Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    Публикувам долния текст по молба на мой приятел, който си купи чисто нова Grand
    Vitara и преживя доста проблеми поради некомпетентни дилъри и сервизи.


    Човекът иска да сподели информация и опит, и ако може да помогне на други хора с

    подобни проблеми да вземат мерки предварително. Според мен дългото четене си
    заслужава и може да спести доста главоболия.




    Моля, ако модераторите преценят, че темата не е за тук да я преместят!


    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    Този текст е пълно описание на несгодите, които преживях вследствие
    некомпетентното отношение на оторизираните дилъри и сервизи на Suzuki в
    България. Считам, че начинът, по които се отнесоха към мен в ролята ми на техен
    клиент е недопустим и меко казано обиден. През трите години, в които ми се наложи
    да ползвам услугите им, нито веднъж не получих качествено обслужване, а напротив,
    смея да твърдя, че състоянието на автомобила ми се влоши драстично при това с
    цената на немалко пропилени средства и нерви. Абсурдът в случая произлиза от
    тоталната липса на адекватно отношение и грижа за клиента от страна на “Миркат”
    ООД и тяхната мрежа.


    Тъй като долуописаните събития обхващат голям интервал от време и включват

    различни детайли, текстът също е много дълъг, но се надявам, че отразява пълно
    преживяното от мен, както и потребителската ми позиция!


    Всичко започна през отдавнашната вече 2006-та година, когато се наложи да се закупи
    служебен автомобил-джип с основно предназначение посещение на строежи и
    труднодостъпни местности, без бъде използван в градски условия. Датата на покупката
    беше 02.08.2006г. През първите три месеца след покупката “Ауто-Крис” ООД така и не ми
    предаде въпросния автомобил, въпреки че беше в шоурумът им. След серия неадекватни
    отговори се наложи да сезирам адвокати. Предварителният договор беше със срок 3 месеца
    и при неспазване на уговорките се прекратява, а “Ауто-Крис” ООД трябва да върне
    получената сума, което очевидно изобщо не им беше на сърце! Дойде моментът, когато
    получиха нотариално заверено предизвестие и тогава всичко изведнъж се оказа много
    лесно. Това се случи на 30.10.2006г. На следващия ден ме чакаха пред офиса с джипа, при
    това регистриран.


    Надявах се, че несгодите ми приключват дотук и, че никога повече няма да имам работа с
    “Ауто-Крис” ООД Бургас. За да запазя гаранцията на автомобила, при необходимостта от
    автобояджийски услуги се обърнах към “Грей-Ауто” ООД, макар и намиращи се в София.
    Закарах колата в сервиза няколко пъти, но няколко месеца се оказваха твърде заети за да ми
    обърнат внимание, докато застрахователите от“Евроинс” ООД настояваха щетите да бъдат
    поправени, защото давността им изтича. Забелязах някой дребни отклонения в работата на
    автомобила (прекалено висок разход на гориво, последствия от предишен ремонт) и имах
    нужда от експертна консултация.“Вземи едно паве и счупи фара, после ела със
    възлагателното и ще ти я оправим”- ме посъветва майсторът!?!Не послушах съвета, но след
    месеци , наистина боята беше одраскана по калника и бронята и си заведох щета в
    “Евроинс” ООД. Отидох с възлагателното и настоявах да ме приемат. Записаха ми
    телефонния номер и казаха, че ще ми се обадят след седмица. Това така и не се случи
    месеци наред.


    Един ден обаче колата се развали. Започна да губи мощност, светеха предупредителните
    лампички на филтъра за твърди частици. Това се случи в петък вечер на 28ми март 2008г. В
    София. Притесних се много и я спрях веднага от движение. Понеже знаех, че “Грей-Ауто”
    ООД няма да работят в събота и неделя реших да изчакам до понеделник.

    В понеделник я закарах на собствен ход до сервиза на “Грей-Ауто” ООД. Влязох, обясних на
    приемчика, г-н Румен Марков, че не върви. Реакцията беше същата: гледаха отстрани,
    казаха сто предположения. Дори не отвориха капака, но пак казаха, че нямало да ме
    приемат, защото им липсвала диагностициращата машина сега. На въпроса какво да правя
    ми отговориха да отида в сервиза на “Миркат” ООД. Помолих ги ако може да я оставя при
    тях за да я пратят на платформа, защото няма да стигна доникъде и трудно се движи в
    градски условия, но ми казаха “да я махам” и че ще стигне на собствен ход.

