Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митсубиши Паджеро 2.5тд 1987год. +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Митсубиши Паджеро 2.5тд 1987год. +/-

    Здравейте на всички в този чудесен форум.И аз съм се "разболял"на тема оффроуд/явно "болестта" е много заразна/.След много четене във форума и разпитване тук и там реших да се насоча към покупка на Нисан Патрол.Но в момента ми предлагат Митсубиши Паджеро 2.5тд 1987год.-дълга база.Джипа ще го ползвам за риболов и туристически /не много тежък оффроуд/,както и за каране в града.Знам,че универсална кола/хем за града,хем за в гората/няма,но тук въпроса е за друго.След доста ровене в темите във форума,никъде не намерих инфо за това Митсубиши,а само за по-новите след 1991-92год.Молбата ми е ако някой има такова или пък някякво инфо за слабите места на тази кола и чух ,че спрямо другите японски джипове е със доста по скъпа подръжка.Предварително ви благодаря и се надявам да получа някакво инфо ,за да взема решение.Поздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    Ами почакай "доктор Паджеровод" да се включи във форума и ще получиш инфо за всичко което те интересува, или касае.
    Макар ,че не съм съгласен ,че няма достатъчно информация, изложена до сега във форума.
    B+

    Коментар


    • #3
      Твърдо ли си решил да се хвърлиш на това, или имаш възможност да вземеш Патрол все пак?
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Има един сайт www.pajero4x4.ru там има почти всичко за Паджерото до 91г. Разделено е теми и е много подробно ( Сервизни ръководства, Най-чести проблеми....) има и доста як форум само за Паджеро.


        А и както казва vokel изчакай колегата "Паджеровод" от форума или му пиши лично съобщение. Много ги рабира нещата и май има точно такова Паджеро. На мен той много ми е помогал с всякаква инфо, но мойто 95г.

        успех
        Nissan Patrol Y61

        Коментар


        • #5
          Quadra,за Патрол/читав/и то къса база ще ми трябват още доста средства.Това митсубиши ми го предлагат за под 5000лв.Още се двоумя няма да го ползвам за тежък оффроуд а и средствата са ми ограничени.Та за това си помислих да мина на този вариант.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            То това хубаво, ама някъде имаше тема за такъв евтин джип - гаранция ще трябва да вложиш в него още от 2000 со безкрайност, зависи какъв ти е късмета...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              ами прав си,но и Патрол да взема тези поне 2000лв. пак ще ги има.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                Novice,благодаря за сайта ще го преровя,но ми се щеше да разбера как е у нас с подръжката на този джип.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  Re: Митсубиши Паджеро 2.5тд 1987год. +/-

                  Първоначално публикуван от lubashki777
                  Но в момента ми предлагат Митсубиши Паджеро 2.5тд 1987год.-дълга база.Джипа ще го ползвам за риболов и туристически /не много тежък оффроуд/,както и за каране в града.
                  На руския форум, който са ти дали, има много информация. Тук, в нашия форум можеш да видиш какво е писал колегата Тедо за неговия Галопер, пък и аз за моя. Щото нашите джипки са си близки роднини на Паджеро 1.
                  Двигателят 2.5 ТД иде малко слабичък за дългата база. На магистрала с него не можеш да бързаш. Още повече, че ако тръгнеш много да го зориш, можеш и да го прегрееш, а той не понася много такива неща.

                  Паджеро на 20 години, си е старичко и, вероятно, много карано. Хубаво ти го дават за 5, ама като едното нищо може да ти се наложи да дадеш още толкова, за да го приведеш в подходяща форма.

                  П.П. А това с "не много тежък офроуд" го знаем. Много го приказваме това в началото. Пък после, доде се усетиш, вече си се заровил в някой калищак или лазиш на подскоци по разни камънаци
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Благодаря за добрите думи
                    Първо е важна цената за която ти го предлагат и съответно състоянието. Но на въпроса - слаби места. Най-вече заради годините е трудно да попаднеш на нещо запазено, така че - първо двигателя. 4Д56 или 4D55 са чувствителни към прегряване и една пукнатина в главата излиза скъпо. Гледай за балончета в радиатора и дали не изхвърля антифриза в разширителния съд. След това - ангренажните ремъци. Те са два и долния върти балансиращи валове. Огледай дали не е премахнат. Без него може но това говори за късане на ремъци преди и повреди по двигателя които не се знае как са замазани. За справка може да ти поговори колегата V93 E, и ако премериш някъде компресия ще ти е от полза.
                    След това окачването. 87ма год. е с листови ресори отзад, които понякога омекват и задника увисва, което ще те ядосва. Иначе стандартното - слушаш за вой по диференциали, раздатка и скорости(особено на 5та)
                    И накрая корозията, тя се набива в окото

                    Коментар


                    • #11
                      да, и аз избягвам тежкия офроуд...

                      е, има и малки изклячения



                      а за поддръжката - не съм съгласен, че е по-скъпа от на другите японци... всичко е въпрос на това какво ще купиш /като състояние/...

                      по принци бих ти препоръчал нещо на 4 пружини, ако искаш да го повдигаш...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        момчета,благодаря ви!ще го огледам,ще си помисля и...може би ще изчакам да събера още някой лев,за да взема нещо по -ново.Прави сте бързата кучка слепи ги ражда.Благодаря.Поздрави на всички.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          сори за оффтопика ама чета това

                          "Иначе стандартното - слушаш за вой по диференциали, раздатка и скорости(особено на 5та) "

                          И аз го имам - какво говори воя на 5-та ?
                          Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                          [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                          Коментар


                          • #14
                            Въпроса беше за Паджерото и аз наблегнах на 5та, защото съм чел, че е слабо място. Лично аз проблем не съм имал. А по принцип "воя" от скорости, раздатка или дифове говори за увеличен луфт между съответната двойка зъбни колела предизвикан от каране без масло или каране с масло + кал и вода от офроуд изпълнения. Говори също за разбити лагери на съответния възел, а специално 5та скорост е повишаваща и увеличава оборотите на вторичния вал на ск. кутия и шумовете "изпъкват"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X