Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на BMW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на BMW

    Здравейте, преди няколко месеца си купих BMW 316i и искам да му направя тунинг на двигателя, за да му вдигна конете. Огледах офертите ама единствената която намерих за конкретния двигател (М43) беше чип тунинг за 778 лв - МАЛКО множко за 95 година кола, пък и не знам колко ще работи. Дайте идей за нещо което върши работа.Благодаря предварително!!!!

  • #2
    До: Тунинг на BMW

    Не съм сигурен, че това е правилният форум за такива съвети, колега.
    Лично мнение - на атмосферен бензинов двигател не можеш да направиш нищо, което да си струва за малко пари.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Тунинг на BMW

      Който ти каже ,че ще ти направи колата и ще има ефект-значи иска да ти вземе парите.Аз не бих се захванал да правя атмосферка под 200к.с.Дори и 100лв са много за подобна интервенция при този модел специално.

      Коментар


      • #4
        До: Тунинг на BMW

        Първоначално публикуван от batpepi Преглед на мнение
        Който ти каже ,че ще ти направи колата и ще има ефект-значи иска да ти вземе парите.Аз не бих се захванал да правя атмосферка под 200к.с.Дори и 100лв са много за подобна интервенция при този модел специално.
        Що?В зависимост от парите които си склонен да дадеш-правопропорционално са конете...
        316(М43)-100кс.Толкова ли е?
        Една турбина спокойно го качва на 160 коня.Е,трябва и електроника,която е Н пари и тя...ама ако нямаш,си слагаш обикновена газова и караш само на газ...
        Аз лично,ако тръгна да правя 3-ка,първо ще смена мотора с поне 3 литров,ако не и нагоре,а после щях да турбинирам.По нататък следват смяна на трансмисията и спирачната система...въобще е доста обширна темата...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Тунинг на BMW

          Според мен твоят форум е: bmwpower-bg.net или нещо от сорта.Там има много повече писано,има и оферти в "продава" за чип тунинг,ако не се лъжа имаше и някакъв пич който беше турбинирал една 316ка
          M.P.

          Коментар


          • #6
            До: Тунинг на BMW

            Първоначално публикуван от nakoye Преглед на мнение
            Здравейте, преди няколко месеца си купих BMW 316i и искам да му направя тунинг на двигателя, за да му вдигна конете. Огледах офертите ама единствената която намерих за конкретния двигател (М43) беше чип тунинг за 778 лв - МАЛКО множко за 95 година кола, пък и не знам колко ще работи. Дайте идей за нещо което върши работа.Благодаря предварително!!!!
            Във Форума на БМВ има предложения за чип на цена 150 - 200 лв ,а отзивите са добри.
            Но - при атмотсверните двигатели ефекта е максимум около 5 - 10 коня.( и дори за това се спори )
            По добрите варианти :
            1. Да си сложиш турбо.
            2. Да си купиш друг двигател М 42 - (1.8 е 140 коня) например ... или по- голям.

            Цената на (1) турбото - може да се окаже по- скъпия вариант !
            Иначе наистина твоя форум е на БМВ.

            Коментар


            • #7
              До: Тунинг на BMW

              Според мен грешката е дошла още със закупуването на кола с 1.6мотор. Освен ако не е фиеста не виждам никакъв смисъл от подобен смислен тунинг.
              Но така или иначе колата е налице - с нов мотор ще стане най-"евтино".
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • #8
                До: Тунинг на BMW

                И аз си мисля точно за това в конкретния случай. До седмица-две присаждаме на една Е21-ца 2.5 мАтор, който в последствие на 2.7 ще се прави.
                Взел си Е36 316, няма как да очакваш мощ. С турбиниране.... много пари за такъв двигател. Виждал съм и Клио 1.2 турбинирано,нагласено.... Ама кел-файда.

                1во предложение: Почваш да четеш в бмв-форума.(Има доста)
                2ро предложение: Звънкаш или пишеш на Явор(от бмв-форума) ника му е Юзър. И всичко това пак няма да е никък евтино. За чип тунинга-забрави.

                Соти, някакъв друг вариант освен турбина? Не се сещам... имаше един чарджър в бмв форума за 1000лв, но той е за по-големи двигатели.

                Пиши в Тунинг.бг може там да ти дадът съветче. Успех. И другия път Е30. Има доста прилични за 3000-3500лв.

                Коментар


                • #9
                  До: Тунинг на BMW

                  и аз мисля ,че няма смисъл да се занимаваш с тоя мотор

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тунинг на BMW

                    така си е !!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X