Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чек лампичка на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • чек лампичка на таблото

    Здравейте,колеги.Когато карам на газ Фронтерата си 20и 1994г къса база ми свети лампичката 'чек енджин' на таблото,а на бензин не свети.Въпроса ми е знае ли някои къде е бушона на тази лампа че, да я изгася завинагиМерси.
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

  • #2
    До: чек лампичка на таблото

    Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
    Здравейте,колеги.Когато карам на газ Фронтерата си 20и 1994г къса база ми свети лампичката 'чек енджин' на таблото,а на бензин не свети.Въпроса ми е знае ли някои къде е бушона на тази лампа че, да я изгася завинагиМерси.
    По-добре извади лампичката , ако те дразни. Но не ти го препоръчвам - полезна е . А това дето свети на газ не е проблем , от емулатора е. Нали трябва "да се излъже" компютъра , че двигателя не гълта заводско гориво . Но светеното може и да е от натрупани грешки , чистят се с кламера или пробвай по-простото : откачи акумулатора за 10-на мин.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: чек лампичка на таблото

      Aз нямам емулатор.Мисля да махна бушончето,а после като реша да мога да го сложа ако е необходимо.
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        До: чек лампичка на таблото

        Както може би се сещаш и тази тема е обсъждана надлъж и нашир. Потърси, прочети и ще намерши решението.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: чек лампичка на таблото

          И по-добре не бързай да махаш бушончето.

          Коментар


          • #6
            До: чек лампичка на таблото

            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
            Здравейте,колеги.Когато карам на газ Фронтерата си 20и 1994г къса база ми свети лампичката 'чек енджин' на таблото,а на бензин не свети.Въпроса ми е знае ли някои къде е бушона на тази лампа че, да я изгася завинагиМерси.
            Псевдоемулатор се прави със едно съпротивление струващо стотинки-не трупа грешки ECU-то и не ти обърква работата на мотора.Няма начин във Варна да няма човек,наясно с проблема/мотора е масов/.Другия вариант е рязане на захранващите кабели на инжекциона и прекарване през произведен заводски/някъде/ емулатор за дюзи с повече опции да ти опази горивната система/основно при грешка да прекрати газоподаването/-около 120 лв.
            Ти си решаваш-успех!!!

            Коментар


            • #7
              До: чек лампичка на таблото

              Имам същият проблем, щом мина на газ лампата на "CE" светва и гасне, когато си иска, а газовата уредба има емулатор, двигателя ми е -X20SE, т.е. не е 16 винтилов. Ходих при няколко майстори и всички твърдят, че нямало проблем и нека си свети, но мен ме дразни, а пък и трупа грешки компютъра. Изчетох по темата каквото е написано и съвета на колегата fanatic ми се струва логичен, т.е. ламбда сондата е възможно да трупа тази грешка и заради нея да свети "CE". Решението което предлага колегата е да се изключи сигнала от ламбда сондата щом мине колата на газ. Това според мен може да стане по следния начин - плюса от газовия клапан се подава на бобината на допълнително сложено реле за случая и на нормално затворен контакт от релето се връзва кабела от ламбда сондата. Когато от ключа се подаде плюс към газовия клапан за да мине колата на гориво пропан бутан, този плюс задейства релето и контакта се разкъсва от там и сигнала от ламбда сондата. Все още не съм го направил при мен, но щом се стопли времето ще го направя.
              Надявам се да съм обяснил достатъчно добре идеята на колегата fanatic и схемата на свързване и да съм бил полезен.
              "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

              Коментар


              • #8
                До: чек лампичка на таблото

                Само че като прекъснеш ламбда сондата пак ще ти свети лампичката , аз си сложих ламбда симулатор и реших проблема . а когато карам на бензин симулатора не работи и въстановява ламбда сондата.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  До: чек лампичка на таблото

                  Първоначално публикуван от turbo d Преглед на мнение
                  Само че като прекъснеш ламбда сондата пак ще ти свети лампичката , аз си сложих ламбда симулатор и реших проблема . а когато карам на бензин симулатора не работи и въстановява ламбда сондата.
                  Защо смяташ, че дори и да прекъсна ламбда сондата ще продължи да свети чека? Всъщност това лесно може да се провери, като се прекъсне кабела. Вчера беше последната ми визита при газаджия с молбата да ми сложи ламбда симулатор, но ми бе обяснено, че и да ми сложи пак ще свети "CE"...
                  "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                  Коментар


                  • #10
                    До: чек лампичка на таблото

                    При мен светеше лампичката откачих ламбда сондата ( има си букса) и продължи да свети ,ако искаш пробваи при теб ако стане ще спестиш някои лев за симулатор , аз също си направих и ресет на компа защото като карах на газ и след това имах проблеми с паленето . Сега имам ресет на компа , симулатор с ламбда контрол и симулатор на дюзите и нямам абсолютно никакви проблеми лампичката свети само на контакт както си е нормално, Фронтерката спи и на газ и на бензин .
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #11
                      До: чек лампичка на таблото

