Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TomTom vs Garmin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TomTom vs Garmin

    TomTom vs Garmin
    Кое е лидер,кое е по-добро.
    Като дизаин,софтуер,издръжливост,екстри и.т.н.

    Споделете наблюденията си от работата с тези две марки.


    Очаквам мнения.

  • #2
    До: TomTom vs Garmin

    том том не е лош никак, но ако пътуваш из европа
    за гармин важи същото, но за България има постоянно обновяващи се карти, които го правят използваем тук, за разлика от повечето други марки
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: TomTom vs Garmin

      Може да погледнеш този линк, където има наистина подробни ревюта и сравнения: http://www.gpsmagazine.com/. Тук концентрират върху най-важните страни на един GPS - качеството на рутиране (дали маршрутът по който те води е оптимален или не), чуствителността на GPS receiver, и дали с менюто се борави лесно (интуитивно) или е мъка.

      Според мен за България Garmin има огромно предимство -- дори само заради картата на Събин -- и възможността да работиш със същия интерфейс на лаптоп или смартфон (Garmin Mobile). Но: накрая всеки си решава сам

      Коментар


      • #4
        До: TomTom vs Garmin

        Не съм много съгласен, че томтом е добър но за Европа, ползвал съм моя и в БГ и се представя чудесно ...е картите не са като на запад но е на мн. добро ниво, а и напоследък тези мушмуроци от TeleAtlas се размърдаха относно разработката на карти и нещата вървят все към по-добро. Функцията MapShare мисля я има само при томтом. Пробвал съм почти всички от водещите софтуери за навигация за съжаление без гармин и томтом е номер 1 за мен.

        Коментар


        • #5
          До: TomTom vs Garmin

          TomTom нямат нито представителство в България, нито карта на България . Сигурно за Европа, където живеят белите хора става, но за Балканският полуостров..тц...

          Коментар


          • #6
            До: TomTom vs Garmin

            Има вече карта за Томтом ,и то доста добра за нашата част на европа?Затова се интересувам? Очаквам още мнения?

            Коментар


            • #7
              До: TomTom vs Garmin

              Първоначално публикуван от bbb83 Преглед на мнение
              TomTom vs Garmin
              Кое е лидер,кое е по-добро.
              Като дизаин,софтуер,издръжливост,екстри и.т.н.

              Споделете наблюденията си от работата с тези две марки.


              Очаквам мнения.
              Лидер за България - Гармин. Имат представителство, сервиз. Карти бълват, през десет дни. За където се сетиш. Даже и за Ботсвана
              Дизайн - в случая, мисля, че не е важен.
              Софтуер - За Гармин е ясен какво прави, какво иска, как се манипулира. За ТомТом - не.
              Издържливост - на кое и за какво?
              Екстри - идентични ( с малки изключения). Не ми е известно дали ТомТом имат нещо от сорта на RoutePlanner или Travel Guide.
              Направи ми впечатление, че до Мюнхен ТомТома даде различен маршрут при еднакво задание (най-къс път).
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #8
                До: TomTom vs Garmin

                Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                Лидер за България - Гармин. Имат представителство, сервиз. Карти бълват, през десет дни. За където се сетиш. Даже и за Ботсвана
                Дизайн - в случая, мисля, че не е важен.
                Софтуер - За Гармин е ясен какво прави, какво иска, как се манипулира. За ТомТом - не.
                Издържливост - на кое и за какво?
                Екстри - идентични ( с малки изключения). Не ми е известно дали ТомТом имат нещо от сорта на RoutePlanner или Travel Guide.
                Направи ми впечатление, че до Мюнхен ТомТома даде различен маршрут при еднакво задание (най-къс път).
                1.Че нямат представителство за БГ е ясно, все пак от скоро са в "нашите земи" ...въпрос на малко време
                2.Дизайн - не ечак толкова важен->съгласен
                3.Софтуера - тук нещо не схванах ...навигационна програма в случая е базирана на линукс за повече инфо в нета, има и много third party app. за филми, музика, игри и т.н.
                4.Екстри - и томтом имат RoutePlanner на сайта им, нещо подобно е на googlemaps. До Мюнхен е около 1400км нормално е да има "няколко най-къси" маршрута

