Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чек лампичка на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: чек лампичка на таблото

    Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
    Колеги, от всичко което прочетох пак не разбрах къде се намира бушона на лампичката"ЧЕК".
    Колега от всичко което си прочел не разбра ли че да махаш лампата/бушона не е решението?
    + това едва ли има бушон само за 1 лампичка.
    Махнеш ли лампата, компютъра ще продължава да си трупа грешки, които несъмнено ще повлияят на работата на мотора на бензин след 5-6-7 месеца. Което от своя страна ще промени и работата на газ. И след 1 година ще имаш да оправяш сума ти неща по запалителната/горивна система само заради дразнещата те в момента лампичка.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      До: чек лампичка на таблото

      Добре,няма да гася лампата по лесния начин.Ще отида при газаджии да сложат емулатори,симулатори и квото трябва ,че много ме дразни лампичката
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #18
        До: чек лампичка на таблото

        А при мен лампата ЧЕК светва само на бензин. На газ никога. В една предна тема видях изказано мнение, че това е нормално???
        ОФА КБ 2.0 '95

        Коментар


        • #19
          До: чек лампичка на таблото

          Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
          А при мен лампата ЧЕК светва само на бензин. На газ никога. В една предна тема видях изказано мнение, че това е нормално???
          Напротив, не е нормално.
          "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

          Коментар


          • #20
            До: чек лампичка на таблото

            Моята фронтера е с двигател X20SE. След монтажа на газовото започна да пресветва лампата(чек енджин), сложих емулатор за пълен инжекцион но не се оправи. Освен това след 3 месеца каране започна да ми прави номера при палене на бензин на студен двигател, то беше гърмене давене гаснене ялова работа. И нещата се оправиха след като си сложих реле да прекъсва ламбда сондата като съм на газ. Като сега лампата си свети като карам на газ но двгто работи и пали перфектно, на бензин не свети. Изводите са следните:
            1. Светенето на лампата е малкия дявол.
            2. За да нямате проблеми след време при палене на бензин ламбда сондата трябва да е прекъсната като се кара на газ.
            Ако си купувате емулатор за инжекцион търсете такъв с букси за да не се режат кабелите на дюзите.
            Още нещо важно, ако газовото е с плочка, направете така че тръбата от въздушния филтър до плочката да не се прегъва(или скъсяване или смяна с друга тръба) щото като се прегъне след кратко време се напуква и почва да смуче въздух отвсякъде.

            Коментар


            • #21
              До: чек лампичка на таблото

              Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
              А при мен лампата ЧЕК светва само на бензин. На газ никога. В една предна тема видях изказано мнение, че това е нормално???
              Ако загасиш ламбдата докато си на газ с едно реле ще спре да свети като си на бензин.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                До: чек лампичка на таблото

                На мен газаджиите ми обясниха,че имам реле за дюзите,реле което прекъсва ламбда сондата когато съм на газ и нямам нужда от други скъпи електроники и да карам смело , нищо че чек лампата свети.Още казаха ,че така както е при мен компа не трупал грешки.
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #23
                  До: чек лампичка на таблото

                  Не съм го проверявал компа дали трупа грешки, но с реле на ламбдасондата и да свети лампата е по-добре от колкото без реле. Освен това не ми е дала никакъв проблем до сега и пали винаги и безотказно, докато преди да сложа релето беше трагедия.

                  Коментар


                  • #24
                    До: чек лампичка на таблото

                    И моето Фронти пали безпроблемно и може би не трупа грешки в компа ,ама пуста лампичка много ме дразниМоже би трябва да карам на бензин ,тогава не светиАма пуста икономия.
                    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                    Коментар


                    • #25
                      До: чек лампичка на таблото

                      Колеги, монтирайте си паралелно на ламбда сондата - Ламбда сонда симулатор, който при работа на газ да симулира за пред компютъра сигнали за изряден горивен процес като на бензин.
                      Няма да ви свети Чека, Няма да ви се трупат грешки, работата и на газ и на бензин ще е без проблемна!
                      Казвам го от опит, устройството го купих за 50лв. преди 3 години , но мисля че го има и на по-ниска цена.
                      И не слушайте газаджиите които обясняват , че няма проблеми ако това го няма!
                      Поздрави!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #26
                        До: чек лампичка на таблото

