Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за марка ПВЦ дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    От 5 дни проучвам въпроса и ето тук е обяснено най-добре к-стъклото.Не искам да правя реклама на фирмата, но не е и редно да им препиша информацията.
    http://www.alisterm.com/important.html
    За да не си помислите, че работя там да се оплача, че още не са ми отговорили на запитване за оферта.Сигурно не искат нови клиенти.

    Коментар


    • #47
      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

      Отговориха

      Коментар


      • #48
        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

        Аз пък да кажа от моя опит с дограмите.
        Апартамента го взехме с Вайспрофил, може би най-долното им качество ако има такива степени при тях. Ненапаснати детайли, липсващи части и др. абе монтаж като през Соца, даже и тогава не е бил такъв. Е на по-голямата част (че са много остъклените площи) смених с Шуко, който по принцип изглежда добре (а и цената беше добра) обаче монтажа ли, изпълнението ли не са добри но проблемите започнаха веднага и още продължават. Духа от процепи между крилата и рамките, трудно се движат някои дръжки, мазилката около прозорците се напука, пробива вода когато вали и стените под прозорците до една са вече на тухла. Няколко пътиидваха монтажниците на Алупласт, настройваха, правиха, струваха (даже единя път откриха че са забравили да сложат крепежен елемент и там догранмата като се натиснеше, хлътваше с повече от 1 см.) и пак продължават.
        Всъщност и моето заключение е, че много голямо значение има фирмата която изпълнява, на което аз изглежда не случих.
        Наскоро проверчвах за другата част и след много проучване установих че има добри отзиви за Кристиан Нейко, които работят с Кьомерлинг, а са и лидери сред стъклопакетите. Цените им бяха даже по-добри от тези на Шуко. За съжаление обаче все още не съм ги ползвал за да кажа как са като монтаж и реално изпълнение. Ако се престраша да поръчам ще пиша за отзиви. Ако някой вече има да каже, да е по малко умуването ми.
        ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
        lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #49
          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

          От няколко години съм с немска Gealan 74 мм (за троен стъклопакет)

          Дограмата и обковът са качествени, качеството на монтажа също беше на ниво.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Помагал съм на един приятел, който монтира само Шуко и мисля, че е доста добра като качество и на профилите и на обковите. Но най-важното е как ще се вземат размерите и как ще се монтира в последствие. Това с пет-десет камерни профили е ала-бала според мен. Както каза колегата-трикамерен профил и стъклопакет с външно Ка-стъкло дават напълно задоволителен резултат, освен ако не си максималист.
            Вече 18 години произвеждам и монтирам дограма. Поддържам горния съвет. Алуминиевата с прекъснат термомост е по-скъпа и по "студена". Подходяща за заведения и хотели.
            Почти всички "немски" профили се произвеждат в Турция, Румъния, Русия - къде ли не.
            В България само фабриките за профили са 7-8. Никои от тях не са лоши. Напоследък и китайците се намесиха в доставката на обков, който също не е лош.
            Профилите KMG се произвеждат в Бургас. КМ - Кrauss Maffei - най-сериозният производител на екструдери, а G - Greiner - австрийска фирма за пресформи и дюзи. Също водеща в отрасъла.
            Не пропускайте да ви монтират вътрешен подпрозоречен перваз от същия цвят като дограмата.Допълнително не става! Външния водоотвеждащ дъждобран е много важен, като прадпазва стената от подмокряне. И там разнообразието е голямо.
            Ако ще поставяте ролетни щори, нека да става заедно с поставяне (подмяна) на дограмата над прозореца!! с кутия с усилена термоизолация. Поставянето на ролетни щори отвън допълнително в площта на прозореца е неприятна "кръпка".
            Комбинацията ролетни щори+комарник е доста сложна и трябва да се прави заедно, с ролетен комарник.

            Горната тирада повтарям по няколко пъти дневно и не ме затрудни

            Много важно: ако сте на 80-100 километра от Бургас, нека Ви ги направи моята фирма

            Коментар


            • #51
              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

              Благодарение на тази тема и горният линк към готина таблица, ще си сменям Стъклопакетите на целият апартамент! От 4-10-4 въздух (Мю 2., на 4-10-3-10-4 К-стъкло с аргон (мю 1.2 ако може да се вярва на таблицата), очаквам да ми намалеят сметките за газ и да си върна Инвестицията, като стане ще разказвам (колко съм се набутал).
              А и един съвет ако ми дадете, няма да се разсърдя. Какво да правя старите стъклопакети и държачите (рехау - също се сменят)???

