Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чек лампичка на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: чек лампичка на таблото

    Предположение: имала е детонации и ти е избягала позицията на дебитомера. Ходи на свестен диагностик. Смени си свещите и въздушния филтър.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      До: чек лампичка на таблото

      Отговор на въпроса защо свети лампата може да даде само компютърният тест на двигателя, понеже каза че си скаран с електриките предполагам , че няма да можеш да си направиш сам тестване на компютъра със кламер!!!
      Мисля ,че не се за газаджия. Първо угаси лампата и после ако пак не върви на газ ходи на Гъзар!!!
      Поздрави!
      Гледам че си градски, аз имам същия двигател и нямам нищо против да хвърля едно око, даже мога да ти збода и кламера в компютъра!!!
      Ще икономисаме пари от Елкона!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #33
        До: чек лампичка на таблото

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Отговор на въпроса защо свети лампата може да даде само компютърният тест на двигателя, понеже каза че си скаран с електриките предполагам , че няма да можеш да си направиш сам тестване на компютъра със кламер!!!
        Мисля ,че не се за газаджия. Първо угаси лампата и после ако пак не върви на газ ходи на Гъзар!!!
        Поздрави!
        Гледам че си градски, аз имам същия двигател и нямам нищо против да хвърля едно око, даже мога да ти збода и кламера в компютъра!!!
        Ще икономисаме пари от Елкона!
        Днес се срещнах с колегата EXALIBUR и той направи тест на компютъра. Благодаря ти, колега. Сега, след теста остава на разходката в неделя, на която сигурно ще дойда (най-накрая), да разберем какъв е бил проблема. Извадих клемата на акумулатора, както ме посъветва, засега лампата не свети и няма проблеми с двигателя.

        Коментар


        • #34
          До: чек лампичка на таблото

          Мисля, че съм писал.......но пак. EXALIBUR видя мотора "на живо", та има си емулатор и ламбда контрол, ходил съм по разни газаджии още когато я купих колата, закачаха нещо като мултицет на нея (извинявам се за незнанието, но определено не беше компютър) та хората казаха, че италианците са си свършили работата и всичко е наред. Проблема се получи на пътя при гадно време и съм склонен да вярвам, че е било от влагата. Все пак на разходката в неделя колегата ще ми каже какво означават цифрите, които записа при теста, т.е. грешки които е натрупал компютъра на двигателя (продължавам да се чудя защо му викат така, ама нали нищо не разбирам от компютри..... )

          Коментар


          • #35
            До: чек лампичка на таблото

            Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
            Мисля, че съм писал.......но пак. EXALIBUR видя мотора "на живо", та има си емулатор и ламбда контрол, ходил съм по разни газаджии още когато я купих колата, закачаха нещо като мултицет на нея (извинявам се за незнанието, но определено не беше компютър) та хората казаха, че италианците са си свършили работата и всичко е наред. Проблема се получи на пътя при гадно време и съм склонен да вярвам, че е било от влагата. Все пак на разходката в неделя колегата ще ми каже какво означават цифрите, които записа при теста, т.е. грешки които е натрупал компютъра на двигателя (продължавам да се чудя защо му викат така, ама нали нищо не разбирам от компютри..... )
            По-важното е че ще направим нов тест за да видим дали ще покаже отново грешки, след като си рестартира компютъра!
            Иначе грешките които излязоха са:
            -богата смес по ламбда сонда
            -висок волтаж на дебитомера
            -нисък волтаж на дебитомера
            -некоректен сигнал от имобилайзера
            По първата грешка мога да предположа , че за момент си имал проблеми със моторчето на ламбда контрола в следствие на нагар или лоша газ! Лошо смесообразуване и от там лъсва чекенджина и отбелязва грешката!
            Втората и третата грешка ги отдавам на това,че си откачал и закачал буксата на дебитомера при работещ двигател- неминуемо засичане на горните грешки!
            Нямам идея само защо се е бъгнал имобилайзера!
            Важното е да направим повторен тест и да видим дали компа се е изчистил, но това във Неделя край скарата!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #36
              До: чек лампичка на таблото

              Прекъсването на ламбда сондата когато си на газ не е решение.Ламбата подава сигнал на компютъра за бедна или богата смес напрежението варира примерно от 0.1- 0.2 волта за бедна до 0.8-0.9 за богата смес.Ламдата не мери точно просто превключва между бедна и богата смес, като компютъра постояно променя времето на подаване на гориво.Като резултат се получава бедна богата и т.н.Когато си на газ обаче поради промяна на калоричноста на горивото сигнала от сондата не е коректен. Компютъра се опитва да корегира сместа което естествено на газ няма как да стане,за това се слага емулатор който подава поредица от сигнали за бедна богата смес примерно 0.2 -0.8 волта с честота 1-2 херца. Компютъра от своя страна подава сигнал към дюзите и е доволен ,мисли си че нещо прави.Така няма да трупа грешки и няма да имаш проблеми с паленето на бензин и досадното светене за грешка ще изчезне.
              LZ3AG