                      Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
                      Имам същият проблем, щом мина на газ лампата на "CE" светва и гасне, когато си иска, а газовата уредба има емулатор, двигателя ми е -X20SE, т.е. не е 16 винтилов. Ходих при няколко майстори и всички твърдят, че нямало проблем и нека си свети, но мен ме дразни, а пък и трупа грешки компютъра. Изчетох по темата каквото е написано и съвета на колегата fanatic ми се струва логичен, т.е. ламбда сондата е възможно да трупа тази грешка и заради нея да свети "CE". Решението което предлага колегата е да се изключи сигнала от ламбда сондата щом мине колата на газ. Това според мен може да стане по следния начин - плюса от газовия клапан се подава на бобината на допълнително сложено реле за случая и на нормално затворен контакт от релето се връзва кабела от ламбда сондата. Когато от ключа се подаде плюс към газовия клапан за да мине колата на гориво пропан бутан, този плюс задейства релето и контакта се разкъсва от там и сигнала от ламбда сондата. Все още не съм го направил при мен, но щом се стопли времето ще го направя.
                      Надявам се да съм обяснил достатъчно добре идеята на колегата fanatic и схемата на свързване и да съм бил полезен.
                      Да при мен работи така вече 1 година и проблеми няма. Но при теб мотора е 16 винтилов и може да не стане....
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: чек лампичка на таблото

                        Първоначално публикуван от turbo d Преглед на мнение
                        При мен светеше лампичката откачих ламбда сондата ( има си букса) и продължи да свети ,ако искаш пробваи при теб ако стане ще спестиш някои лев за симулатор , аз също си направих и ресет на компа защото като карах на газ и след това имах проблеми с паленето . Сега имам ресет на компа , симулатор с ламбда контрол и симулатор на дюзите и нямам абсолютно никакви проблеми лампичката свети само на контакт както си е нормално, Фронтерката спи и на газ и на бензин .
                        Колеги аз съм без емулатор от както е сложена газовата тоест 3.5 години, 110 000 км. на газ лампата не ми се светила. Ламбдата се прекъсва за да не се променя продължителната ( дълга ) крива на запалването. Сменете газаджията.
                        Друг важен момент е че не бива да се прекъсва подаването на бензин а само дюзите и то преди самите дюзи а не преди управлението им. Там се крие ключа в светещото "CE" ( говоря само за 2.0 8V мотор )
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: чек лампичка на таблото

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Да при мен работи така вече 1 година и проблеми няма. Но при теб мотора е 16 винтилов и може да не стане....
                          Чакай малко, аз ли съм в грешка? Искаш да кажеш, че "X20SE" е 16 винтилов? По въпроса за ламбда содата струва ми се, че сигнал от нея също може да задейства чека, нали за това слагат отделен симулатор само за нея, поне така съм чел някъде /ще потърся инфо. по въпроса/. Имам Фронтерата от месец почти и не съм поставял аз газовата уредба, а предишният собственик и нямах възможност да разгледам, как е вързан симулатора на инжекционна, но малко да се стопли и деня да стане по-голям... За газаджията си прав, но и избора ми е сведен до 2-ма "специалисти" и това също е проблем, за това опитвам да се справя със собствени сили, чета форума и се допитвам до опита ви. Благодаря за споделеният опит, ще ми е от полза, а ако реша проблема ще пиша как.
                          "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                          Коментар


                          • #14
                            До: чек лампичка на таблото

                            Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
                            Чакай малко, аз ли съм в грешка? Искаш да кажеш, че "X20SE" е 16 винтилов? По въпроса за ламбда содата струва ми се, че сигнал от нея също може да задейства чека, нали за това слагат отделен симулатор само за нея, поне така съм чел някъде /ще потърся инфо. по въпроса/. Имам Фронтерата от месец почти и не съм поставял аз газовата уредба, а предишният собственик и нямах възможност да разгледам, как е вързан симулатора на инжекционна, но малко да се стопли и деня да стане по-голям... За газаджията си прав, но и избора ми е сведен до 2-ма "специалисти" и това също е проблем, за това опитвам да се справя със собствени сили, чета форума и се допитвам до опита ви. Благодаря за споделеният опит, ще ми е от полза, а ако реша проблема ще пиша как.
                            Не не искам по-горе не съм прочел правилно. 8v си е.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              До: чек лампичка на таблото

                              Колеги, от всичко което прочетох пак не разбрах къде се намира бушона на лампичката"ЧЕК".
                              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X