Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

    Здравейте на всички! Нов съм,искам да ме извините ако има някоя подобна тема.Аз не намерих.
    Някой може ли да ми каже как точно се казва това,а също да даде и малко информация за него.Моторетката си е моя,но не зная почти нищо за нея.Карам си я от няколко години вече ,но започна да се троши, а не знам от къде мога да си намеря части.Ако някой може да помогне с линковe,теми или знания нека пише.Много ми е интересно да разбера повече за тази машина.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Иво Кръстев; 10-02-09, 17:46.

  • #2
    До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

    Казва се МИНИ МОКИК.

    Ето кво стана с този на щерка ми.....

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...374#post418374
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

      Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
      Казва се МИНИ МОКИК.
      Мерси!
      А това Мини-мокик има ли нещо общо със Стела?Защото от някой бях чул,че се казвало стела... а при търсене в интернет нищо не излиза.

      Та... значи по въпроса за частитие ако някой знае къде мога да намеря електронно,ще съм му много благодарен

      П.П. Ако има някъде схема на електронното запалване също може да ми е от полза.
      Последно редактирано от Иво Кръстев; 10-02-09, 21:03.

      Коментар


      • #4
        До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

        Това велико творение на развитият социализъм има идентична карантия със Стела и Карпати , от където са взети. Казано с други думи почти всичко в двигателя и "електрониката" им е идентично. Чудни са ми две неща - като как успя да го покараш няколко години и как чак сега започва да се троши , и кво му е на запалването?
        По принцип още в първия пост щях да напиша , че запалването е единственото нещо в цялата композиция , което не изисква моментално да бъде подменено , щото работи. При това надеждно. Ако все пак си успял да угробиш точно него търси Карпати или Стела - няма начин да не намериш в някоя плевня скътано. Пълно беше едно време.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

          Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
          Това велико творение на развитият социализъм има идентична карантия със Стела и Карпати , от където са взети. Казано с други думи почти всичко в двигателя и "електрониката" им е идентично. Чудни са ми две неща - като как успя да го покараш няколко години и как чак сега започва да се троши , и кво му е на запалването?
          По принцип още в първия пост щях да напиша , че запалването е единственото нещо в цялата композиция , което не изисква моментално да бъде подменено , щото работи. При това надеждно. Ако все пак си успял да угробиш точно него търси Карпати или Стела - няма начин да не намериш в някоя плевня скътано. Пълно беше едно време.
          Хаха.. Ами тази моторетка ми я подари един съсед преди мисля че три години.За тоя период колко ремонти е видяла... Не е почнала сега да се чупи.Много проблемен съединител има.Основно се разваляха постоянно карбуратора и съединителя. Просто питах за части откъде могат да се намерят,защото скоро няма да става с поправки. За електронното не съм сигурен дали е за смяна,имам две,но и двете не се държат като хората.

          Коментар


          • #6
            До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

            Продавам дискове за съединителя за това чудо на съветската техника. Комплект текстолитови и метални за 10 лв. Обади ми се на 0897808254 да ти ги пратя.

            Коментар


            • #7
              До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

              Абе ....... няма нищо смислено по него освен рамата и запалването. Двигателя просто е дялкан с ляв премръзнал крак на тъмно в час по трудово .... спирачки - няма, окачване също.

              Но пък е симпатяга. Има в него нещо като излъчването на Хонда Мънки.

              Ако му закачиш един симсонов двигател /аз патриотично предпочетох Балкан 75/, скутерова предница и седалка , би могло да се движи още доста време и да ти създава приятни емоции.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

                Туй нЯщо (двигателят) е по лиценз на двигателя на Ява Шампион, снет от производство от чехите (поради морално остаряване) в далечната 1955та година. Карпати-то май беше украинско, Рига-та беше от балтийските републики, Стелла-та май и тя беше от там.

                Но се чудя от кои е, понеже има едни по-нови, които са с почти хоризонтален цилиндър.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

                  Ми старо си е.Не е с хоризонтален цилиндър. А касетата на съединителя е от огънат лист ламарина. С две скорости които се превключват с жило от лявата ръкохватка. Карбуратора е с перде - механичен - спортен. Горе долу това си спомням за великият двигател V50.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

                    Този, както се вижда от снимката е с V501 - с крачно превключване. Друга разлика няма

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам малко информация за стела,мини,... или както там са казва.

                      Благодаря на всички за информацията!
                      Това,което ми е трябвало е името само,вече като го знам намерих някои неща в интернет и като цяло ми се изясни тая моторедка.


                      За съединителя,за сега съм го нагласил,ако има проблеми ще звънна.
                      Мерси за предложението все пак.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X