Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    май всички официални сервизи на сузуки са... под всякаква критика...
    Купих нови зимни гуми, сложиха ми ги и отивам до сервиза за смяна на масло и филтри и ги накарах да видят и предницата как е. Оказа се, че е мръднала леко и и направиха реглаж. От реглажа им обаче предните гуми се износиха значително отвътре. (само да спомена че витарата не я карам аз, само когато се наложи)
    Отивам пак зада им покажа, че нещо не е наред. Направиха пак реглаж и ме пратиха на друг стенд, зада сравнят и да разберат дали нещо стенда им не е наред. Това беше преди около 6 месеца. Оказа се, че стенда им не е наред. Върнах се при Сервиза на Сузуки и им казах, че не им е в ред стенда и, че би трябвало да ми възстановят гумите, при което ми благодариха, че съм открил проблем в стенда им и, че още на същия ден ще ми поръчат нови гуми. Еле вчера ми ги доставиха... 6 месеца по-късно...

    Междувременно предница се разхлопа доста. Отивам пак там и им казвам, че хлопа, те я вдигнаха и с една шангичка взеха да натискат тук-там и казват - "нищо и няма".
    Казах му "айде заповявдай да се разходим" и тръгнахме на показно. Междувременно го питах стенда им оправилили са го, а отговора беше; "не".
    Думите на "майстора", когото повозих, зада чуе, че наистина хлопа бяха "абе има още една гранд витара със същото хлопане и сега сме поръчали тампони за макферсона, като ги сменим и ако изчезне ще ти се обадим, зада ти оправим и твоето хлопане"
    Направо паднах... тия хора се учат на нашите автомобили!!!
    ако ще са официален дистрибутор и сервиз на сузуки би трябвало да имат известни знания и да могат да реагират адекватно, или поне да са достатъчно умни зада не показват некомпетентността си.
    Надявам се, че съда да се произнесе в полза на Вихрен, че миркат малко да се постреснат и да се вземат в ръце малко.

    Коментар


    • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      Леле Майко! Оня ден си купих Гранд Витара и ровейки се в интернет попаднах на тази тема. Колата е втора употреба - 2003г. По принцип си работи, но тези два дена се чудя къде да я откарам за профилактичен преглед и смяна на консумативи. И тъкмо бях решил да я откарам в оторизиран сервиз на Сузуки и попаднах на твоята история. Сега вече знам, че няма да си дам колата на тия мошеници. Един клиент по-малко в техния отбор. Надявам се колкото се може повече хора да видят тази история и да спрат да дават пари на тия мизерници. Ако можеш кажи си номера на делото и съда в който ще се гледа. Като излезе решението ще публикувам историята в bgzakoni.com Не обичам клишетата, но не започнем ли да си търсим правата и да разгласяваме подобни мизерии няма да се оправим.

      Коментар


      • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        Фирмата ни закупи около 20 гранд витари наскоро .....но мъка ми е за миркат ако не си спазват договорите......отбор адвокати ги чака....всичко зависи ...с малкия човек могат да се подиграват с големия могат да се опарят....такъв е живота...!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          Първоначално публикуван от BuxpeH Преглед на мнение
          Делото мина. Сега трябва да чакаме съдът да се произнесе
          Не се ли произнесе съда вече?

          Коментар


          • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
            Не се ли произнесе съда вече?
            Произнесъл се е, но не знам в чия полза.

            Коментар


            • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Не още

              Коментар


              • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                Ако беше .........., досега да си стигнал до Страсбург и най малко три организации да те защитават.
                Какво мислят толкова, експертизи на гайките ли правят. Аз се нервирам, пък незнам за теб.
                Дано приключи в най-скоро време, да си удовлетворен от решението и да не забравиш да ни държиш в течение.

