Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ-интернет пазаруване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ-интернет пазаруване

    Колеги помагайте.

    Трябва да купя на сина маратонки от един сайт.

    Избирам стоката, попълвам всичко, нанасям кредитна карта и ме прапраща към paypal. Дойде ми SMS за заявени 1 долар от paypal.

    Явно сайта иска транзакциите през кредитни карти да са защитени от paypal.

    Не разбирам от тази система.

    Пазарувал съм два пъти от Германия но там ми прие картата и всичко беше ОК.

    интернет магазина е www.tennisonly.com
    only 4 x 4,sim AWD

  • #2
    До: Помощ-интернет пазаруване

    https://www.paypal.com/us/cgi-bin/we...gistration-run

    Регистрирай си картата в PayPal и си ти. До 5 мин ще има 10 човека да ти обяснят как точно става. Аз никога не съм го правил, но не е трудно.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      До: Помощ-интернет пазаруване

      A защо paypal ми взеха един долар. Какво значи това.

      И също значи ли че сайта няма да допусне плащане без paypal.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #4
        До: Помощ-интернет пазаруване

        Тук сьм го обяснявал едно време и за да не се повтарям ти го пускам като линк кьм друг форум.

        http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=14373


        За това дали сайта ще приеме друго плащане или не си зависи от сайта.Копни го и ще ти кажа дали и какво.


        И внимаваш с наще пощи,проблемите са там,ако не пристигне стоката да не се чудиш кьде е - в пощата стои.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          До: Помощ-интернет пазаруване

          - Дал си номер на кредит карта на пейпал

          - Пейпал ще извърши някаква операция по картата ти до няколко дена. В случая те таксува един долар.

          - Тази операция ще има номер, или към нея ще има съобщение, в което ще е кода.

          - Така се проверява че картата е твоя. Щом е твоя, имаш достъп до списъка операции които са извършени по нея. При операцията Пейпал ще са ти пратили някакъв код, който ще видиш в банковата си извадка. Този код ще ти бъде поискан за да потвърдиш регистрацията.

          - Като привършиш цялата процедура, доларчето ще бъде върнато в пейпал сметката ти.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Помощ-интернет пазаруване

            Информация от сайта на PayPal

            How do I link and confirm a debit or credit card?


            Question : Answer : After you add your debit or credit card, you may be required to link and confirm it. You link your card by authorizing PayPal to initiate a small charge.
            1. Log in to your account.
            2. Click Profile at the top of the page.
            3. Click Credit/Debit Cards in the Financial Information column.
            4. Click Link and Confirm My Card.
            5. Click Save and Continue.


            On your card statement, a 4-digit PayPal code will appear next to the word, "PayPal," in the charge description. You can get the code within a few days, if you can check your statement online. Otherwise, you'll need to wait for your statement in the mail.

            When you know your PayPal code, please return to your profile to confirm your card.

            Here's more information about linking and confirming your card:
            • The Card Confirmation Fee is refunded to your PayPal account once your card is confirmed.
            • The refund may take up to 24 hours to post to your PayPal balance.
            • We strongly discourage you from calling your credit card company to get your PayPal code.
            • Due to Visa regulations, only one Visa card can be linked to a PayPal account.

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Помощ-интернет пазаруване

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              - Дал си номер на кредит карта на пейпал

              - Пейпал ще извърши някаква операция по картата ти до няколко дена. В случая те таксува един долар.

              - Тази операция ще има номер, или към нея ще има съобщение, в което ще е кода.

              - Така се проверява че картата е твоя. Щом е твоя, имаш достъп до списъка операции които са извършени по нея. При операцията Пейпал ще са ти пратили някакъв код, който ще видиш в банковата си извадка. Този код ще ти бъде поискан за да потвърдиш регистрацията.

              - Като привършиш цялата процедура, доларчето ще бъде върнато в пейпал сметката ти.
              Аз не съм се регистрирал в Paypal.

              Да разбирам ли че сайта ме праща автоматично към paypal и трябва да чакам да видя какво ще стане.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #8
                До: Помощ-интернет пазаруване

                Направих си регистрация в Paypal .

                И от тук нататък нищо.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ-интернет пазаруване

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  Аз не съм се регистрирал в Paypal.

                  Да разбирам ли че сайта ме праща автоматично към paypal и трябва да чакам да видя какво ще стане.

                  Ако така им работи сайта и изисква регистрация кьм ПАЙПАЛ ще трябва да се регистрираш и да плащаш с ПЕЙПАЛ.




                  Я да се опитам просто да го карам,а вие дано ми разберете глупостите които пиша.


                  ПЕЙПАЛ се явява като междинна банкова сметка или интернет банка или там както искате го наречете.При регистрация ви иска имейл и дебитна или кредитна карта.

                  След като си направите регистрацията там / е тук друг да се включи,че аз имам от 4 години и не го помня вече как беше / при всяко пазаруване ви дьрпат пари от картата която сте регистрирали.

                  Просто с 2 думи.Намирам си гума за колата в ИБЕЙ,Виждам цена на гумата 40 кинта и 10 доставка до нас.Продавача приема ПЕЙПАЛ.Кликам на КУПИ и после кликам на ПЛАТИ.Вади ми опции от които да си избера как а платя - ВИЗА,МАСТЕРКАРД,АМЕРИКАН ЕКСПРЕС или ПЕЙПАЛ.
                  Избирам ПЕЙПАЛ.Прехвьрля ме кьм началната страница на ПЕЙПАЛ кьдето трябва да вляза с ЕМАЙЛА и ПАРОЛАТА коИто сьм ползвал преи регистрацията.
                  На екрана ми излиза описаната стока с цената на доставката,кликвам му ПЛАТИ и то се Благодарим ви за транзакцията.