              Коментар


              • #37
                До: чек лампичка на таблото

                Първоначално публикуван от tomash Преглед на мнение
                Прекъсването на ламбда сондата когато си на газ не е решение.Ламбата подава сигнал на компютъра за бедна или богата смес напрежението варира примерно от 0.1- 0.2 волта за бедна до 0.8-0.9 за богата смес.Ламдата не мери точно просто превключва между бедна и богата смес, като компютъра постояно променя времето на подаване на гориво.Като резултат се получава бедна богата и т.н.Когато си на газ обаче поради промяна на калоричноста на горивото сигнала от сондата не е коректен. Компютъра се опитва да корегира сместа което естествено на газ няма как да стане,за това се слага емулатор който подава поредица от сигнали за бедна богата смес примерно 0.2 -0.8 волта с честота 1-2 херца. Компютъра от своя страна подава сигнал към дюзите и е доволен ,мисли си че нещо прави.Така няма да трупа грешки и няма да имаш проблеми с паленето на бензин и досадното светене за грешка ще изчезне.
                Не знам . Аз вече 3.5 години карам без емулатор. А километрите на таблото сочат изминати над 120 000 км. За мен прекъсването на сондата е решение. Може би действително с емулатор е по-добре. Но и така работи, и няма грешки в компютъра.
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  До: чек лампичка на таблото

                  При мен лампичката свети единствено на бензин и от време на време.
                  Оборотите на газ непрекъснато се менят, а на бензин, когато е загряла колата потегля грудно - все едно се дави на ниски и с набиране на скорост и съответно увеличаването на оборотите и попръдване тръгва!
                  С паленето по принцип нямам проблеми, но зимата определено имаше - трябваше да мешам бензин газ! (а да и на газ гаснеше докато загрее)
                  И накрая този маркуч (сниман от koi4a) при мен е опакован със сребрист лейкопласт!!!(така я купих)
                  Ходих на баш майстор и той ми обясни, че една платка дето лъже компа, нещо там за дюзите се била развалила, та от там се трупали грешки, ама това не било проблем!! Рестартира го и известно време нямаше грижи - освен оборотите де, дали пък те не са по друг повод???
                  Дали този симпатичен човек е говорил за емулатора?
                  Забравих да спомена, че нищо не разбирам.......
                  Препоръчайте ми някой при когото да отида моля, че така като се замисля положението никак не е чудесно!

                  Коментар


                  • #39
                    До: чек лампичка на таблото

                    Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                    При мен лампичката свети единствено на бензин и от време на време.
                    Оборотите на газ непрекъснато се менят, а на бензин, когато е загряла колата потегля грудно - все едно се дави на ниски и с набиране на скорост и съответно увеличаването на оборотите и попръдване тръгва!
                    С паленето по принцип нямам проблеми, но зимата определено имаше - трябваше да мешам бензин газ! (а да и на газ гаснеше докато загрее)
                    И накрая този маркуч (сниман от koi4a) при мен е опакован със сребрист лейкопласт!!!(така я купих)
                    Ходих на баш майстор и той ми обясни, че една платка дето лъже компа, нещо там за дюзите се била развалила, та от там се трупали грешки, ама това не било проблем!! Рестартира го и известно време нямаше грижи - освен оборотите де, дали пък те не са по друг повод???
                    Дали този симпатичен човек е говорил за емулатора?
                    Забравих да спомена, че нищо не разбирам.......
                    Препоръчайте ми някой при когото да отида моля, че така като се замисля положението никак не е чудесно!
                    Тоя симпатичен човечец ти е говорил баш за това нещо!
                    А трудно ще ти помогнем ако не кажеш от къде си!!!
                    Ако беше във Варна веднага щяхме да вземем мерки да лекуваме колицата, щото симптомите дето ги описваш вече съм ги лекувал успешно!!!!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #40
                      До: чек лампичка на таблото

                      Заа съжаление съм от София, но пък ти благодаря за помощта (и на всички) - вече ми е малко по-ясно и ще взема мерки!!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: чек лампичка на таблото

