Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

    Здравейте, изчетох почти всички теми за загряване на P38 с 2.5TDS двигателя, но за съжаление всичко по Rover-а на един приятел изглежда наред, а колата при изкачване на баир загрява и дори 1-2 пъти е била на ръба на прегряване.
    Проблема е следния - по задръстванията в София няма никакви проблеми, но щом започне да се качва към дома си, около 1.5км баир или по пътя към Витоша, стрелката на температурата подминава средата и се качва до следващата голяма бяла чертичка, след коята вече е червения сектор. Ако обаче се отнеме от газта и двигателя не се товари стрелката се връща във нормално вериткално положение. Оставихме колата да работи 10-12мин на място и стрелката не помръдна от вертиканото положение, но щом започне да е товари мотора на изкачване започва да загрява.
    Двигателя не губи охладителна течност, няма симптоми за предишно прегряване и проблеми с главата или гарнитурата.
    Термостата е сменен миналата седмица, като си е имала преди това термостат, който си е бил наред (прочетох, че често махат термостата или го манипулират с цел прикриване на прегряването) но тук няма следи от такова нещо.
    Виско перката върти непрекъснато, монтьора при който е била колата е казал, че виското е наред и работи, тъй като не можело перката да се спре с ръка (това последното вярно ли е и ако не, някой да каже как може да се провери дали виско перката работи правилно).
    Остана само да се направи промивка на радиатора и цялата система и да се надяваме, че ще се оправи колата.
    Та въпроса ми е какво освен тези неща може да води до въпросното загряване на Rover-a, дори днес е светнала за миг и червената лампа, че колата е загряла и веднага щом човека си е махнал крака от газта температурата в рамките на минута отново се е нормализирала и стрелката е застанала във вертикално положение.

  • #2
    До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

    2,5 TDS на БМВ е с пласмасова турбинка на водната помпа ( поне на на БМВ-тата ) съмнявам се на Ровъра да са сложили с метална ! И колите се държат горе долу по същия начин като го натовариш двигатела тогава почва да грее !
    Кавитацията и ебава ма...та ! Свалете я и я прегледайте !
    Ако ще се сменя сложи Колбен Шмит там проблема е решен и турбинката е метална !


    П.П. Сега се сетих ! Прегледайте и маркучето от радиятора до разшерителния съд !
    Последно редактирано от CJ_; 08-02-09, 21:58.
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #3
      До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

      Виж аз за водната помпа не се сетих, въпреки, че съм фен на БМВ и знам за огромните им проблеми с тези перки. Но доколкото знам тази перка просто в един момент се откча от оста и общо взето колата в 99% от случайте прегрява.
      Така ли е наистина или е възможно перката да превърта от време преди околончателно да се скапе?

      Коментар


      • #4
        До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

        Има и помпи с метални перки.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

          Промийте радиатора от вътре, а после и отвън.Помага! Ако не се оправи след това - кажете, за да мислим други варианти. От кога го прави този мурафет? Да не е нов внос от Италия?

          Коментар


          • #6
            До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

            На един прятел БМВ е така, при мен на моя РР беше така но си смених термостата и се оправи, при теб ми се струва задръстени радятори, с пароструика измите радяторите, между тях няма много място и се набива с буклуци, друго в момента не ми идва на ум.
            Виско съединителя не трябва да върти постоянно, след като се запали мотора и поработи 1-2 мин. виското трябва да се върти от овлиане на съединителя и да може да се спира с ръка, но като загре радятора, въздушната струя блъска горещия вуздух във виското, то се зацепва и перката започва да се чува много като се подаде гас.
            Последно редактирано от Явор Георгиев; 08-02-09, 23:02.

            Коментар


            • #7
              До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

              100 процента виското !!! На Исузото ми се случваше абсолютно същото ... е аз си побългарих виското с три болта и разпробиване , но и смяната с ново или втора ръка(работещо) е добър вариант
              Горд собственик на Terano 2 , Исузо Трупър ,Jeep Grand 5.2 !!!

              Коментар


              • #8
                До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                Колега, провери когато започне да загрява дали надува маркучите, защото при мен с такъв проблем ми казаха да си сваля и измия радиатора, да си сменя термостата и т.н., а на края се оказа, че се е прецакал температурния датчик на таблото - 60лв. нов със смяна в Дару.
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #9
                  До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                  Благодаря много за полезните мнения и съвети. Ровер-а утре или в други ден ще влезне в сервиз и ще посъветвам момчето да поиска първо да се направи профилактика на охладителната система - измиването на радиатора отвътре и отвън, ще свалят и водната помпа да я видят с каква перка е.
                  За виското, аз лично също смятам, че там някъде е проблема, но монтьора казал, че не било то...все си мисля, че в крайна сметка ще е това...но ще видим.
                  Проверих маркучите, когато беше загряла до първата дълга бяла чертичка, точно преди червения сектор, бяха си съвсем меки и горещи, радиатора също се беше загрял...от което съдя, че проблема не е в термостата, но въпреки това го сменихме.
                  А докато гледах маркучите, перката въртеше и колата за около минута си свали температурата до нормалното положение и следващите 10 мин докато работеше на място стрелката не мръдна от вертикалното положение.
                  Но ми направи впечатление, че виско перката не въртеше много бързо и отново ме наведе на мисълта за нея.
                  Щом направят профилактиката, ще пиша какви са резултатите.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                    Колега,
                    Много е важно да пуснеш ррезултатите. Аз правя "изследване" на проблема от 6 месеца. Досега се убедих в следното:
                    (в моят случай)
                    1. Не е термостат, смених 2...
                    2. Не е радиатор, моят вече е като нов...
                    3. Имам 2 нови казанчета на радиатора си, оригиналните са пластмасови, но от много "експерименти" ги цепнах. Сега съм с алуминиеви...
                    4. Майсторите нямат идея къде може да е проблемът !!! И го карат на проба-грешка. За наша сметка.
                    5. НИКОГА не е излишно да имаш 5 л антифриз в багажника

