Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за марка ПВЦ дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    ......Обръщам внимание, само дограма без изолация ....
    Много важен момент от цялата операция..... Няма ли добра изолация на стените и не се ли поддържа горе-долу постоянна температура започва едно "потене" и конденз по стените, не е за разправяне.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

      Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
      Вярно е ама при условие ,че знаем че трябва да го има този стоманен профил, а не можем за всяко нещо което ни правят майстори или който и да било, да знаем всичко нали.
      Тия цигании с оригинален Немски профил не могат да станат. Оригинален, щото има и ментета. Отиваш в Турция, купуваш един тир и ти пишат каквото искаш. На тоя принцип се работи ефтино в строителството на нови жилища.
      Немски профил без сертификат да го работиш и да произвеждаш прозорци, няма кой да ти даде. Затова искайте сертификат.

      Коментар


      • #33
        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

        Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
        Стъклопакет, който има бяло+Ка стъкло винаги трябва да е разположено така: външно бялото(или цветно) вътрешното стъкло Ка с покритието навън(между двете стъкла).
        Самото Ка стъкло е покрито с тънък сребърен слой, и като го пипаш стои грапаво. Ефект има само ако покритието е в посока към слънцето, демек на вътрешното стъкло. Т'ва фирмите за дограма си го знаят и си го слагат винаги отвътре. Ти можеш да разбереш дали е Ка и дали е отвътре като върху прозореца грее слънце и пипнеш стъклото. Трябва да е горещо! Грапавата част е отвътре на пакетаСега са пуснали някакво "меко Ка"...не му знам още характеристиките, ние си ползваме обикновено Ка.
        А бе голямо значение има желязото, но трябва и ПВЦ-то да е ОК. Бг профилите ги тъпчат с креда за да са по бели, а оттам са по крехки. Взимат материала на гранули готов отнякъде....Сериозните фирми си го правят. Не правя реклама на Рехау по-горе, поне не искам да звучи така, но фирмата е много силна в това, с което се занимават. Правят много от пластмасовите детайли за Мерцедес и БМВ, маркучите за колите, много голяма фирма са няма спор. На входа на изследователския им център има сложен един прозорец, бяло ПВЦ на 50 години свален от някаква сграда ....и си работи, пожълтял е ама 50 години... Снимал съм го...
        Това с топлото отвътре е добре през зимата. А лятото какво правим?Климатика до дупка?

        Коментар


        • #34
          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Това с топлото отвътре е добре през зимата. А лятото какво правим?Климатика до дупка?
          Няма проблем Пенчо. Прави екран който намалява топлопроводимоста на стъклото. Ама то важи както отвътре на вън, така и обратното. Затова се и опитах да му кажа на Виктор че няма значение на първото или второто стъкло е. Важното е да е вътре. А пък ако и на двете има още по добре.

          Коментар


          • #35
            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Няма проблем Пенчо. Прави екран който намалява топлопроводимоста на стъклото. Ама то важи както отвътре на вън, така и обратното. Затова се и опитах да му кажа на Виктор че няма значение на първото или второто стъкло е. Важното е да е вътре. А пък ако и на двете има още по добре.
            Ама не е съвсем така. Какъв екран?Да не е някакъв нов вид полупроводник? Днес пускаме натам, а утре насам? Как става тази работа? Слънцето е едно, облаци много. А нощем?

            Коментар


            • #36
              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Ама не е съвсем така. Какъв екран?Да не е някакъв нов вид полупроводник? Днес пускаме натам, а утре насам? Как става тази работа? Слънцето е едно, облаци много. А нощем?
              Слънцето си е слънце, не може да го спре да не пече. Това все пак е прозорец и предназначението му е да пропуска слънчевите лъчи. Зимата е добре, а лятото не толкова.
              Говориме за топлопроводимост. А както казах за Ка пакета е 1,4, сравнено с 2,8 за обикновенното стъкло. За сравнение: екструдиран полистирол - 0,031; кухи тухли - 0,52; стоманобетон - 1,63.