              Коментар


              • #52
                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Благодарение на тази тема и горният линк към готина таблица, ще си сменям Стъклопакетите на целият апартамент! От 4-10-4 въздух (Мю 2., на 4-10-3-10-4 К-стъкло с аргон (мю 1.2 ако може да се вярва на таблицата), очаквам да ми намалеят сметките за газ и да си върна Инвестицията, като стане ще разказвам (колко съм се набутал).
                А и един съвет ако ми дадете, няма да се разсърдя. Какво да правя старите стъклопакети и държачите (рехау - също се сменят)???

                В кофите за разделно събиране.
                От стъклодържателите отделяш уплътнението от ЕПДМ, от пакетите стъкло, алуминий, и силикагел.(Майтап, разбира се)

                Коментар


                • #53
                  До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                  Освен топлоизолацията, с този пакет от различни дебелини стъкла ще се подобри и звукоизолацията поради различните резонансни честоти на стъклата. И това не е маловажно. Полза винаги ще има...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                    Понеже и аз съм на тази вълна.Това с аргона май е времянка.Тук един приятел дограмаджия ми каза, че след 2 години давал фира и трябвало ново зареждане, а това ми се струва не е рентабилно.
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #55
                      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                      А как стои въпроса със вентилацията на дограмата?Защото на запад съм виждал под профила едни отвори подобни на процепа на пощенските кутии със щорички за отваряне и затваряне.Като попитах в Ролпласт за тези неща дигаха рамене.
                      Тома Томов
                      Вече с Kia Sportage.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                        Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                        А как стои въпроса със вентилацията на дограмата?Защото на запад съм виждал под профила едни отвори подобни на процепа на пощенските кутии със щорички за отваряне и затваряне.Като попитах в Ролпласт за тези неща дигаха рамене.
                        Ами как,явно това за България е все още непознато,а и не съм виждала,поне аз не съм.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                          Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                          А как стои въпроса със вентилацията на дограмата?Защото на запад съм виждал под профила едни отвори подобни на процепа на пощенските кутии със щорички за отваряне и затваряне.Като попитах в Ролпласт за тези неща дигаха рамене.
                          Има системи профили със специални места - в долния и горния хоризонтални профили - предвидени за вентилация. Но не на дограмата, а на помещението. Вкарването на свеж въздух в помещението е необходимо и с такава система става без да се отварят прозорците.
                          Във всяка система профили вентилация можете да си направите сами, като изрежете част от уплътненията - вътрешни и външни - в отваряемите части. По 60-80 мм.
                          Не се бойте, че ще влиза вода отвън.Правилно изработената дограма има водоотвеждащи отвори за това. Т.е. не е важна абсолютното уплътняване, а правилно отвеждане на влязлата между профилите и уплътненията вода.
                          (Пак се увлякох...)

                          Коментар


                          • #58
                            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                            На Рехау има 2 или 3 вида вентилиращи системи. Най-просто е както Симеон каза с отрязване на 2 парчета гума в горния край на прозореца- отваряемата част. На Рехау представлява една специална гума, която се слага на крилото и не е постоянно отворена към околната среда, а си се затваря при разлика в температурата, просто и ефективно е. Ето най-хубавата вентилация, която имат :

                            Коментар


                            • #59
                              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              ...Не пропускайте да ви монтират вътрешен подпрозоречен перваз от същия цвят като дограмата.Допълнително не става! Външния водоотвеждащ дъждобран е много важен, като прадпазва стената от подмокряне. И там разнообразието е голямо...
                              Става и така но, проверете в цеховете за обработка на камъни колко би ви излезнало под прозорците да се направи от камък - отвън и отвътре. Резултатът изглежда доста по-добре от PVC первазаите и за разлика от тях, външните каменни первази не тропат когато вали дъжд. Моят скромен опит показва, че ако не се спирате на скъпи и екзотични камъни, цената е сравнима с PVC изпълнението. Предполагам, че повечето ще се сетят, но да си кажа. Отвън и отвътре се слагат отделни парчета. Едно цяло не е добра идея.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                                И силикон между дограмата и перваза отвън А и да внимавате да не скриете кондезните отвори!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X