                  Целия фифел е в това,че ако искам да ти пратя 5 кинта не ми се налага да ти давам номера на кредитната си карта и ти да си ги накликаш ами казвам на ПЕЙПАЛа да прати на еди кой си емайл адрес сумата от 5 кинта.Пейпала автоматично ми ги дьрпа тия пари от картата която сьм регистрирал и ги праща на адреса или майла който сьм му задал - вьв вашия случай магазин за джанти да речем.
                  По тоя начин вие няма как да знаете с каква карта работя,какви са номерата на картата ми,да я ползвате повторно или да си накликате по-голяма сума.
                  Картата която регистрирате е добре да има минумим пари в нея.Аз на моята не дьржа повече от 200 кинта и я ползвам само за ПЕЙПАЛ.Като ми трябва повече си прехвьрлям от моята карта в картата която е регистрирана в ПЕЙПАЛ и си плащам пак с ПЕЙПАЛА.


                  Междинното звено в далаверата - аз и Пешо сме с регистрация в Пейпал.Аз казвам на Пейпала да прати на Пешо 5 кинта.Пешо идея няма от кьде ги дьрпам аз тия пари - дали от вьтрешния джоб на якето или от задния на дьнките.Идея няма и колко пари има там,получава едно 5 кинта от Пейпал като знае,че аз сьм му ги пратил.Толкоз,няма как да ми брькне в джоба на дьнките.



                  Преди да пазарувате бьдете сигурни,че продавача приема ПЕЙПАЛ - ще видите знака в списька на приеманите начини на плащане.




                  Това като обяснение как е???Кажете какво още и ще се опитам да го обясня.И по-бьрзо,че излизам да си полирам колата.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ-интернет пазаруване

                    Благодаря за отговорите.

                    Но все пак нищо не разбирам и добивам чувствво за малоценност.

                    След регистрацията пичовете от paypal си заявиха пак само че 1,50 euro.

                    През сайта от който искам да купя стока също си заявиха/както бях писал по горе/ 1 us.d.

                    Сега paypal един вид казва,че трябва да си взема от извлечението на картата някакъв четири цифрен код.

                    Утре ще търсим извлечение.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ-интернет пазаруване

                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      ... Сега paypal един вид казва,че трябва да си взема от извлечението на картата някакъв четири цифрен код.

                      Утре ще търсим извлечение.
                      Точно така. Целта на занятието е да проверят дали имаш достъп до извлечението. Т.е. дали картата е твоя.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ-интернет пазаруване

                        ^^^^^^

                        За колегата по-горе - прочети какво е писал колегата долу.
                        Това е процедура с която да се провери един вид дали имаш врьзка с майла и картата,дали и двете са твои.Ако ти иска да покажеш каква сума са ти пратили или взели / не помня точно как беше / и ти иска код някакьв като им го накликаш ще покаже,че регистрираната карта и регистрирания имейл имат врьзка и си ти тоя дето плаща.

                        Врификация ли му викаха на това????Мамка му,това го правих преди дьлго време - пратиха ми 3 и 5 долара и после ме питат какви суми сте получили.Кликам там кьдето се кликаше 3$ и 5$,а то ми пише ТИ СИ.Нещо такова беше,но се си спомням точно кое и как.На прав пьт си обаче,е се нервирай и карай бавно и ще стане.


                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        - Дал си номер на кредит карта на пейпал

                        - Пейпал ще извърши някаква операция по картата ти до няколко дена. В случая те таксува един долар.

                        - Тази операция ще има номер, или към нея ще има съобщение, в което ще е кода.

                        - Така се проверява че картата е твоя. Щом е твоя, имаш достъп до списъка операции които са извършени по нея. При операцията Пейпал ще са ти пратили някакъв код, който ще видиш в банковата си извадка. Този код ще ти бъде поискан за да потвърдиш регистрацията.

                        - Като привършиш цялата процедура, доларчето ще бъде върнато в пейпал сметката ти.

                        С модератора сме писали по едно и сьщо време.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 18-02-09, 21:03.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ-интернет пазаруване

                          след като ти удържат 1 евро или долар, няма значение, отиваш в банката си и им казваш, че ти трябва кода на транзакцията - мисля, че самият код е по-дълъг, а ти ползваш само последните 4 цифри...
                          В моя случай в Райфайзен момичето от гишето първо се зачуди какво да прави, после се сети, че са имали такъв казус, звънна в централата... Поискаха да говорят с мен, питаха ме аз ли съм титуляра, ЕГН-то ми и след това продиктуваха 4-те цифри да си ги запиша

                          Оттогава никакви проблеми... Плащам си, пазарувам си... Ако е от САЩ може да ти спрат поръчката на Митница за декларация, ако е от ЕС - получаваш известие за колет в кварталната поща.

                          ПС: Последно си напазарувах от ЮКей почистващ комплект за К&N филтър за 34лв /от които 15лв доставка/... За сравнение в Импас56 същото струва 44лв
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ-интернет пазаруване

                            Та в крайна сметка днес взех прослувутия код на Paypal.

                            Най лошото е че Борика са ми го пратили на SMS ,но кой да гледа.

                            Сега трябва да чакам 24 часа да се потвърди от Paypal.

                            Някой да поскаже как съобщава РР че всичко ОК.

                            По горе беше напидано ,че връща 1,5 евро в сметката.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ-интернет пазаруване

                              Нали си регистриран? Като си влезнеш в сметката, ще прочетеш срещу Status Verified.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X