    Не минах и километър от сервиза, светна предупредителната лампа и на турбината. Колата
    се самозапали! Уплаших се! Купето се пълнеше с дим. Виждах и облаци в задното огледало.
    Бях втора лента в задръстване и нямах накъде да мърдам. Хората ми направиха място да
    мина и веднага се качих на тротоара и изкочих от автомобила.

    За мой късмет наблизо имаше точните хора, които се оказаха отзивчиви. Веднага се
    втурнаха да ми помагат. Пребледнях. Пушеците идваха отдолу. Добре, че колата е висока, та
    успях да вляза отдолу и да гася.

    Обадих се отново на “Грей-Ауто” ООД, за да им обясня докъде са ме докарали техните
    действия. г-н Румен Марков лаконично ми каза: ”Ми аз какво да направя”. Исках да дойдат
    да я погледнат, но и това ми отказа. Не било негова работа и си имал какво да прави сега.
    Сърцето ми беше паднало в петите. Обадих се на застрахователния си агент в Бургас. Той
    каза, че нищо не може да направи. Каза да се обадя в софийският им офис. Така и направих.
    Обадих се в централата на “Евроинс” ООД.

    Нямах избор и реших, че трябва да претендирам за “гаранционен дефект”, въпреки че ми се
    искаше да претендирам за “некадърност” от страна на сервиза на “Грей-Ауто”ООД, които
    ме бяха върнали. Оставихме колата в сервиза на “Миркат”ООД, хората я добутаха навътре и
    казаха, че ще ми се обадят когато я отворят.

    На следващия ден г-н Делян Иванов от “Миркат”ООД, с доста рязък тон почна да ме
    упреква, как съм могъл да се отнасям с такова пренебрежение към колата си!? Чудех се
    какво става, защото през периода, когато съм използвал колата действията ми в никакъв
    случай не могат да бъдат окачествени като небрежни. Закара ме в сервиза и ми каза, че
    причината за пожара е била в пукнат радиатор на интеркулера, от което горивото не е
    изгаряло напълно в цилиндрите, в следствие на което е запушило филтъра за твърди
    частици с недоизгоряла нафта и тя се е запалила. Причината за пукнатия радиатор, е била
    от удар, който не е бил оправен. Но какъв удар? Единствено аз съм карал колата или съм
    бил на пасажерската седалка. Никога не съм си виждал колата без броня и нямам представа
    какво става отдолу. Няма как да не знам! ... и тогава се сетих:

    Първата щета на автомобила беше на 05 ноември 2006г. когато при потегляне на лед се
    удрариха предната броня и левия халоген. Това беше оправено от “Ауто-Крис” ООД в гр.
    Бургас. Месец по-късно, при паркиране без видимост чуквам колче против паркиране. За
    ремонтирането на тази щета поверявам колата на “Грей-Ауто”ООД няколко дни по-късно.
    Уверяват ме, че всичко е оправено и колата е в пълна изправност. И така съм я карал 17
    месеца до 28ми март 2008г., без да съм имал проблеми. Ако през същия период от сервиза
    бяха приели да прегледат колата, вероятно всичките ми проблеми щяха да отпаднат, но уви.


    Разказах тази история на директора, но той ми обясни, че пожарът е щета, а не гаранционен
    дефект и трябва да се обърна към застрахователя. Има ясни следи от неоправен удар от
    страна на “Грей-Ауто”ООД, деформиран интеркулер, бронята си личи, че е била боядисана
    в леко различен цвят и на всичкото отгоре оригиналният цвят отдолу е сребрист, а не
    тъмносин металик!? Тя е била подменена преди да се пребоядиса.


    Казват ми, че щетата ще струва между 8 и 15 хиляди лева. Малко под половината на цената
    на автомобила! Освен това част от ремонта трябва да се осъществи в сервиза на “Грей
    -Ауто”ООД! Интересно защо сега изведнъж ще ме приемат, след като не бяха ме приели пет
    минути преди аварията, когато можеше да се оправят нещата. Освен това очевидно някой
    ще трябва да ги съди, което ме навежда на мисълта, че не мога да им я дам, защото може да
    се опитат да прикрият нещо от работата си, като цвета на бронята. Затова отказвам да им
    дам колата и настоявам друг да се справи с боята.


    На следващия ден разбирам, че г-н Делян Иванов и приемчикът са разговаряли. Последният
    отрича някога да ме е виждал, моят автомобил да е влизал някога в техния сервиз, да ме е
    записвал за ред за приемане, да ме е отпращал с дефектирал автомобил от сервиза им в деня
    на аварията или изобщо някога. Въпреки това, г-н Михайлов приема неговата версия за
    нещата.