              Коментар


              • #37
                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Слънцето си е слънце, не може да го спре да не пече. Това все пак е прозорец и предназначението му е да пропуска слънчевите лъчи. Зимата е добре, а лятото не толкова.
                Говориме за топлопроводимост. А както казах за Ка пакета е 1,4, сравнено с 2,8 за обикновенното стъкло. За сравнение: екструдиран полистирол - 0,031; кухи тухли - 0,52; стоманобетон - 1,63.
                За това съм си монтирал външни ролетни щори. Пазят и от силен вятър, сняг,слънце, дъжд,градушка, както и от комшийски далекогледи.

                Коментар


                • #38
                  До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Какъв екран?.....Днес пускаме натам, а утре насам? Как става тази работа? Слънцето е едно, облаци много. А нощем?
                  Пак ще ми идваш на гости да пием кафе и да клюкаме ....този път прозорците Слагат се щори хоризонтално, така че вертикално печащото слънце не грее директно в стаята, а тънкият хоризонтален профил не пречи да си гледаш в прозореца на съседката (примерно)и разликата в топлината до тях и на 30-40см от тях е 12-15 градуса при слънчево време.
                  П.П. писали сме заедно ..добре де ще доведеш и Андро ....и да не забравяме че ОиВ си е отделна специалност и се учи 4-5 години и ще видиш защо гаранцията за стъклопакет е 10г.....след това почва да трупа влага между стъклата както е при мен
                  Последно редактирано от дядо владо; 15-02-09, 20:11.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Пак ще ми идваш на гости да пием кафи и да клюкаме ....този път прозорците Слагат се щори хоризонтално, така че вертикално печащото слънце не грее директно в стаята, а тънкият хоризонтален профил не пречи да си гледаш в прозореца на съседката (примерно)и разликата в топлината до тях и на 30-40см от тях е 12-15 градуса при слънчево време.
                    П.П. писали сме заедно ..добре де ще доведеш и Андро ....и да не забравяме че ОиВ си е отделна специалност и се учи 4-5 години
                    Ами така де.Но къде отиде К стъклото? Според мен то си има смисъл, но в друг климатичен режим. (ескимосите в какви къщи зимуват?). А иначе кафе ще пиеме.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      ...
                      и ще видиш защо гаранцията за стъклопакет е 10г.....след това почва да трупа влага между стъклата както е при мен
                      Еее Владо, нема да живееме с орлите. И на мен Сейкото ми се разхерметизира... след 10 г.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                        И като стана въпрос за К стъклото ,някой може ли да ми каже какво е това съненерджи (не съм много сигурен в изписвамето) стъкло доколкото разбрах е по-скъпо и от Ка-то
                        Че вече много понятия станаха Благодаря
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                          Колегата търси съвет и моят е:
                          Търси коректна фирма - дограмата е комплексно понятие - проектиране, производство, доставка, монтаж и гаранция. Аз ползвам една фирма (работят с Кьомерлинг, ама това в случая няма значение) и ще продължавам да я ползвам, защото:
                          1. Първата фирма, която ми обяви, че е най-скъпата и ако искам по-евтино ми дадоха адреси на десет други фирми, работещи със същият профил;
                          2. Седмица след като сключих договор ми се обадиха да ме информират, че има корекция на цените вследствие, на което трябва да платя по-малко;
                          3. При сключване на договора бяха определени дата и час за монтаж, които бяха спазени безкомпромисно.
                          4. Ползвал съм ги два пъти и в двата случая бяха перфектни.
                          В следващият пост ще кажа името на фирмата, така че модераторите, ако решат че е реклама да го изтрият.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                            Ако е за тебе, взимай 7 камерна дограма с ка стъкло и си свиркай!
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                              Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
                              И като стана въпрос за К стъклото ,някой може ли да ми каже какво е това съненерджи (не съм много сигурен в изписвамето) стъкло доколкото разбрах е по-скъпо и от Ка-то
                              Че вече много понятия станаха Благодаря
                              Ами то догодина може да е суперхайсъненерджипърфектсупер.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                                Ще съм по темата. Аз съм с Veka(5-камерно PVC,златен дъб) и стъклопакет на 32 мм без К-стъкло. Нямам оплаквания.
                                диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X