                    При мен проблемът се проявява на магистрала, на изкачване, с по-висока скорост, 120-140км/ч. При градско, черни пътища или "разходки" нямам грижи.

                    Та с нетърпение ще чакам да споделиш резултати!
                    Успех и Подзрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                      Първоначално публикуван от Tury Преглед на мнение
                      Колега,
                      Много е важно да пуснеш ррезултатите. Аз правя "изследване" на проблема от 6 месеца. Досега се убедих в следното:
                      (в моят случай)
                      1. Не е термостат, смених 2...
                      2. Не е радиатор, моят вече е като нов...
                      3. Имам 2 нови казанчета на радиатора си, оригиналните са пластмасови, но от много "експерименти" ги цепнах. Сега съм с алуминиеви...
                      4. Майсторите нямат идея къде може да е проблемът !!! И го карат на проба-грешка. За наша сметка.
                      5. НИКОГА не е излишно да имаш 5 л антифриз в багажника

                      При мен проблемът се проявява на магистрала, на изкачване, с по-висока скорост, 120-140км/ч. При градско, черни пътища или "разходки" нямам грижи.

                      Та с нетърпение ще чакам да споделиш резултати!
                      Успех и Подзрави!
                      Колега - странно предложение , но дано да съм прав !
                      Като загрее колата до " малко преди прегряването " измери колко градуса е двигателя ?
                      Да не се окаже , че от по-високите обороти ( на магистралата , при изкачване и др. ) уреда за температурата на таблото да отчита грешно ?
                      Да му идва малко повече ток ( мили волтове ) , ама може да са достатъчни за да та притеснят ! Успех !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                        Здравейте, минах по този път и при мен се оказа виското въпреки, че всички майстори твърдяха, че не може да е от него,защото се въртяло добре, и не може ли да го спрат с ръка и (бла бла......).Проверете си радиатора на климатика,той е преди водния и се задръства с прах и други мизерий, и не прзволява на виското да засмуче достатъчно въздух.До колкото имам информация ако температурата превиши 108 градуса компютара започва да прекъсва (да тресе), и се показва една книжка на дисплея на климатика,ако температурата надвиши 116-118 градуса направо угасва.

                        п.с. пиши после да разберем какво е станало, успех.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-02-09, 08:58. Причина: правопис
                        Големите мъже си играят с големи играчки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                          Още нещо колега, имаш ли сложен чип?
                          Защото по спомен от теми във форума, на тези двигатели, ако им е сложен чип при продължително натоварване като изкачване на байр започва да загрява...
                          Не казвам, че това е проблема - просто още една идея...
                          Последно редактирано от valdivladi; 09-02-09, 21:54.
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                            Може да е сменян термостата и 5 пъти но ,като не е вред не отваря на висок оборот,а на по-нисък.Така че ,търси от по-елементарното и тогава сваляйте помпи и др...
                            Успех,щот е проблем и то голям проблем
                            [SIGPIC][/SIGPIC]
                            DISCO 1-200TDI-бял...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                              Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
                              Благодаря много за полезните мнения и съвети. Ровер-а утре или в други ден ще влезне в сервиз и ще посъветвам момчето да поиска първо да се направи профилактика на охладителната система - измиването на радиатора отвътре и отвън, ще свалят и водната помпа да я видят с каква перка е.
                              За виското, аз лично също смятам, че там някъде е проблема, но монтьора казал, че не било то...все си мисля, че в крайна сметка ще е това...но ще видим.
                              Проверих маркучите, когато беше загряла до първата дълга бяла чертичка, точно преди червения сектор, бяха си съвсем меки и горещи, радиатора също се беше загрял...от което съдя, че проблема не е в термостата, но въпреки това го сменихме.
                              А докато гледах маркучите, перката въртеше и колата за около минута си свали температурата до нормалното положение и следващите 10 мин докато работеше на място стрелката не мръдна от вертикалното положение.
                              Но ми направи впечатление, че виско перката не въртеше много бързо и отново ме наведе на мисълта за нея.
                              Щом направят профилактиката, ще пиша какви са резултатите.
                              Ако правилно съм те разбрал - няма налягане в системата !
                              Вероятно капачка на разширителен съд ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X