                        Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                        При мен лампичката свети единствено на бензин и от време на време.
                        Оборотите на газ непрекъснато се менят, а на бензин, когато е загряла колата потегля грудно - все едно се дави на ниски и с набиране на скорост и съответно увеличаването на оборотите и попръдване тръгва!
                        С паленето по принцип нямам проблеми, но зимата определено имаше - трябваше да мешам бензин газ! (а да и на газ гаснеше докато загрее)
                        И накрая този маркуч (сниман от koi4a) при мен е опакован със сребрист лейкопласт!!!(така я купих)
                        Ходих на баш майстор и той ми обясни, че една платка дето лъже компа, нещо там за дюзите се била развалила, та от там се трупали грешки, ама това не било проблем!! Рестартира го и известно време нямаше грижи - освен оборотите де, дали пък те не са по друг повод???
                        Дали този симпатичен човек е говорил за емулатора?
                        Забравих да спомена, че нищо не разбирам.......
                        Препоръчайте ми някой при когото да отида моля, че така като се замисля положението никак не е чудесно!
                        Само искам да ви успокоя че всичко изброено от вас е съвсем нормално при карането на джипа с газова която не е за инжекцион а
                        е прогодена за такъв!
                        Първо. Трудното набиране е от това че има запушване на жигльорите и когато сте на бензин колата е тромава и трудно набира!
                        Решението: 1. продухване на жигльорите (което не е никак евтино).
                        2. Сипване на добавка за почистване на жигльорите и каране с по висок октан бензин!
                        Аз карам с 95+ с добавки от ЕКО-то и само с него джипа върви прилично макар и с запушени жигльори!
                        Трудното палене на газ през зимата е заради факта че газовата не е хубава и за да заработи на газ добре е да вдигне поне малко температура!(Това при газова за инжекцион го няма)
                        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                        LZ1NES

                        Коментар


                        • #42
                          До: чек лампичка на таблото

                          Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                          Само искам да ви успокоя че всичко изброено от вас е съвсем нормално при карането на джипа с газова която не е за инжекцион а
                          е прогодена за такъв!
                          Първо. Трудното набиране е от това че има запушване на жигльорите и когато сте на бензин колата е тромава и трудно набира!
                          Решението: 1. продухване на жигльорите (което не е никак евтино).
                          2. Сипване на добавка за почистване на жигльорите и каране с по висок октан бензин!
                          Аз карам с 95+ с добавки от ЕКО-то и само с него джипа върви прилично макар и с запушени жигльори!
                          Трудното палене на газ през зимата е заради факта че газовата не е хубава и за да заработи на газ добре е да вдигне поне малко температура!(Това при газова за инжекцион го няма)

                          Вероятно е така - купих колата с газовото!!!
                          Иначе засега смених въздушния филтър и регулирах подаването на газ (много се гордея) и оборотите са супер - на газ е почти перфектна
                          Сега ще мисля какво да правя!
                          Много благодаря за информацията.
                          Само един последен въпрос - когато вдигна скорост и колата е на газ, понякога замирисва на бензин, на какво може да се дължи това?

                          Коментар


                          • #43
                            До: чек лампичка на таблото

                            Изтърва ти иглата на щуцера за мерене на налягането на бензина на рейката на инжекторите!!!
                            Мале какво изречение стана!?
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #44
                              До: чек лампичка на таблото

                              Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                              Вероятно е така - купих колата с газовото!!!
                              Иначе засега смених въздушния филтър и регулирах подаването на газ (много се гордея) и оборотите са супер - на газ е почти перфектна
                              Сега ще мисля какво да правя!
                              Много благодаря за информацията.
                              Само един последен въпрос - когато вдигна скорост и колата е на газ, понякога замирисва на бензин, на какво може да се дължи това?
                              Сам ли я регулира? Мойта препоръка е да отидеш на газаджия. Това не е жигула. Смени си и филтъра в газовя клапан. Виж си на тъмно дали ти "светят" кабелите около свещите.

                              П.С. Нешко фронтерата няма жигльори Има инжектори. И се чистят с ултра звук, това с добавките не е добра идея, че става по-зле като дигне мръсотията от резервоара. Ако всяко палене е на бензин и се кара по 5-6 км. на бензин, няма да има проблеми никога.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                До: чек лампичка на таблото

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Сам ли я регулира? Мойта препоръка е да отидеш на газаджия. Това не е жигула. Смени си и филтъра в газовя клапан. Виж си на тъмно дали ти "светят" кабелите около свещите.


                                Добре, ще проверя!


                                П.С. Нешко фронтерата няма жигльори Има инжектори. И се чистят с ултра звук, това с добавките не е добра идея, че става по-зле като дигне мръсотията от резервоара. Ако всяко палене е на бензин и се кара по 5-6 км. на бензин, няма да има проблеми никога.

                                По принцип си я паля на бензин (не се циганя), но за по-дълго каране се притеснавам от чек лампата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X