    Резултатът от тази груба лъжа ме постави в изключително неизгодната ситуация – да
    доказвам, че съм опитал да вкарам колата в сервиз и още по-нелепото, че някога съм
    ползвал услугите им. Не пазя квитанцията от ремонта преди две години (как бих си
    помислил тогава, че ще ми трябва толкова дълго), а от сервиза естествено не издават
    бележки, когато те записват за ред, не издават бележки и когато те връщат. Това, че колата
    ми се е запалила на метри от сервиза, не е достатъчно доказателство, че съм бил там.
    Телефонната разпечатка след аварията също нищо няма да докаже. Остава ми да разчитам
    на “Евроинс”ООД, които обаче ми предствят експертиза, според която ....

    Няколко дни по-късно получавам отново грубо обаждане от страна на г-н Делян Иванов,
    който гневно настоява, че трабва да си платя ремонта дотук, който отнема 3910 лв и
    “веднага да си разкарам колата от паркинга на сервиза им”. Относно въпроса с гредата и
    интеркулера се оказва, че не могат да ги поправят и предлагат да ме изпратят отново при
    виновните за цялата ситуация - “Грей-Ауто” ООД или да я закарам и в друг оторизиран
    сервиз на собствен ход. Решавам, че ще се върна при “Ауто Крис” ООД, понеже съм
    изчерпан от опции в София. Потресен от начина, по който ме препращат между различните
    сервизи плащам сумата по банков път и взимам колата на 11.07.2008г, след като е прекарала
    вече 3 месеца и половина при тях и въпреки това не е напълно поправена. Не се срещам с г-н
    Михайлов, а само с приемчика, който ми обяснява, че „, нищо и няма” и може да се движи,
    но интеркулерът трябва да се смени задължително. При потеглянето, обаче, колата отново не
    работи добре. Отново светват сигналните лампи на филтъра за твърди частици и турбината.
    Обадих се на въпросния приемчик за да го питам какво да правя и обяснението е, че
    “вероятно филтърът за твърди частици не се е сработил още, защото е чисто нов”. Казва, че
    мога спокойно да продължа.


    Оказва се, че наистина лампите изгасват, а колата губи мощност само при ниски обороти.
    Като развие скорост се движи добре и шумът от недоизгоряло гориво в цилиндрите изчезва.
    Прибирам се благополучно в Бургас, където веднага я закарвам в сервиза на “Ауто Крис”
    ООД. Там ситуацията се повтаря още веднъж...

    Г-н Борис Борисов, директор на “Ауто Крис” ООД ми обяснява, че сега сервизът им се мести
    и не може да ме приеме, но мога да дойда след седмица. След седмица, седмиците стават
    вече две, а след това ме отпраща за още десет дена, като всеки път ми се обяснява, че не мога
    да оставя колата при тях, а да си я карам докато ми се обадят. Притиснат съм обаче и от още
    един срок. На 10.08.2008г ми изтича застраховката автокаско. Съобщавам това на “Ауто
    Крис” ООД и оставям колата в сервиза им на тази дата. Освен смяната на интеркулера в
    сервиза твърдят, че трябва да се смени и радиатора на климатика. Не ми е ясно защо трябва
    да се смени обаче!? Климатикът е работил перфектно досега и ако проблемът с неговия
    радиатор е станал 2006г, както твърдат и е работил досега, значи не е нужно. Убеждават ме,
    че трябва и аз се съгласявам да платя допълнително 762лв за да ми сменят работещия
    радиатор. Имам устната уговорка, че колата ще бъде напълно готова между две седмици и 20
    дена.

    Това обаче също не се случва. След ежеседмично обаждане след изтичане на 30 дена, всеки
    път ми се казва, че нещата ще се случат следващата седмица и така отново, докато не ми се
    обаждат на 09.10.2008г или 2 месеца по късно.

    Решил, че нещата ще свършат дотук, плащам сумата от 4153лв, от които “Евроинс” ООД
    трябва да ми възстановят 2959лв по старите полици, неизпълнени през годините от “Грей-
    Ауто” ООД за да си взема колата и бързам да я закарам при застраховател, за да я маркират.
    Искам да пробвам колата преди да я взема, но ми казват, че ще е много сложно, защото е
    запушена от 2-3 коли на паркинга им и затова първо си плащам и после я взимам.

