Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за марка ПВЦ дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    Аз съм с Рехау, изглежда добре, съгласен съм обаче, че монтажа е МНОГО важен, аз мойте почти всички ги напасвах, че подухваше и се чуваше движението отвън, след елементарни процедури, сега няма такъв филм.
    Но след Огромни сметки за газ, почнах да се замислям дали да не си сменя стъклопакетите (двойни, без К стъкло). Въпроса е дали си заслужава, да ги сменя с тройни (и дали е възможно). Иначе апартамента е тухла с 5см изолация от вън.
    Любопитно ми е дали ще си заслужава Инвестицията?

    Коментар


    • #17
      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

      Да си кажа и аз моето мнение по въпроса като препатил от дограма.При мене се усещаше някакво духане в стаята и след много търсене и чудене открих Америка... духаше си от крилото на прозореца.Не знам каква е марката на профила ,нито на обкова ,къщата си я взех със сменени прозорци.Имам да правя още един прозорец и една врата и ще си сложа профил Вива. По-евтин от другите и доколкото имам информация все пак е правен за нашите климатични условия.Но най-важното си остава майсторлъка и поради тази причина ще търся качеството на изработка а не вид профил ,защото всеки може да о...ре и най-добрия профил.Такива са нещата при нас никой не гледа качеството....дано някой ден се оправим
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #18
        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        ....с външно Ка-стъкло....
        Ка-то се слага отвътре.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Аз съм с Рехау, изглежда добре, съгласен съм обаче, че монтажа е МНОГО важен, аз мойте почти всички ги напасвах, че подухваше и се чуваше движението отвън, след елементарни процедури, сега няма такъв филм.
          Но след Огромни сметки за газ, почнах да се замислям дали да не си сменя стъклопакетите (двойни, без К стъкло). Въпроса е дали си заслужава, да ги сменя с тройни (и дали е възможно). Иначе апартамента е тухла с 5см изолация от вън.
          Любопитно ми е дали ще си заслужава Инвестицията?
          Ка стъкло определено си заслужава. По спомени 1,4 коеф. на топлопроводимост. Обикновенния стъклопакет е с 2,8. Тройния с Ка, май сваляше до 1,2. Тройния е 32мм. и можеш да сложиш само ако профила е с широчина 70мм., с нови стъклодържатели.

          Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
          Ка-то се слага отвътре.
          Викторе, отвътре ама на външното стъкло, може ли?
          Последно редактирано от cveti; 15-02-09, 19:29.

          Коментар


          • #20
            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

            Аз съм с Кьомерлинг, 5 камерен с Ка стъкло и сме супер доволни. Преди да го сложим плащахме по около 120 лева парно и при изравняване не ни връшаха повече от 20 лева. След като го сложихме и излорихме хубаво апартамента, първата зима пак плащахме 120 лева, въпреки че цената я дигнаха с 25% и накрая на годината от изравнителна сметка ни върнаха около 200 лева. А вкъщи температурата се дигна поне с 4-5 градуса при еднаква мощност на радиаторите. После вече се изкриви сметката с промените на цените на парното, но е ясно, че на месец пестим поне 40 лева. И така вече 4 години. Изолацията и дограмата ми струваха 2800 лева или малко по-малко, сметката всеки може да я направи сам. За мен всичко вече се е изплатило, да не говорим за повишения комфорт на живот в нашата панелка ( което няма цена).
            Обръщам внимание, само дограма без изолация и хубави чугунени или алуминиеви радиатори с добро топлоотдаване( или ефективни подгряващи системи на ток или дърва) е половин работа.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #21
              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

              Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
              Да си кажа и аз моето мнение по въпроса като препатил от дограма.При мене се усещаше някакво духане в стаята и след много търсене и чудене открих Америка... духаше си от крилото на прозореца.Не знам каква е марката на профила ,нито на обкова ,къщата си я взех със сменени прозорци.Имам да правя още един прозорец и една врата и ще си сложа профил Вива. По-евтин от другите и доколкото имам информация все пак е правен за нашите климатични условия.Но най-важното си остава майсторлъка и поради тази причина ще търся качеството на изработка а не вид профил ,защото всеки може да о...ре и най-добрия профил.Такива са нещата при нас никой не гледа качеството....дано някой ден се оправим
              Това е един от недостатъците на ПВЦ дограмата. При нея консруктивната якост се постига само чрез един П образен вграден тенекиен профил.А бе, кекава работа. А на южни фасади, след 10-15години експлоатация има вери биг проблем- разлага се!Вярно тази марка вече я няма, ама знам ли? Пластмаса!!!

