Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за марка ПВЦ дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    От две години съм с ПВЦ дограма, марката е Veratek (мисля че така се пише), 3-камерна, много съм доволен, с КА-стъкло отвътре, апартамента е с външна изолация и външни ПВЦ щори, абсолютно никакви оплаквания нямам (да не викам дявола де). Отоплението и охлаждането е с климатик.

    Коментар


    • #62
      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

      Неточно се изразих,извинете имах предвид вентилацията в помещенията.Това струва ми се е пренебрегван проблем от повечето фирми.P.S.За тези отвори говорих с приятели работещи във фирма за ПВЦ обков.Наричат се "щори за микровентилация" или нещо подобно.Засега не се търсели много.
      Тома Томов
      Вече с Kia Sportage.

      Коментар


      • #63
        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

        Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
        Предстои ми смяна на дограмата и отидох да проверя как стоят нещата.
        Навсякъде ми казват нашия профил е най-добър.Хареса ми профил VEKA 5 камерен , но доколкото четох най-добрите са Саламандър , Шуко и Комерлинк ,но и цената е с 1/3 по-висока.Препоръчайте нещо добро.
        zdraveite djipka karam ot 10 godini i tuk me nari4ata mladschi o4astnik no ot 15 godini sam vnositel na pofilni sistemi ot germania i garcia ibih mogal da dam kompetenten za vsi4ko svarzano s dogramite samo neznam kat mladschi u4astnik dali ne ezabraneno izvinete ako e taka

        Здравейте. Джипка карам от 10 години и тук ме наричате младши участник. Но от 15 години съм вносител на профилни системи от Германия и Гърция и бих могъл да съм компетентен за всичко свързано с дограмите. Само незнам като младши участник дали не е забранено. Извинете, ако е така.
        Последно редактирано от hil; 05-03-09, 18:59.
        [/SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #64
          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

          Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
          Неточно се изразих,извинете имах предвид вентилацията в помещенията.Това струва ми се е пренебрегван проблем от повечето фирми.P.S.За тези отвори говорих с приятели работещи във фирма за ПВЦ обков.Наричат се "щори за микровентилация" или нещо подобно.Засега не се търсели много.
          mnogo sa na4inite za provetriavane edin ot tiah e s obkov za mikro provetenie pri koeto przoreza ostva zaschtiten ot vzlm ,pronikvane na voda idrugi bokluzi saschto ijaluzi koito se montirat na staklopaketa i dr

          Много са начините за проветряване. Един от тях е с обков за микро проветпение, при което прозореца остава защитен от взлом, както и от проникване на вода и други боклуци. Също и жалузи, които се монтират на стъклопакета и др.
          Последно редактирано от cveti; 06-03-09, 14:05.
          [/SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #65
            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

            Trocal, засега съм доволен, втора седмица вече и нищо и няма. Няма конденз, няма вятър, котки през фугите не минават , Ролпласт София ги произвеждат с немски профил (уж де, поне така пише на лепенките), смених всичко у дома врати прозорци, абе то всичко е на късмет като жените и колите.

            Коментар


            • #66
              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

              Сложих Кьомерлинг засега не съжалявам за избора си.Избрах я заради по-дългата гаранция поне на хартия която дава фирмата. Дано не ми се наложи да я ползвам.

              Коментар


              • #67
                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                Предстои ми смяна на дограмата и отидох да проверя как стоят нещата.
                Навсякъде ми казват нашия профил е най-добър.Хареса ми профил VEKA 5 камерен , но доколкото четох най-добрите са Саламандър , Шуко и Комерлинк ,но и цената е с 1/3 по-висока.Препоръчайте нещо добро.
                аз сам вносител на профилни ПВЦ системи и обков от Германия алуминиев от Гърция от 15 години бих казал че всичко е от значение ; профил ,армировка,обков,стаклопакет,монта инаи-много човека. Мога да помогна по телефона тук ми е трудно да обяснявам. Извинявам се за латиницата вчера
                [/SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #68
                  До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                  Както споменах по-нагоре, ще сменям стъклопакетите и момчето което ще свърши работата в непринуден разговор каза, че до скоро Рехау били "ВърхЪТ", Но сега май Века били по-добри

