Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

    Здравейте колеги,намислил съм един проект.Да тунинговам старата ми Въздушна пушка ,намерих един саит дето имат части ,става въпрос за Хатсан 80 .Но вече е старичка и на бая истрели,вместо да подменя старите оригинални части за мод.80 да сложа от мод.125 и въпроса ми е следня понеже в този саит не са дали размери на частите и незнам дали ще станат.Става въпрос да сменя пружина и маншет от мод.125 да ги сложа на мойта.Дали ще станат .И надулник има ли смисал да слагам,покачва ли силата ,или по точно за какво служи този надулник.Брагодаря ви предварително.

    П.П Каво означава "примерни/спесимен" на маншетите.
    Прикачени файлове
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

  • #2
    До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

    Компенсатора е "ефтинка" козметика - придава стилистичен вид на оръжието. Отчасти намалява шума при изстрел.
    Ако изборите променяха нещо, щяха да ги забранят!

    Коментар


    • #3
      До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

      Първоначално публикуван от toto_cagiva Преглед на мнение
      Здравейте колеги,намислил съм един проект.Да тунинговам старата ми Въздушна пушка ,намерих един саит дето имат части ,става въпрос за Хатсан 80 .Но вече е старичка и на бая истрели,вместо да подменя старите оригинални части за мод.80 да сложа от мод.125 и въпроса ми е следня понеже в този саит не са дали размери на частите и незнам дали ще станат.Става въпрос да сменя пружина и маншет от мод.125 да ги сложа на мойта.Дали ще станат .И надулник има ли смисал да слагам,покачва ли силата ,или по точно за какво служи този надулник.Брагодаря ви предварително.

      П.П Каво означава "примерни/спесимен" на маншетите.
      Този наддулник служи за разпределението на излизащите газове във всички посоки така , че отката да е минимален т.е. да е само назад , а не нагоре, надолу , или ляво-дясно ! И малко по-добър баланс .
      Дали някоя пружина е заменяема - ДА , всяка пружина може да бъде заменена ! Само трябва да пасва диаметъра и да е малко по-дълга. Само от нея ( най-много от нея ) зависи силата на изстрела .
      Ако искаш да провериш разликата - подложи на твоята пружина втулка за да скъсиш работното пространство на пружината .
      Другото важно за силата на изстрела - хлабината на буталото спрямо цилиндъра в който се движи .Затова са както ги наричаш уплътняващите пръстени ( маншет ). Тези пръстени осигуряват - да не се губи налягането . Ако смениш само тези пръстени - може да се върне силата , която смяташ че е отслабнала .В комбинация с подложна втулка - си готов .
      Последно редактирано от bgbul; 12-02-09, 16:19.

      Коментар


      • #4
        До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

        Ахам а тези части от м125 дали ще станат на м80 има ли някой напредстава ,че пък пружината на м125 е по дълга значи, за да е толкова силна.
        LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

        Коментар


        • #5
          До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

          Първоначално публикуван от toto_cagiva Преглед на мнение
          Ахам а тези части от м125 дали ще станат на м80 има ли някой напредстава ,че пък пружината на м125 е по дълга значи, за да е толкова силна.
          Ако не е по дълга - може да е по дебела ( сечението ) ,а не външния диаметър .
          Може да е по закалена ( стоманизирана ) или от друг по як материал .
          Много възможности - но теб те грее фабричната .
          Отваряй пушката и мери размерите . Друг начин ако имаше - до сега щяха да ти пишат !

          Коментар


          • #6
            До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

            Ок, аз съм я разглобил ще отида с оргиналните части в магазина и ще меря там на място.
            LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

            Коментар


            • #7
              До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

              Моля да се закрие темата пушката ми е готова.
              LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

              Коментар


              • #8
                До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

                Първоначално публикуван от toto_cagiva Преглед на мнение
                Моля да се закрие темата пушката ми е готова.
                Сподели как си я усили - ще е интересно и за нас !

                Коментар


                • #9
                  До: Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие

                  Ок поръчах части от един интернет магазин маншет и пружина от м.125 и надулник 130мм. смених пружината обаче маншета се оказа по голям и не ставаше, та върнах този и взех за м80 като моя.Сложих надулника и готово,пушката стана не релно силна и мнооого точна.Сега обаче ми трябва оптика ,че пък си счупух мерника без да искам ,а и с оптика ми е по удобно.Сега от разтояние 20-30м някъде кофа за боклук я пробива от двете страни а преди само от едната .А и излезе доста ефтино 26лв.надулник 9лв.маншет и 20лв.пружина труда си е от мен .Ако има някой с такав Хасан да прави тази разработка няма да съжалява.Успех.

                  П.П Скоро ще кача и сминки.
                  LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X