              Коментар


              • #22
                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Това е един от недостатъците на ПВЦ дограмата. При нея консруктивната якост се постига само чрез един П образен вграден тенекиен профил.А бе, кекава работа. А на южни фасади, след 10-15години експлоатация има вери биг проблем- разлага се!Вярно тази марка вече я няма, ама знам ли? Пластмаса!!!
                Пенчо, има разлика между ПВЦ профил и ПВЦ профил. Между усилващите стоманени профили също има разлика. Как мислиш се постига по ниска цена? А колко години има период на разпад ПВЦ-ето и Алуминия?

                Коментар


                • #23
                  До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                  И най-накрая и ако не ти сложат усилващия стоманен профил.... става честит сбор Знам и за такива случаи ,щото не можем да разберем има ли го или не.Аз даже и не знаех ,че трябва да има такова нещо вътре ,а колко народ като мен не знае
                  RAV 4
                  F650GS

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Пенчо, има разлика между ПВЦ профил и ПВЦ профил. Между усилващите стоманени профили също има разлика. Как мислиш се постига по ниска цена? А колко години има период на разпад ПВЦ-ето и Алуминия?
                    Да знам, че има разлика, но и двете са си поливинилхлорид. Добавките са друга работа. Аз лично съм с алуминиева дограма. Доволен съм. Виж и в темата за "топлофикция София"

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      ... Въпроса е дали си заслужава, да ги сменя с тройни (и дали е възможно) ...
                      Сметката дали си струва откъм подобрена топлоизолация ми е малко сложна , но искам да ти обърна внимание и върху един друг момент - звукоизолацията. Качествена дограма с троен стъклопакет позволява при затваряне на врати и прозорци да сведеш до поносимо ниво примерно гюрултията от чалгаджийския купон от другата страна на улицата ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                        Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
                        И най-накрая и ако не ти сложат усилващия стоманен профил.... става честит сбор Знам и за такива случаи ,щото не можем да разберем има ли го или не...
                        Магнита има свойството да привлича стоманата.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                          Първоначално публикуван от Аndro 160
                          Викторе, отвътре ама на външното стъкло, може ли?
                          Стъклопакет, който има бяло+Ка стъкло винаги трябва да е разположено така: външно бялото(или цветно) вътрешното стъкло Ка с покритието навън(между двете стъкла).
                          Самото Ка стъкло е покрито с тънък сребърен слой, и като го пипаш стои грапаво. Ефект има само ако покритието е в посока към слънцето, демек на вътрешното стъкло. Т'ва фирмите за дограма си го знаят и си го слагат винаги отвътре. Ти можеш да разбереш дали е Ка и дали е отвътре като върху прозореца грее слънце и пипнеш стъклото. Трябва да е горещо! Грапавата част е отвътре на пакетаСега са пуснали някакво "меко Ка"...не му знам още характеристиките, ние си ползваме обикновено Ка.
                          А бе голямо значение има желязото, но трябва и ПВЦ-то да е ОК. Бг профилите ги тъпчат с креда за да са по бели, а оттам са по крехки. Взимат материала на гранули готов отнякъде....Сериозните фирми си го правят. Не правя реклама на Рехау по-горе, поне не искам да звучи така, но фирмата е много силна в това, с което се занимават. Правят много от пластмасовите детайли за Мерцедес и БМВ, маркучите за колите, много голяма фирма са няма спор. На входа на изследователския им център има сложен един прозорец, бяло ПВЦ на 50 години свален от някаква сграда ....и си работи, пожълтял е ама 50 години... Снимал съм го...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Магнита има свойството да привлича стоманата.
                            Вярно е ама при условие ,че знаем че трябва да го има този стоманен профил, а не можем за всяко нещо което ни правят майстори или който и да било, да знаем всичко нали.
                            RAV 4
                            F650GS

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Да знам, че има разлика, но и двете са си поливинилхлорид...
                              Тоя поливинилхлорид има период на разпад... 2000 г..
                              Алуминия става, ама и там има някои тънки моменти.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Сметката дали си струва откъм подобрена топлоизолация ми е малко сложна , но искам да ти обърна внимание и върху един друг момент - звукоизолацията. Качествена дограма с троен стъклопакет позволява при затваряне на врати и прозорци да сведеш до поносимо ниво примерно гюрултията от чалгаджийския купон от другата страна на улицата ...
                                Мен Топлото ме вълнува в момента Звукоизолацията и на сегашните ме устроива на 99% (живея на сравнително тихо място явно)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X