Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

    Здравейте,

    Реших да си оправя арбалета обаче "ударих на камък"...

    Тетива от метална оплетка се пречупва, има памет на деформация и е опасна, освен това и тежи самата тя и закрепването и...

    Имам километър-два едно много здраво бяло въженце/конец, споделете как се плете тетива?

    Мислех си да кажем на около 1,5 метра да забия 2 здрави пирона, и да направя 10-20 врътки, после получените влакна да усуча леко ...

    Около спусъка ще трябва да се намотае финно здраво влакно то се знае, в мястото на закрепване към рамената на лъка също, защото там има много триене и ръбове...

    Споделете и възли за закрепване на въже за пръстен, от онези крепежните, те са обли без ръбове...
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

    Що не си вземеш от магазина? Материала е с доста специфични изисквания. Арбалета ти е без полиспаст доколкото разбирам?

    Коментар


    • #3
      До: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

      Само от магазина.Сам никога не можеш да го направиш като купешкото.Аз с моя лък с полиспасти късах купешка тетива та кво остава правена
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        До: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

        300 метра в Америка струва от 10-40 долара...

        Тук ми искаха не помня ама май беше около 60 лева за тетива по поръчка...

        Ще видим като ида в София...

        Мерси за съветите!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          До: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

          Ако дадеш някакви параметри, мога и да те заместя в проверката.
          Нещо модел на арбалета, дължина на тетивата, такива данни.

          Коментар


          • #6
            До: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

            Преди време си купих от Унгария 200м дакрон. Плетен конец. За тази цел. Не се разтяга като капрона. Струваше по спомен към 120 марки. Не може и тука да няма някъде. Търси дакрон. Чичо Гугъл не може да не знае. Успех.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

              Калеги, помагайте!Скъсах си тетивата на Арбалета, Барнет-Куад 400.Молбата ми е, ако някой знае от къде в мрежата маже да се поръча, или той самия да я поръча, и да ми я прати с наложен платеж, като всички тежести си остават за моя сметка.
              И за да не стават грешки, трябва ми само спусковата тетива, другите 2 са здрави.Помагайте че вече е сезон, а не ми се ходи с дулмата.

              Благодаря предварително.
              Око за око и светът ще ослепее

              Коментар


              • #8
                От: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

                Ако не искате да купувате тетива, тя може да се изработи.

                Всякакви въженца, найлончета и пр. е излишно да се обсъждат.
                Тетивата трябва да отговаря на доста точно определени изисквания за здравина спрямо силата на лъка, за тежест и скорост.
                От естествени материали се изработва от ленен конец (това е класическата европейска система) или от дакрон (който иска да е "модерен").

                Изплитането става с помоща на едно доста просто приспособление (флемиш борд). По българските форуми вече има пуснати няколко туториала по въпроса.

                Коментар


                • #9
                  От: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

                  Аз моя още си го имам.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тетива - каква, от какво, за колко и т.н.

                    Вече има готови на сносна цена, които могат да се видят като оферти в български онлайн оръжейни магазини.
                    Последно редактирано от nickbochev; 13-11-11, 23:43. Причина: премахване на търговски линк

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X