Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за марка ПВЦ дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    Предстои ми смяна на дограмата и отидох да проверя как стоят нещата.
    Навсякъде ми казват нашия профил е най-добър.Хареса ми профил VEKA 5 камерен , но доколкото четох най-добрите са Саламандър , Шуко и Комерлинк ,но и цената е с 1/3 по-висока.Препоръчайте нещо добро.

  • #2
    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    Аз съм с Профилинк и нямам оплаквания. Не марката е най-важната, по-важно е как ще е сглобена/монтирана дограмата. И най-добрата марка, монтирана некадърно, ще ти създава повече проблеми, от всяка друга марка, но направена добре. Обърни внимание повече на изпълнителя, отколкото на марката.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #3
      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

      Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
      Предстои ми смяна на дограмата и отидох да проверя как стоят нещата.
      Навсякъде ми казват нашия профил е най-добър.Хареса ми профил VEKA 5 камерен , но доколкото четох най-добрите са Саламандър , Шуко и Комерлинк ,но и цената е с 1/3 по-висока.Препоръчайте нещо добро.
      Ето едно мнение от мене, KMG нашата е такава и е за предпочитане от другите,но не и българска,като Блик,Вайс профил,не си спомням така ли се казваха,да е поне 5-камерна система,ето и повече инфо http://togove.hit.bg/FUTER.htm , http://www.dograma.bg/index.php?&m=2&sm=&id=10&p[a]=10&p[c]=1

      Коментар


      • #4
        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

        От 4г. ползвам Шуко,засега нямам никакви забележки.Освен профила много важен е обкова и уплътненията-важно е да е на същата марка.Броя на камерите в пакета няма толкова значение колкото вида и качеството на стъклопакета.
        Разликата в цената си заслужава.
        0+

        Коментар


        • #5
          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

          SALAMANDAR но зависи от фирмата която ще ти я направи независимо от марката на профила.

          Коментар


          • #6
            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

            Площта на профила (рамката) отнесена към площта на стъклото, е значително по-малка и колко камерен е профила не е от първостепено значение.
            А най-хубавият PVC профил е алуминиевият, с термомост.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Площта на профила (рамката) отнесена към площта на стъклото, е значително по-малка и колко камерен е профила не е от първостепено значение.
              А най-хубавият PVC профил е алуминиевият, с термомост.
              И аз съм за алуминиев профил с прекъснат термомост.

              Коментар


              • #8
                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                Предпочитам ПВЦ ,а и доколкото знам повечето алуминиеви профили са гръцки.

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                  Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                  Предстои ми смяна на дограмата и отидох да проверя как стоят нещата.
                  Навсякъде ми казват нашия профил е най-добър.Хареса ми профил VEKA 5 камерен , но доколкото четох най-добрите са Саламандър , Шуко и Комерлинк ,но и цената е с 1/3 по-висока.Препоръчайте нещо добро.
                  Аз съм ги и пипал. За дома - ПВЦ. Само Немски. От по горните не може да се каже кой е по добър. С много добри машини се работи "Veka" в една от фирмите... с многото офиси. Затова и дават най ниска цена. Обкова е Немски и монтажа е на ниво. Имат всички сертификати за работа в ЕС. От един прозорец 10-20% са профили, останалото е стъклопакет. Най добрата комбинация е двукамерен стъклопакет (троен), с нискоемисионно (Ка) стъкло и пет камерен профил. Бюджетния вариант, който е напълно достатъчен за нашата географска ширина (БДС) е 24мм. стъклопакет с Ка стъкло и три камерен профил.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                    Петкамерно "Шуко", обков "Шуко" с троен стъклопакет с Ка стъкло ....
                    Това имам у дома!

                    Не е бюджетно решение .... но ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                      За Шуко дори ми искат повече и от Саламандър.Не съм роб на марките искам да ми хареса на око и пипане.Не искам да плащам повече защото едните пускат повече реклами и т.н. а пък са една стока.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                        Аз понеже съм пристрастен...REHAU 70mm+ Siegenia обков+Ка стъкло...Това е. БГ недей, КМГ също е БГ.
                        Шуко нямат собствено производство на профили, плащат си да им произвеждат, но пък си имат собствен обков, който е супер! Века са си немски профили и биват, имам забележки към тях, но такава си им е системата. Няма по-хубаво от Рехау, много са напред и като материал и като качество за изработка.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                          Помагал съм на един приятел, който монтира само Шуко и мисля, че е доста добра като качество и на профилите и на обковите. Но най-важното е как ще се вземат размерите и как ще се монтира в последствие. Това с пет-десет камерни профили е ала-бала според мен. Както каза колегата-трикамерен профил и стъклопакет с външно Ка-стъкло дават напълно задоволителен резултат, освен ако не си максималист.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                            Какъв е проблема при Veka?
                            Продавачка от конкурентна фирма намекна , че имат изнесено производство в Румъния.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              От един прозорец 10-20% са профили, останалото е стъклопакет. Най добрата комбинация е двукамерен стъклопакет (троен), с нискоемисионно (Ка) стъкло и пет камерен профил.
                              +1!!!
                              Аз имам такава с профил Salamamder от почти 3 год. Засега - никакви проблеми, да чукам на дърво. След едномесечно проучване, подобно на твоето , стигнах до заключението, че http://skyline-bg.com/list-1.html най-много ме устройват като цена за троен стъклопакет и когато отидох при тях да сключваме договора, си избрах и профила - тогава ги нЕмаше сегашните online калкулатори за дограми .
                              Хората си свършиха работата "качествено и в срок" (хихихи, мно'о готино клише), вече трета година дограмата е ОК, нямам никакви проблеми.
                              Та, както каза някой по-нагоре, мисля, че е по-важно как ще бъде сглобена и монтирана дограмата, а не к'во пише върху лепенките по профила...

                              P.S. Оооо, Модреаторе, ако моето изказване ти се види твърде рекламно, търкай смело

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X