                Коментар


                • #9
                  До: TomTom vs Garmin

                  1.Че нямат представителство за БГ е ясно, все пак от скоро са в "нашите земи" ...въпрос на малко време
                  2.Дизайн - не ечак толкова важен->съгласен
                  3.Софтуера - тук нещо не схванах ...навигационна програма в случая е базирана на линукс за повече инфо в нета, има и много third party app. за филми, музика, игри и т.н.
                  4.Екстри - и томтом имат RoutePlanner на сайта им, нещо подобно е на googlemaps. До Мюнхен е около 1400км нормално е да има "няколко най-къси" маршрута
                  Колегата pacific под думата "софтуеър" има предвид програми за чертане на пътища, създаване на POI, създаване на карти, наземни карти на почти всички държави в света, морски карти, въздушни карти, софтуеър за GSM-и, за лаптопи и много други неща.
                  ...
                  Мен лично като българин най-много ме обижда това, че нямат представителство в България. "Голямата марка" Том Том нямат представителство в България! Може да имат представителство в Румъния, Гърция, Турция, Литва, Латвия, Африка, а за нашата родина незнам даже дали се обмисля такова нещo. Като че ли ние не съществуваме на картата ...Отскоро били на "нашите земи". Ми nokia, samsung, panasonic, BMW, Mercedes и т.н. са от повече от 10 години на нашия пазар...Garmin междудругото също...
                  ...
                  Пак мoe лично мнение е, че за България въпросът не стои ТомТом или Garmin, a Igo или Garmin.
                  Последно редактирано от asterix85; 11-02-09, 16:20.

                  Коментар


                  • #10
                    До: TomTom vs Garmin

                    Аз ще се присъединя към дискусията с най-важния,според мен, въпрос - картите. ако някой може да ми препоръча свястна карта за Igo или Tom Tom , която да прави що годе нормално рутиране във Варна, примерно, ще се съглася,че те са сериозни конкуренти на гармин. България не е само София, все пак, а тия уредчета ги използваме първо за рутиране, а след това ,евентуално и за mp3,hands free... и т.н.
                    изпробвал съм и tom tom и Igo , за съжаление, картите им куцат много извън София.
                    ако някой иска да спори за картите - чакам линк към най-добрата карта на Igo.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • #11
                      До: TomTom vs Garmin

                      Доколко съм тествал Картите за Igo,Garmin,Tomtom,Sygic.Garmin най ме устроива но последните карти за Sygic,Tomtom са много добри даже ми прави впечетление,че има подробни карти на градов които ги няма за
                      Garmin

                      Коментар


                      • #12
                        До: TomTom vs Garmin

                        Доколко съм тествал Картите за Igo,Garmin,Tomtom,Sygic.Garmin най ме устроива но последните карти за Sygic,Tomtom са много добри даже ми прави впечетление,че има подробни карти на градов които ги няма за
                        Garmin
                        Нещо ми убягва последователността на разсъжденията ти? Първоначално искаш наблюдения относно двете марки, а в този коментар пишеш, че си ги сравнявал ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: TomTom vs Garmin

                          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                          Аз ще се присъединя към дискусията с най-важния,според мен, въпрос - картите. ако някой може да ми препоръча свястна карта за Igo или Tom Tom , която да прави що годе нормално рутиране във Варна, примерно, ще се съглася,че те са сериозни конкуренти на гармин. България не е само София, все пак, а тия уредчета ги използваме първо за рутиране, а след това ,евентуално и за mp3,hands free... и т.н.
                          изпробвал съм и tom tom и Igo , за съжаление, картите им куцат много извън София.
                          ако някой иска да спори за картите - чакам линк към най-добрата карта на Igo.
                          Много вярно! Не е важен толкоз уреда, а самата карта, и като говорим за карти имам предвид България.
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • #14
                            До: TomTom vs Garmin

                            Първоначално публикуван от sirko Преглед на мнение
                            ....... До Мюнхен е около 1400км нормално е да има "няколко най-къси" маршрута
                            Не може да има няколко. НАЙ-КЪСИЯ е само един!
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #15
                              До: TomTom vs Garmin

                              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                              Нещо ми убягва последователността на разсъжденията ти? Първоначално искаш наблюдения относно двете марки, а в този коментар пишеш, че си ги сравнявал ...
                              Да сравнявал съм ги.Просто очаквам мнения и на др хора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X