Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

    Колкото и да не искам май е най-добре нашите кучета да ходят с намордници дори и те да не хапят. В морската градина има табели кучетата да са с намордник или вързани .Но колко от тях ходят така .Ако искаме деца и кучета да се разхождат заедно то нека хората да ги спазват тея закони .Но уви видях за цяло лято три кучета с намордник.Но има и друго може ли кучето ми да е с намордник а уличните кучета да ходят свободни.Първо две улични кучета се нахварлят върху моето моят Майк а той с намордник какво правим докато сваря да му махна намордника вече беше охапан за ухото и така нестава .От този случай кучето ми ходи само вързано, и без намордник.Как може в чужбина да няма кучета по улиците а в България да не може да се разминеш от тях ,без някой да не е ухапан.Но първо е най-добре да поразчистят улиците от тях и тогава да слагаме на нашите любимци намордници.Че кой ще ги пази тях.
    http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

  • #2
    До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

    Твърдо ЗА! Същото се отнася и за някои от стопаните...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

      Честно казано разхождам си кучето без намордник и до сега вече 10 години не съм имал нито един инцидент с деца или изобщо с хора и само един с други кучета.
      "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

      Коментар


      • #4
        До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

        Аз съм твърдо ЗА,но,наморник да носят определена порода кучета- като болонка,пекинез,мопс- не,или да слагат но на тези породи които са над тегло 10кг., т.т. такива породи,които е възможно да се нахвърлят на човек или на друго животно

        Коментар


        • #5
          До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

          Ако кучето се сбие с друго куче и е с наморник, много лошо. Реално наморниците са за невъзпитани кучета. А те са такива защото такива са и господарите им. А такива господари трудно ще накараш да слагат наморници. Имал съм много кучета, някои от които способни да убиват, никога не съм имал проблеми. Само един пинчер, който нямаше и кило беше зъл и хапеше наред. Според мен зависи от стопаните изцяло...

          Коментар


          • #6
            До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

            То и аз да кажа,наистина е така,даже като разхождам моето като гледам всички са ги пуснали да се разхождат без наморници,а все пак е животно,незнаеш кога и как ще се нахвърли то нема значение дали е голямо или малко но има опасност да стане,то те без каишка ги пускат, та, камоли с наморник
            (0+)
            Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #7
              До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

              A замисляли ли сте се, Защо ви е куче с намордник, кастрирано, с рязани уши и опашка (че и някой боядисани и фризирани...)?
              По добре не си взимайте животно, ако смятате да издевателствате над него! Ще живеете в един по-сигурен и със сигурност по-стерилен свят, ако ви харесва де.
              Имах куче 12 години, накрая и верижката му не знаех къде е (сега, след смъртта му я пазя като спомен).
              Сега нямам куче, защото не мога да го гледам (няма да се справя в момента), ако някога пак си взема, ще се постарая отново да стане "социално" живитно и да не ми се налага да го водя с намордник, строг нашииник (и без топки), тези НАЙ-Добри приятели на хората просто НЕ заслужават такова отношенияе!!!
              Лично мнение!

              Коментар


              • #8
                До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                Хм, намордници. Поддържам тезата, че стопаните са проблема, а не кучетата. Ама пусто и ветеринарни служби си нямаме, както и всичко друго.

                Трета съвсем тема пък са "общинските" кучета.

                п.с.
                А, да, и познавам доста пекинези, заслужаващи двоен-мега-турбо-намордник, усилен модел. А не носят.

                Коментар


                • #9
                  До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                  Агресията при повечето кучета идва от стопанина. Независимо от породата!
                  Пътувам с кучето ми много често в ЕУ и досега никъде не са ме карали да слагам намордник. Позволено е даже влизането в магазини с куче.
                  Проблемът идва единствено когато кучето направи някоя мизерия. Тогава плащаш яко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                    Имам НОК и 2 САО,не е тайна че Средно Азиатката е сред най злобната порода.
                    Немската и голямата Азиатска овчарки изпънват безуречно на мясо,остави ,не, редом ,нареди се,легни ,седни ,и трте ги разхождаме едновременно като само "малката"на 4 месеца 15кг. Джина е с повод на зъби,това не е издевателство също на САО се реже уши,опашка но кучетата са струни и без команда свободно+разходи се,не помръдват от левите ни страни.
                    Или с други думи не наморника на куето ще възпита стопанина му,то просто иска на ден поне 2 часа за него игра тичане от тях 30мин. за команда и ще бъде като муле кротко.

                    здраве Вам

                    ПП това с прическите е издевателство
                    Око за око и светът ще ослепее

                    Коментар


                    • #11
                      До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Хм, намордници. Поддържам тезата, че стопаните са проблема, а не кучетата. Ама пусто и ветеринарни служби си нямаме, както и всичко друго.

                      Трета съвсем тема пък са "общинските" кучета.

