Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Скоро ще сменям маслото и семерингите с прахообирателите на моята предница и онзи ден си поръчах масло, но се оказа, че продавача се е объркал и ми е пратил 1 литър 7,5 W масло и 1 литър 2,5 W. И сега се чудя дали да купувам още 1 литър 7,5 или във вътрешната част(damping rod) да сипя 2,5 а във външната 7,5. Четох в други форуми, че някои хора го правят, но ми се иска някой, който е пробвал да каже става ли и дали няма да се влоши много работата на предницата( все пак 2,5 ми се вижда прекалено рядко за предница).

    Коментар


    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
      Скоро ще сменям маслото и семерингите с прахообирателите на моята предница и онзи ден си поръчах масло, но се оказа, че продавача се е объркал и ми е пратил 1 литър 7,5 W масло и 1 литър 2,5 W. И сега се чудя дали да купувам още 1 литър 7,5 или във вътрешната част(damping rod) да сипя 2,5 а във външната 7,5. Четох в други форуми, че някои хора го правят, но ми се иска някой, който е пробвал да каже става ли и дали няма да се влоши много работата на предницата( все пак 2,5 ми се вижда прекалено рядко за предница).
      Такаа... Поразрових се тези дни по този въпрос и от чуждите форуми разбрах, че е възможно, даже някои го препоръчват. Въпроса е, че повечето препоръчваха да се сипе да кажем 1 идея по-рядко(5-ца вътре и 7,5 вън). Проблема е и в това, че макар и да са отделени маслата при по-голямо натоварване на предницата(скоци и тем подобни) маслата се омешвали и за това препоръчват ако се ползва този метод да се сменя маслото по-начесто, за да не си губи ефекта от цялата интервенция. В този ред на мисли се поинтересувах и за самите масла и разбрах, че флуидите на окачването не се гледа толкова обозначението 2.5W, 7.5W... колкото cSt-то и Viscosity Index-a.
      Eто и една статия, която хвърля лъч светлина в мрака около маслата. Има и много подробна таблица с може би почти всички масла на пазара и тяхните качества : ЦЪК
      В крайна сметка реших да си купя още 1 литър 7,5 и да не си правя експерименти . А 2,5 на Силколене според това, което прочетох за него е страхотно за задния ми шок, така че и то ще влезе в употреба някога.

      Коментар


      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Ако едното масло отиде при другото имаш проблем предницата е за ремонт
        Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

        Коментар


        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Първоначално публикуван от ДАКАТА Преглед на мнение
          Ако едното масло отиде при другото имаш проблем предницата е за ремонт
          Напълно възможно е. Тази информация я четох в Тъмпър Талк форума и естествено не може да и се вярва на 100%. В момента обаче не мога да намеря темата, в която го четох. Общо взето някои казваха, че при "bottom out" на предницата, което аз си го превеждам като сгъване докрай(а може и да греша) маслата по някакъв начин се омешвали(с малко, но все пак...). Аз общо взето разбирам от предници до толкова, че като отворя мануала да следя стъпките и да си сменя маслото и семерингите
          Така че ако има някой, които има повече опит с тези работи нека сподели- има ли в деиствителност такова "мешане" на маслата и на какво би се дължало то?

          Коментар


          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Тук Даката нека сподели, аз имах проблем с това мешене на маслата първо от единия цилиндър към другия а сега имам като гледам по обратния ред,защото сега не ми е пренапомпена предницата а пропаднала с 6-7см и май ще я правя пак ,но този път ще си поръчам от Казанлък ка-маншети.Но нека дойде зимата ,че сега е сезона на моторите и нямам намерение да гледам как хората карат а аз съм пак в ремонт!
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Маслата не трябва да се мешат по никакъв начин когато външното масло отиде при маслото в пълнителя тогава амортисьорът не може да се свие до край колкото повече се насмуква, толкова хода намалява причина за това е долния ка маншет често се случва след като смениш долният ка маншет маслото от пълнителя започва да отива при външното масло тогава се получава един свободен ход, в началото амортисьорът работи само на пружини колкото повече намалява маслото в пълнителя токова се увеличава този ход причина за това е горният ка маншет трябва да се сменят и двата ка маншета едновременно за да няма двойна работа
              Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

              Коментар


              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Колеги и аз реших да си сменя семерингите на коловете и ги разглобих,но понеже бяха изтекли не знам колко масло трябва да има в тях.Моят мотор е Beta rr 125 4 stroke , никъде в мануала не можах да открия колко масло се сипва в тях, моля ако някой знае или има информация да каже.СПЕШНО Е.Мотора ми е разглобен.ПОМАГАЙТЕ.

                Коментар


                • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Здравейте,
                  Днес разглобих предницата, за да сваля и премеря семерингите и да поръчам нови, за да мога да ги сменя.
                  Въпроса ми е... Какво масло трябва да налея (2.5W, 5W, 7.5W, 10W) и какво количество, защото коловете бяха протекли и не знам какво количество е изтекло... Също така от къде се налива самото масло?
                  Мотора ми е Suzuki Dr250 SHC с обратна предница.
                  Ще съм Ви много благодарен ако ми помогнете.
                  Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                  Коментар


                  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Някой знае ли колко масло събират коловете на ямаха вр400 ,понеже на едно место го пишат по 400мл на кол а на друго по 526мл на кол.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Някой да знае за Yamaha Yz 125 1990г. колко масло се сипва ?
                      -- Yamaha Yz 125 --

                      Коментар


                      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Първоначално публикуван от Enduro world Преглед на мнение
                        Някой да знае за Yamaha Yz 125 1990г. колко масло се сипва ?
                        472ml на кол по спомени, беше на моя WR , който е със същата предница. Мануал нямаш ли ? Ако нямаш, звънни в представителството на Ямаха и им продиктувай номера на рамата, ще ти кажат.
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Аха. Благодаря. Ще звънна, защото нямам.
                          -- Yamaha Yz 125 --

                          Коментар


                          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Току що звъннах и казаха, че само за модели от 2003 насам има, само до 10 годишни мотори. Прерових интернета и не намирам.
                            -- Yamaha Yz 125 --

                            Коментар


                            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Да попитам и аз,за ktm sx 450 48мм WP колко гъсто масло да сложа?и дали е 100мм под нивото без пружина?
                              Последно редактирано от jorrro; 29-12-12, 10:00.

                              Коментар


                              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                5 w

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X