    Обаче греша! Колата изобщо не се движи, губи мощност, а от климатикът, който преди е
    работил, няма и следа! На връщане към застрахователя, половин час след като съм я взел,
    светват и сигналните лампи на интеркулера и филтъра за твърди частици! Вкарвам я обратно
    в сервиза, но приемчикът вече го няма.


    Обаждам се в офиса им и искам обяснение, защо колата върви по-зле отколкото е вървяла
    преди, защо от климатикът няма и следа, след като са ме принудили да го поправя и защо са
    се бавили 2 месеца вместо 2 седмици и защо не са тествали автомобила, след като са
    сменяли части по него. Вместо да получа някакво извинение за създалото ми се неудобство,
    обещание за скорошно справяне със ситуацията и смислено обяснение, г-н Борисов, започва
    да ме обижда. Твърди също така, че вероятната причина за това е, че съм “сложил болтове и
    гайки в резервоара и тогава съм им я върнал развалена”. Споменавам му и предният път,
    когато са били некоректни към мен още при подажбата на автомобила и след 45 минутен
    изтощителен спор с него се съгласяват, че причината е, че са недогледали.

    След изречените обиди от негова страна отново сезирам адвокатите. Оттогава те се обаждат
    през седмица, но без никакъв резултат.

    Първото им предположение е било, че имало запушена дюза, която сменят и ми искат 1200лв.
    на основание, че колата “нямала гаранция вече”. Това обаче няма как да е станало докато е в
    сервиза!? И тогава разбирам, че при разговор между г-н Делян Иванов и г-н Борис Борисов
    първият е поискал това да не минава като гаранционен дефект. Колата обаче има
    гаранционнен срок и това е факт! Г-н Михайлов не е в правомощията си да сваля гаранция
    на кола, защото не е била отремонтирана от техните оторизирани сервизи. За пореден път
    прибягвам до адвокатите си и в резултат Ауто-Крис” ООД се съгласяват да поемат частите
    като гаранционен сервиз.

    След сменяне на дюзата, месец по-късно, колата обаче още не върви, затова решават да
    сменят и другите 3 дюзи, с уговорката, че ако и това не стане следващата стъпка е целият
    двигател.

    Месец по-късно са сменени и те но колата още не върви. Тогава, от трети лица разбирам, че
    г-н Делян Иванов отново е отказал да изпише части като гаранционен сервиз. Повода обаче
    вече се променя и той започва да твърди, че причината е, че съм карал колата с неизправен
    интеркулер до сервиза в Бургас на собствен ход, за което имам неговото писмено съгласие,
    все пак!? Как така първо ме праща там, а като стигна твърди, че аз съм си виновен!? Също
    така от “Ауто Крис” ООД вече твърдят, че поправянето на колата е извън тяхната
    компетенция и трябва да я закарам в по-квалифициран сервиз, какъвто е този на “Миркат”
    ООД.


    Доста хитър ход от тяхна страна: излезе ли колата от сервиза, гаранционната карта ще получи
    черен печат, под предтекст, че е била “неправилно отремонтирана в неоторизиран сервиз”.
    От “Грей-Ауто” ООД ще твърдят, че никога не са ме виждали, никога колата не е влизала в
    сервиз при тях и че никога не са ми отказвали сервиз, когато съм я закарал развалена, защото
    никога не са ме виждали. Това е доста странно, при условие, че имам фактури издадени от
    тях за други консумативи, които съм купувал, когато съм се записвал за ред за сервиз!?
    Отида ли в друг сервиз, неоторизиран и негаранционен, единственият начин да ми сменят
    част от двигателя ще бъде, да я поръчат от “Миркат” ООД, където с удоволствие ще им я
    продадат на пазарни цени! Затова аз отказвам да получа колата във какъвто и да е вид, от
    “Ауто-Крис” ООД освен 100% изправна, защото описаните по-горе случаи, в които е излязла
    и “майсторите” са си оставили ръцете в другите два споменати сервиза ме е докарало до това
    положение. При това не само че трябва да не ми отпадне гаранцията, ами и трябва да бъде
    логично удължена с точно една година: срока от 31.08.2006г. до 31.10.2006г., когато е красяла
    шоурума на “Ауто-Крис” ООД и срока от 31.03.2008г. до днес 06.01.2009г, когато е била в
    сервиза.