                        До преди малко бях сигурен,че нямам емулатор и че от това ми свети лампата,но сега вече се обърках.Фронтерата я имам отскоро и я взех с газовото поразгледах я отново но емулатор не видях та въпроса ми е по скоро до колегата koi4a ако може да ме насочи примерно за София от къде мога да си закупя емулатор с букси за да не режа кабелите и ориентировачни цени ако може и къде точно е монтирано на твойта фронтера релето за ламбда сондата/двигателя е X20SE/.
                        Благодаря предварително!!!
                        Последно редактирано от trophy_hunter1; 25-03-09, 22:49.
                        877104344

                        Коментар


                        • #27
                          До: чек лампичка на таблото

                          Емулатор трябва да търсиш по магазините за газови уредби, няма нищо специално просто е малко по-скъп, върти ми се в главата около 50лв. да струваше ама не съм сигурен. Моя лично го купих от магазина на бул. Никола Мушанов на пешеходния светофар преди кръстовището с ул. Житница. На снимката съм отбелязал релето и буксата на ламбда сондата където е свързано.


                          На тази снимка съм отбелязал къде е свързано релето към клапана на газта. И емулатора.


                          И едно допълнение: Ако мъркуча от въздушния филтър до плочката на газовото ти е оригиналния, го свали и го огледай моя се беше напукал от прегъването и смучеше въздух след филтъра.

                          Коментар


                          • #28
                            До: чек лампичка на таблото

                            Колега Koi4a, имам няколко конкретни въпроса към теб-
                            От каво е маркуча който си сложил, защото виждам че има място за термодатчика и колко ти струваше?
                            Какъв разход ти дава реално със така монтираното газово( Ловато мисля)?
                            Смесителя за газта и предпазната клапа в един цял блок ли са, защото така ми изглежда?
                            Поздрави!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #29
                              До: чек лампичка на таблото

                              Маркуча го купих от Лозан, като той му направи дупката за датчика. Маркуча по думи на Лозан е от турбо на Нисан и пасна перфектно, струваше ми 50лв. Газовото е Ловато и ако правилно съм разбрал ме питаш за плочката и кихалката дето предпазва от гърмежи. Ако е така да едно общо е, до сега само веднъж гръмна по моя вина, наместих гумената гривна и си продължих без проблеми. Разхода е между 11 и 12 /100 извънградско ама с мах скорост 100км/ч, градско не съм засичал щото градското ми е сутрин и вечер в задръстването и 7 км. ги минавам между 30 и 40 мин. Газовото вече две години от как съм го сложил никакви ядове.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от koi4a; 26-03-09, 21:44.

                              Коментар


                              • #30
                                До: чек лампичка на таблото

                                Прочетох всичко по темата. И не ми е ясно. Не че нещо, но в момента живо ме интересува. Значи проблема е следния. Като пътувах към София на 21 за погребението на мама, започна да ми свети въпросната жълта лампа. Колата започна да прекъсва и тресе. Двигателя е X20SE, 2,0 i, газовата уредба е Renzo Landi, монтирана в Италия, така я купих. Има емулатор и ламбда-контрол, каквото и да означава това (не разбирам от автомобилна електроника и еладжийство), т.е. има две пластмасови кутийки, закачени при мотора и на тях пише това. Лампата свети почти постоянно и на газ и на бензин. Пробвах да карам само на бензин, пак светва. Прибрах се криво-ляво, що-годе нормално си работи двигателя, но ме притеснява да не се прецака нещо. Като е топла и я угася, после малко трудно пали. Пали само на бензин и на 2000 оборота си минава автоматично на газ, така си е по принцип. Та въпросът ми към знаещите е : Какво може да се случва и къде трябва да отида - при газаджии или на елкон ? Ако можете, помагайте.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X