Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся обръщане или направа на джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обръщане наджанти ?

    Ако има и снимки ще е супер !
    ... Смръщена, четириока, двуврата мръсница, с вечно недоволен изруд под капака, влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска, тясна и неудобна вътре...[SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      От: Обръщане наджанти ?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Има и един друг варянт който съм правил навремето на ладата. Джнтата се качва на струг и се отрязва малко след заварките на фланеца. На рунд се огъва окръжност от същата дебелина ламарина и със същия диаметър и ширина с която искаме да разширим джантата след което заваряваме. Гаранция че няма да има биене няма при мен се получи повече от добре за задни гуми .
      Според мен ти говориш за разширяване, а не за обръщане на джанти. Обръщането е описано от Куздов. Мога да добавя, че съм обръщал уазови джанти, като след изпилването на заварките и завъртането на централната част съм ги качвал на главина на джипа. Въртя джантата и почуквам където бие докато ми хареса. След заваряването ги занесох на баланс машина и се оказа, че са перфектни( по-добри от оригиналните).
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #18
        От: Обръщане наджанти ?

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Според мен ти говориш за разширяване, а не за обръщане на джанти. Обръщането е описано от Куздов. Мога да добавя, че съм обръщал уазови джанти, като след изпилването на заварките и завъртането на централната част съм ги качвал на главина на джипа. Въртя джантата и почуквам където бие докато ми хареса. След заваряването ги занесох на баланс машина и се оказа, че са перфектни( по-добри от оригиналните).
        Аз го разбрах, колегата, верно си е разширяване. A на времето и аз имах такава Експериментална Лада:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-91.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5237076 Ето я.
        ... Смръщена, четириока, двуврата мръсница, с вечно недоволен изруд под капака, влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска, тясна и неудобна вътре...[SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          От: Обръщане на джанти ?

          Джанти се обръщат на струг,на баланс машина има и други възможни варианти,обърнах няколко комплекта,въпроса е дали си струва блъскотията,едно време нямаше,ама сега се предлагат стоманени джанти всякакъв цолаж,широчина и ЕТ -44 ,има и фланци....
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #20
            От: Обръщане наджанти ?

            Първоначално публикуван от todor_toplev Преглед на мнение
            Аз го разбрах, колегата, верно си е разширяване. A на времето и аз имах такава Експериментална Лада:[ATTACH=CONFIG]281023[/ATTACH] Ето я.
            Същите и аз ги правих 13 цола от БМВ старата тройка "акулата" и понеже се на 100мм а ладата ва 98мм задължително на шпилки щото искубваше болтовете.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Обръщане на джанти ?

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Джанти се обръщат на струг,на баланс машина има и други възможни варианти,обърнах няколко комплекта,въпроса е дали си струва блъскотията,едно време нямаше,ама сега се предлагат стоманени джанти всякакъв цолаж,широчина и ЕТ -44 ,има и фланци....
              С тънък диск на малък флекс прерязваш всички заварки по джантата,избиваш фланеца (хубаво е да е на преса ,но и с големия чук става) и след това на струга-захващаш обръча и набиваш обърнатия фланец,въртиш и центриш докато ти хареса,по една капка с телоподаващото или електрожена срущуположно и като фиксираш сваляш и заваряш на сектори както е оригиналната джанта.Играчка си е за 4 джанти за да станат добре ще ти отиде един ден.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                От: Обръщане на джанти ?

                Обърнал съм поне 20-30 комлекта . Струг , фреза , преса и пак струг и телеподавщо . Ако не ти се занимава на теб ми звънни . 0896659886 Румен.

                Коментар


                • #23
                  От: Обръщане наджанти ?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Има и един друг варянт който съм правил навремето на ладата. Джнтата се качва на струг и се отрязва малко след заварките на фланеца. На рунд се огъва окръжност от същата дебелина ламарина и със същия диаметър и ширина с която искаме да разширим джантата след което заваряваме. Гаранция че няма да има биене няма при мен се получи повече от добре за задни гуми .
                  Това можеш ли да го направиш пак ?
                  Ако да, драсни тук, и като стана ще ти звънна.

                  P.S. Оригинални железарки 16" от Г трябва да станат 10J.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обръщане наджанти ?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Това можеш ли да го направиш пак ?
                    Ако да, драсни тук, и като стана ще ти звънна.

                    P.S. Оригинални железарки 16" от Г трябва да станат 10J.
                    Нищо невъзможно няма . Голяма заигравка е .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся обръщане или направа на джанти

                      От моя скромен опит с обръщане на един комплект и разширяване на един комплект с 7см. зайгравката е голяма особено разширяването и при положение ,че китайските джанти са на достъпна вече цена не си заслужава занимавката .....
                      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обръщане наджанти ?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Това можеш ли да го направиш пак ?
                        Ако да, драсни тук, и като стана ще ти звънна.

                        P.S. Оригинални железарки 16" от Г трябва да станат 10J.
                        А сега разбрах какво ме питаш.
                        Няма да стане лесно.
                        Купете китайчета.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся обръщане или направа на джанти

                          Търтей потърси във Фейсбук - имаше преди един младеж от Хасково който прави всичко с джанти. Разширяване , промяна на офсет и т.н. Основно се занимаваше с джанти на леки коли, но може би ще се хване и с на Г .
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся обръщане или направа на джанти

                            То е ясно че може. Но не се връзва предвид цената на китайските.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся обръщане или направа на джанти

                              Китайските пак трябва да се преправят, защото трябва ЕТ min. +58, а при това положение е по-добре да са оригинални.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обръщане наджанти ?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Нищо невъзможно няма . Голяма заигравка е .
                                Важното е да има положителен резултат.

                                Пускам си още едно кафе и ти звъня.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X