Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 49 от 49

Тема: VW Синхро/4моушън ?

Място
    София
    Публикации
    854
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране До: VW Синхро/4моушън ?

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Автомобилът е много приятен за каране. Малко по-муден е от същия такъв само с предно, за сметка на което на старт, особено на лигаво време му "скъсва главата". Заради различното задно окачване има по-голяма склоност към надлъжно залюляване в сравнение с моделът с предно, поне комби версията. За седана нямам наблюдения. Доста по-усложнен е технически, което си има съответната цена при поддръжката. На "ръчка" , особено в завой има склонност към неочаквани изпълнения за неподготвен за поведението на конкрения автомобил шофьор.
    Да и при седана е така-олюляването, говоря за В5.5,това се оправя с едни Конита например амове

Място
    София/Казанлък
    Публикации
    651
    Точки (при гласуване)
    10

Колеги,аз почнах да се зачудвам за лек лифт,дали ще е възможно ? Мислих си ако има торсиони, и ако се натегнат и да се вдигне със 5 см да речем е достатъчно.Не ми трябват 40 см лифт или други такива, знам че ще има отражение върху стабилността и комфорта на возене но не е болка.Сега честно да си кажа без да съм пристрастен си вози като мерцедес,има *****хти возията.Комби е моя и явно това оказва влияние, седана не вози така меко.А и ги сравнявах отзад на седана само предно ) отзад има само едни пружини а тоя има някакви други носещи рамена.И е много много стабилен и на завои и на лигаво време,при подаване/отнемане на газта.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

Място
    София/Казанлък
    Публикации
    651
    Точки (при гласуване)
    10

Автомобилът е много приятен за каране. Малко по-муден е от същия такъв само с предно, за сметка на което на старт, особено на лигаво време му "скъсва главата".
    За мудност- не знам, не съм сравнявал с аналог без 4х4,но ФВ със ПД двг на 115 коня се возих и при изкл. ЕСП се скъса да си върти гумите,ама се скъса,със вкл - ускорява мн зле,имам чувството че влача камъни.А моя (нашето магаре е най-мъжко ) каот му набия педала само се надига предницата и стрелката литва надясно....
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на feikot Преглед на публикациите
    За мудност- не знам, не съм сравнявал с аналог без 4х4,но ФВ със ПД двг на 115 коня се возих и при изкл. ЕСП се скъса да си върти гумите,ама се скъса,със вкл - ускорява мн зле,имам чувството че влача камъни.А моя (нашето магаре е най-мъжко ) каот му набия педала само се надига предницата и стрелката литва надясно....
    Проблемите са комплексни. Асвалтът ни по повечето улици е доста "гланциран" и това спомага за по-трудното потегляне на модела с две двигателни колела. За съжаление на същия асвалт автомобилите и с двата варианта на задвиждане спират еднакво трудно. За пример - на подобен клас автомобил (като мощност) в Германия е почти изключено да светне лампата на ESP. И ABS много трудно сработва. Като "скочиш на спирачката" и се лепиш на таблото.
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    София
    Публикации
    854
    Точки (при гласуване)
    13

Проблемите са комплексни. Асвалтът ни по повечето улици е доста "гланциран" и това спомага за по-трудното потегляне на модела с две двигателни колела. За съжаление на същия асвалт автомобилите и с двата варианта на задвиждане спират еднакво трудно. За пример - на подобен клас автомобил (като мощност) в Германия е почти изключено да светне лампата на ESP. И ABS много трудно сработва. Като "скочиш на спирачката" и се лепиш на таблото.
    Освен че е гланциран асфалта е и мръсен много,прави ми впечатление,че в завои по кръстовищата все по-често колата ми тръгва настрани ала рали WRC
    Кога в Германия кола 115кс и 4х4 ще й буксуват и предни и задни колела
    Не е по темата но

Място
    София/Казанлък
    Публикации
    651
    Точки (при гласуване)
    10

Мисля че е от зависимост и широчината на гумите.На моя на джантите пише спийдлайн и аз малко се поучудих че комби може да е спийдлайн но като погнедах гумите в интернет видях че над 195 се водят такива,а моя е с 225... а видях една А6ца с 245 доста добре и стояха
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

Място
    Ankh-Morpork
    Публикации
    243
    Точки (при гласуване)
    5

Question От: До: VW Синхро/4моушън ?

Цитат Мнение на ninja_1 Преглед на публикациите
    ...
    Извинявам се че вдигам толкова стари теми, ама прочетох цялата такава и не открих коя аджеба система е по-добра - Халдекс или Торсен, и изискват ли някаква поддръжка?
    Благодаря предварително за инфото
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

Публикации
    3,637
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: VW Синхро/4моушън ?

Торсена е диференциал. В случая е в скоростната кутия и не изисква никакво обслужване. Няма и свързана с него електроника, той си е на механичен принцип.
    Това е при надлъжните мотори. Схемата е още от първото Куатро на Ауди но там дифа е бил обикновен и е имал блокаж, както и този на задния мост.
    Халдекса е при напречните мотори. Включва задния мост при нужда до 100%. Управлява се с електроника, работи с масло, което се сменя на 50 хиляди км. Има още комп и няколко още допълнителни датчика, освен тези на ABS- а, които също ползва. Като изгасиш мотора изключва задния мост. Влиза в колите на VAG края на 90-те. Преди това напречните мотори са с виско-муфа, това чисто информативно.
    При Торсена няма вариант да махнеш кардана или да скъсаш/махнеш полуоска и да се движиш. При Халдекса може много неща...Не че са препоръчителни. Един с превъртяла в шлиците предна полуоска (предното е основно), си карал без да разбере... Но като оставял колата загасена и на скорост без ръчна, тя тръгвал по наклона...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Ankh-Morpork
    Публикации
    243
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: VW Синхро/4моушън ?

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Торсена е диференциал. В случая е в скоростната кутия и не изисква никакво обслужване. Няма и свързана с него електроника, той си е на механичен принцип.
    Това е при надлъжните мотори. Схемата е още от първото Куатро на Ауди но там дифа е бил обикновен и е имал блокаж, както и този на задния мост.
    Халдекса е при напречните мотори. Включва задния мост при нужда до 100%. Управлява се с електроника, работи с масло, което се сменя на 50 хиляди км. Има още комп и няколко още допълнителни датчика, освен тези на ABS- а, които също ползва. Като изгасиш мотора изключва задния мост. Влиза в колите на VAG края на 90-те. Преди това напречните мотори са с виско-муфа, това чисто информативно.
    При Торсена няма вариант да махнеш кардана или да скъсаш/махнеш полуоска и да се движиш. При Халдекса може много неща...Не че са препоръчителни. Един с превъртяла в шлиците предна полуоска (предното е основно), си карал без да разбере... Но като оставял колата загасена и на скорост без ръчна, тя тръгвал по наклона...
    Благодаря за изчерпателния отговор
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 28-11-08, 21:30
  2. Купувам части за Голф2 синхро
    От dragomir_68 във форум Архив
    Отговори: 12
    Последно мнение: 23-02-08, 17:49