                      п.с.
                      А, да, и познавам доста пекинези, заслужаващи двоен-мега-турбо-намордник, усилен модел. А не носят.

                      Пекинезът е китайско бойно куче използвано по време на война и не само, кучкарите водят по няколко на сноп и ги пускат. Налазват те зловещо едно върхо друго и те ядът на етажи, а като паднеш става съвсем лошо. То трябва ако има човек куче и да се ограмотява бая по темата, но за някои е по-лесно просто да сложат наморник. Все пак няма как еднозначно да се прецени кое куче е за и кое може без наморник, точно защото зависи как е научено. Наистина опира до съвестта на стопаните, но става много засукано, та предполагам, ако се разхожда куче из градинки пълни с деца и хора, трябва да има наморник, ако тряба. Ух много психо тема. Незнам просто. Ако трябва да се разчита, че всяко куче ще е добре научено, става рисково, ако трябва да има закон, то е още по-сложно, как да е хуманен и едновременно с това строг. Предполагам, че за България слагането на наморник на обществени места трябва да е задължително, колкото и да не ми харесва. Просто защото тук не е много сигурно, че всеки има съвест и морал...

                      Коментар


                      • #12
                        До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                        Птотив съм това да е задължително. Отговорност на стопанина /според кучето/. Нямам желание да се аргументирам и не съм категоричен за това. Лично мнение.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                          Бих казал, че има няколко породи, които е силно желателно да се водят с наморник и на къс повод. Няма да ги изброявам, но са си опасни, а някои и забранени в редица страни. Естествено има и изключения, познавам няколко питбула, които са направо душици, но пак до момента, в който не се ядосат, а това не се знае кога ще стане. Има и породи, които просто е безумно да им се слагат наморници, например пудел и болонка с наморник като видя и почти се сгърчвам от смях

                          Коментар


                          • #14
                            До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                            Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
                            Агресията при повечето кучета идва от стопанина.
                            Абсолютно съгласен.
                            А при безстопанствените идва от бройката им, подобно на едни... хм... други животни. Също и на показана слабост от страна на жертвата. Сам помияр или... хм... едно друго животно, не нападат. Обърнете внимание на поведението при кучетата. При... хм... другите животни е коментирано неведнъж наоколо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За и против домашните ни любимци на разходка да ходят с намордник

                              Първоначално публикуван от krasito Преглед на мнение
                              Колкото и да не искам май е най-добре нашите кучета да ходят с намордници дори и те да не хапят. В морската градина има табели кучетата да са с намордник или вързани .Но колко от тях ходят така .Ако искаме деца и кучета да се разхождат заедно то нека хората да ги спазват тея закони .Но уви видях за цяло лято три кучета с намордник.Но има и друго може ли кучето ми да е с намордник а уличните кучета да ходят свободни.Първо две улични кучета се нахварлят върху моето моят Майк а той с намордник какво правим докато сваря да му махна намордника вече беше охапан за ухото и така нестава .От този случай кучето ми ходи само вързано, и без намордник.Как може в чужбина да няма кучета по улиците а в България да не може да се разминеш от тях ,без някой да не е ухапан.Но първо е най-добре да поразчистят улиците от тях и тогава да слагаме на нашите любимци намордници.Че кой ще ги пази тях.
                              Много интересен въпрос ?
                              Дали и котките да не ги сложим с намордници ( мой приятел има 6 шева от котка и цяла година се лекува ) ?

                              Както всичко в нашата прекрасна Родина и скапана Държава се прави по тъпия и грешен начин !!!
                              Имаме си кучета и те си имат стопанин ! Той ( стопанина ) носи ПЪЛНАТА отговорност за действията на своето куче !
                              Когато това стане на практика - всичко ще си дойде на място !
                              Ако някое куче е злобно възпитано - при инцидент стопанина да плати цялото лечение на пострадалия , кучето да се кастрира и конфискува ! И за свото безотговорно отношение ( да разхожда "лошо " куче - глобата да е като при пътен инцидент - 100 -500 лв .

                              Пътувам често - Италия , Германия и Швейцария - там кучетата са на почит и уважение ! Но също така са и възпитани !
                              Нито едно куче не е с намордник ! Сигурно са по-тъпи от нас ???
                              Така , че - вместо да наказваме невинните приятели - нека наказваме виновните стопани ! Това е справедливост !
                              А не като при многото инциденти - виновни няма ?!?
                              Относно бездомните кучета - всяко куче да е с нашийник с името на неговия покровител ( заблуден природозащитник ) който в случай на инцидент да поеме разходите по лечението на пострадалия и глобата за постъпката на кучето !
                              Тогава ще изчезнат бездомните кучета ( няма да имат защитници ).

                              Обичам всички животни - но никое животно НЕ Е по важно от един пострадал човек ! Така смятам , а вие ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X