    След няколко писма до централата им в Гърция г-н Елефтериос Анганакис обаче ни
    отговарят, че всъщност “Ауто-Крис” ООД и “Грей-Ауто” ООД всъщност не са оторизирани
    сервизи а само доверени сервизи на застрахователя и затова не можели да носят отговорност
    за техните действия. Това съвсем не се вижда на сайта на “Миркат” ООД www.suzuki.bg ,
    където те съвсем ясно са записани като оторизирани дилъри. Явно поредната измама, на
    която съм бил подложен. Освен това те не са и доверени на застрахователя, щом той изисква
    първо да се плати щетата, а после те покриват фактурите.


    След поредната доза месеци чакане “Ауто-Крис” ООД разбират, че са неспособни да се
    справят с така възникналата ситуация и наемат външна фирма да направи експертиза на
    случилото се с колата и да преценят кои части трябва да се сменят. Направиха един списък с
    части, от които паднах:


    Оказва се че преждевременно колата претърпява втори пореден некачествен ремонт в
    “Миркат” ООД, между некачественият такъв от “Грей-Ауто” ООД и непълният от “Ауто
    -Крис” ООД. Те обаче се оправдават с причината, че съм бил изминал повече от 3000km
    откакто съм излязъл за да може пак да се запуши филтърът за твърди частици. Това обаче не
    е вярно защото в месецът в който “Ауто-Крис” ООД.

    ме е отхвърлал и въпреки, че имах благословията на “Миркат” ООД да се движа спокойно
    съм изминал не повече от 700-800km. Изводът от това е, че в София ми е бил сложен
    некачествен или по-скоро отново некачествено предният такъв. В отговор на това обаче
    “Миркат” ООД отново предпочитат да твърдят, че вината е в мен и като отричат всичко което
    са правили върху колата.


    За съжаление не ми остава друг избор освен да влезем в съда. Тяхното становище по въпроса
    е, че с българската правна система това ще ми отнеме толкова време и средства, че не си
    струва да се прави, затова не са изплашени от тази възможност. След това смятам да
    информирам колкото се може повече хора за некоректното отношение на официалния
    дистрибутор-монополист и да се отърват от закупените си вече автомобили Сузуки докато
    още могат, както и да убедя всички, които са се спрели на тази марка, да размислят преди да
    са влязли в този капан. След като няма един коректен сервиз на тази марка в страната, няма
    смисъл да карате такава кола.


    Равносметката ми от цялата сага е, че освен хвърлените на вятъра по тях пари, освен
    счупените нерви, напразните обещания, пропуснатите ползи от неизползването на колата,
    естествената амортизация и падане на цената и, аз губя и тази година, изплащайки напразно
    пълно автокаско, което е около 1800лв и има реален шанс “Евроинс” ООД да не изплатят
    щетите по полици от 2959лв, поради изтекла давност, защото не мога да закарам
    автомобила за оглед, преди да ги удобрят вече 6 месеца след като ми е изтекла полицата.
    Освен това, ако наистина успеят да ми свалят гаранцията означава, че няма да мога да я
    продам, най-лошата последица от което ще е, че отново ще бъда задължен да ползвам
    “услугите” (ако изобщо могат да се нарекат така) на “Миркат” ООД, “Ауто-Крис” ООД или,
    недай си боже, “Грей-Ауто” ООД като оторизирани сервизи на Сузуки. Тази история
    вероятно е с отворен край, защото автомобилът още не съм получил към днешна дата
    09.02.2009г, 10 месеца след началото на аварията.
    Последно редактирано от CarTest™; 10-02-09, 12:05.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    Е нямам думи. Наистина. Трудно ми е да повярвам че е истина.
    Кой е направил независимата експертиза?
    Всички обяснения на сервизите са глупости.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      За експертизата незнам, ще питам автора. Но историята е 100% реална - в момента доколкото знам текат съдебни процедури, т.е. ще има някакво развитие, за което ще пиша допълнително.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        За експертизата незнам, ще питам автора. Но историята е 100% реална - в момента доколкото знам текат съдебни процедури, т.е. ще има някакво развитие, за което ще пиша допълнително.
        Всичко което прочетох ми изглежда като уговорка м/у дилър-сервиз-застраховатрел ?
        Ако има и други с подобен проблем - по лесно ще се оправите в съда .
        Потъсри и други опарени и .... се обединете .
        Ако си единствен ( не вярвам ) е просто лош късмет ! Сори !
        И макар да е кофти съвет - смени си сервиза и застрахователя .
        За споменатите пари мнооого ремонти щаха да са ти направени и ... щеше да си в движение ! Успех !