                  Коментар


                  • #69
                    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Както споменах по-нагоре, ще сменям стъклопакетите и момчето което ще свърши работата в непринуден разговор каза, че до скоро Рехау били "ВърхЪТ", Но сега май Века били по-добри
                    ....надявам се на такива приказки да не се връзваш де...
                    Мулт***ех смениха Рехау с Века по простата причина, че Века-та е точно с 20 % по-евтина отколкото Рехау-то като профил, без желязото ама и то е толкова надолу де. Рол**ст пък с техния профил направо не занм. На касата пише Трокал, на крилото пише РОЛП**СТ....това е, а от евтинджоси сме се напатили всички....

                    Коментар


                    • #70
                      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                      Колеги помагайте.Дилемата ми е Века 5-камерна с водобранно крило или трокал 5-камерен.Подразбрах, че профилите века са от Русия а трокала от ГърцияКато цена са на едно ниво.
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • #71
                        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                        Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                        Колеги помагайте.Дилемата ми е Века 5-камерна с водобранно крило или трокал 5-камерен.Подразбрах, че профилите века са от Русия а трокала от ГърцияКато цена са на едно ниво.
                        Знаеш ли,и на нас ни препоръчаха Века,наистина са добри,но? Обезателно да е с К-стъкло и поне 5 камерна А,ако не си си намерил фирма.... има една добра такава точно с/у полицията на кръговото,жена е,само че забравих как се казваше фирмата!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                          Смених Стъклопакетите от 4-10-4 въздух на 5-10-3-10-4 азот и К-стъкло, за съжаление ще трябва да изчакам идната зима със сметките за Газ за да кажа дали топлоизолацията се е променила забележително, но за сега имам много положително мнение и един "проблем" - изчезнаха птичите песни, като затвориш прозореца и попадаш във студио - пълна звукоизолация А птичките вече ми липсват

                          За пореден път използвах услугите на братчеда Много съм доволен и мога с Чиста съвест да го прпоръчам!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Смених Стъклопакетите от 4-10-4 въздух на 5-10-3-10-4 азот и К-стъкло, за съжаление ще трябва да изчакам идната зима със сметките за Газ за да кажа дали топлоизолацията се е променила забележително, но за сега имам много положително мнение и един "проблем" - изчезнаха птичите песни, като затвориш прозореца и попадаш във студио - пълна звукоизолация А птичките вече ми липсват
                            Това наистина е така.Нищо не се чува,все пак дограмата си казва думата

                            Коментар


                            • #74
                              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                              Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
                              Знаеш ли,и на нас ни препоръчаха Века,наистина са добри,но? Обезателно да е с К-стъкло и поне 5 камерна А,ако не си си намерил фирма.... има една добра такава точно с/у полицията на кръговото,жена е,само че забравих как се казваше фирмата!
                              Къде по-точно около полицията?
                              Николай Папазов

                              Коментар


                              • #75
                                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                                Това е безкраен дебат!
                                Аз съм с REHAU и троен стъклопакет. Доволен съм.
                                Трябваше обаче да свалят цялата дограма, защото каменара бе махнал трупчетата отдолу и дограмата провисна. Вярно голяма панорама е!
                                Преди да сложа дограма, прочетох 200 форума. Важното е кой е сглобява, как го прави, монтажа на дограмата, стабилни подпори отдолу /да не правят мост и да не се раздуват/, качествена пяна за уплътнение, изрязване на пяната и силикониране за да няма досъп до слънчеви лъчи, замазване и боядисване. Накрая дограмата трябва да лъщи и да не стои захабена от строителни дейности /трудна работа/. Не на последно място качествен стъклопакет, без мазаници отвътре.
                                Това е! И при скъпа е при евтина дограма са важни подробностите и най-вече стъклопакета и обкова/никакъв компромис/
                                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X