                Коментар


                • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                  Прав си, нервите ми отдавна свършиха
                  Съдът може да се бави така още 5 години а точно това искат и Миркат- клиентът да се обезсърчи и да си намери други пътища да се оправя. Затова и вкарах колата в сервиз, а ремонтът явно ще е за моя сметка, поне засега.
                  Първото нещо обаче което лъсна там беше, че Ауто-Крис никога всъщност не са сменяли дюзите, а само са се били по гърдите как все пак са се опитали да направят нещо. Дюзите които бяха на двигателя си бяха оригиналните, маркирани след диагностика, а по маркировката се и намери и къде и кога са били диагностицирани. А повредата по двигателя, всъщност е била в счупена пружина, която като не е затваряла клапана и така двигателя е хвърлял гориво във филтъра за твърди частици. Пружината струва 20лв, а мастора я намери за 5 дена. Миркат и Ауто-Крис взети заедно не можаха да намерят този проблем за 2 години висене по техните сервизи и само сочиха някакви застрахователни протоколи за одраскана боя и неясно как пукнат интеркулер. От това проблемът е ескалирал до положението в което ме отпратиха с двигателя в багажника.
                  В момента всичко се документира и ще ви бъде представено когато е готово!

                  Коментар


                  • Re: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    Тия официални сервизи са под всякаква критика за съжаление. И не само със сузуки е това. Оправия на практика почти няма. Дано успееш да ги осъдиш, за да се почувстваш поне от части удовлетворен, защото ядовете няма кой да ти върне. Пожелавам ти успех.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      Може би моята сага най-накрая вижда своят край!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2708.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5247486

                      Както казах, след като съда си прави оглушки, вкарах колата в сервиз, защото за тези 3 години, обезценяването и вече надминава стойността на иска. На сервиз "ИнтерАуто" ООД, гр. Бургас им отне малко повече от 20 дена, включващи коледно- новогодишните празници, да върнат колата в движение. Това на фона на раждясване 10 месеца в двора на "Ауто Крис" си е направо светлинна скорост. Беше голямо предизвикателство за тях да са съберат отново двигателя, който беше разглобен и хвърлен в багажника. Е, естесвено се оказа, че липсва някоя друга малка част, която са "забравили" да сложат като ме изгониха няколко месеца преди края на гаранционния ми срок.

                      А ето го и виновникът:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2782.jpg
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5247485

                      Счупена пружина на клапан на четвърти цилиндър! Няма интеркулери, няма чудеса (направо нямам търпение да прочета коментара на Митко-Малшанса от Миркат, какво точно слабовероятно застрахователно събитие е причинило това!). Нито те са го видели, нито Ауто Крис, които като виждат грешка в работата на 4ти цилиндър сменят дюзата, като не става сменят и четирите, и като пак не става си ги прибират обратно и ме зарязват като клиент. А през цялото това време клапъна не се затваря и при игнация съсипва изпускателната система. Тази пружина струва 15лв, а щетите които е нанесла... вие сами виждате. Иска се малко повече от това да можеш да продаваш коли, за да имаш сервиз!

                      Както всички сте се досетили, на мен по принцип не ми върви с тази кола. Тъкмо подготвях и втори иск, вече срещу Ауто-Крис, за тяхната некадърност и абдикиране от отговорност, когато се оказва че малките мизерници просто са фалирали и са хлопнали кепенците! Сега гони вятъра да си търсиш парите.

                      Това вече няма значение. Важното е че сме живи и здрави, а както виждаме, пазарът сам има свои корективи за подобни хора. Вече изминах около 1500км и затова смея да твърдя че със сагата се е свършило. Искам да изкажа дълбоката си благодарност към Димитър Мавродиев и екипът зад "Интерауто" за пълното им обслужване, на г-н Джамбазов, който все пак ме насочваше, и на хората от сервиз "Вромос", които безвъзмездно съхраняваха колата през цялото това време! Благодаря и на всички вас за моралната подкрепа. Вярвам, че всеки си е направил своите изводи. А аз, най-много!

                      Коментар


                      • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        Евала за нервите да я вкараш пак в движение! Аз ако бях щях сигурно да я запаля и да я храсна в сервиза на тия безподобни мърлячи от Миркат да си събират останалите таралясници в огъня.

                        Надявам се тази информация да достигне до колкото се може повече хора (аз лично се грижа с всички сили) за да изхвърлим тая смехотворна фирмичка (изобщо цялата марка като се има предвид headquarter-а им как реагира) от нашия пазар. А възмездие в България само по 1 начин може да се получи и той не е в съда уви.

                        Коментар


                        • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          Събуждам от сън тази тема, тъй като в края и не се разбра колегата осъди ли Миркат или не? Нека ВихреН се включи и отговори той лично, ако може и да пусне линк към постановлението от съда, благодаря.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X