и за акумулаторите. Мерени ли са под товар?
                              Акумулаторите - единия е чисто нов, другия е на 1година. Не съм ги мерил. Един познат електричар каза, че има голяма оттечка някъде. Та в последните седмици махах минуса когато не я карам дълго време. Но сега изобщо не иска да пали.
                              Това за масите ... как могат да се проверят? има линякакъв уред, или трябва да търся всяка зазимяваща клема и да я оглеждам за мърсотии? Нещо елетротехниката в нашето поколение не са ни я преподавали качествено
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                              Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                              In God we trust, all others must pay in advance.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X