        Коментар


        • #5
          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          Тия агенти от Сузуки още живеят в комунизма май.
          В една нормална държава пазара щеше да ги е изхвърлил отдавна.
          За съжаление не са само те.
          Аз това го разпечатах и ще накарам всичките си хора да го прочетат.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Много съжалявам и същевременно се възхищавам на арх. инж. Вихрен Тодоров. Това е човек за пример, защото някои шофиори биха се примирили с положението и както се казва биха вдигнали ръце. Това, което прочетох ме потресе затова и аз ще информирам колкото се може повече колеги да не ползват услугите на Миркат или на другите две фирми. Надявам се и стискам палци всичко да мине добре и господин Вихрен Тодоров да получи справедливост. Ще очаквам развитие по проблема.

            Късмет !
            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

            Коментар


            • #7
              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
              Публикувам долния текст по молба на мой приятел...
              Ще е доста по-удобно за четене, ако махнеш многото минуси, които разтягат полето на поста хоризонтално. В момента, за да се чете, трябва непрекъснато да се скролира хоризонтално.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ще е доста по-удобно за четене, ако махнеш многото минуси, които разтягат полето на поста хоризонтално. В момента, за да се чете, трябва непрекъснато да се скролира хоризонтално.
                При мен се чете нормално!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Ще е доста по-удобно за четене, ако махнеш многото минуси, които разтягат полето на поста хоризонтално. В момента, за да се чете, трябва непрекъснато да се скролира хоризонтално.
                  При мен се вижда ОК, и при други хора също, предполагам, че е от текстовия редактор - в случая OpenOffice, който маи си слага автоматично hyphenation.

                  Прекарах го през Notepad, кажи моля дали сега се вижда коректно?

                  Ето отговора за експертизата:


                  Първата експертиза е правна от "Евроинс" за да докажат, че щетата е от некачествен ремонт, точка от изключени рискове. Втората експертиза е правена от някаква външна за Suzuki фирма, защото те не можеха да се справят. Тя е специално за дизелови двигатели, казва се "Top Motors", доказваща, че от сервизът в София няма никаква полза.
                  Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 10-02-09, 15:52.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #10
                    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    При мен се вижда така. Буквите са криви защото картинката е намалена. Разтягането по хоризонтала в първия пост е от минусите които го разделят.
                    Хм, явно проблемът е само при мен.

                    Редакция. Проблемът е само с броузерите на Мозила. С ИЕ се вижда както трябва. Извинявам се за отклонението от темата.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ittso; 10-02-09, 11:38.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      При мен се вижда така. Буквите са криви защото картинката е намалена. Разтягането по хоризонтала в първия пост е от минусите които го разделят.
                      Хм, явно проблемът е само при мен.
                      Пробвай с друг браузър - Firefox, Safari, Chrome... Наистина при другите се вижда нормално.
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #12
                        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        Просто жалко,БГ 21 век жалка действителност.
                        Аз имах проблеми с предишната витара и може би на късмет ми я приеха като рекламация та си доплатих и си взех от новата.
                        Поради не знам каква си причина на 70000 км се къса каналния ремък и влиза под ангренажния и глават става на мел-клапани ,кобилици и те вместо да сменят цялата глава тръгват да я ремонтират и се отече във времето.А на 60000 им казах да го сменят този ремък ама те не.Сега в тази наливат масла като за гръцко и зимата идват малко тежки.Разправям им го ама те не та не.
                        Не знам как да ги охарактеризирам. В БГ за да ти вървят работите, за съжаление, сам трябва да си правиш всичко.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Тия агенти от Сузуки още живеят в комунизма май.
                          В една нормална държава пазара щеше да ги е изхвърлил отдавна.
                          За съжаление не са само те.
                          Аз това го разпечатах и ще накарам всичките си хора да го прочетат.
                          "За съжаление не са само те"- Да за съжаление има и други, подобни на тези.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                            Понеже нямам какво да добавя, ще кажа само че цялата история е достойна като сценарий на филм за абсурда.

                            Приятелят ти може да изкара някой лев, да си върне поне малко от парите, хвърлени на вятъра.

                            ...това в рамките на шегата, разбира се.

                            Пожелавам успех, и дано нещата по-скоро се решат окончателно. Лошото е че загубеното време и потрошените нерви не подлежат на възстановяване.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              Просто жалко,БГ 21 век жалка действителност.
                              А на 60000 им казах да го сменят този ремък ама те не.
                              Авторът тук:
                              Така е. И аз им казвах няколко пъти, че нещо трябва да се оправи и не харесвам как са направили бронята предния път (външно имам предвид, аз никога не съм разбрал какво е било отдолу), а те не та не

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X