Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мини-лифт" на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Мини-лифт" на Фероза

    Привет , колеги !
    Искам да споделя с вас няколко идеи, които смятам да приложа на практика. Изчетох с томове "виртуална хартия" в подфорума Дайхацу и не само, които ми помогнаха да науча и да разбера много интересни неща за джипките от колеги с повече или по-малко опит.
    Идеята ми е:
    1. За предницата: Плюс по 1 зъб на торсионите (или натягане , ако е възможно) , нови газови амортисьори, резване малко под ъгъл опорите на тампоните (като на Бат Джорджоне).
    2. За задния мост: Нови ресори и евентуално плюс 1,2,3 см нови обици (докато се изравни с предницата). Амовете ги смених съвсем наскоро с японски газови.
    2. Гуми Малатеста Кобра Трак 235/75/15

    Това е. По-сиромашки мини-лифт , здраве му кажи. Целта е по-скоро да компенсирам поумореното окачване с оглед новите гуми. 1, 2, 3 см, колкото се вдигне -толкова. Не ми е целта да правя трайъл машина , нито пък да претоварвам карета и трансмисии.
    Идеята е да не изглежда като клекнала кокошка, но без екстремизми, а пък и да не ми се смеете като се съберем някой ден и се кльопна и закъсам в некоя 10 см локвичка.

    Очаквам вашите мнения, съвети, препоръки и разбира се критики...
    Човек се учи , докато е жив.

    Благодаря ви за вниманието!
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    До: "Мини-лифт" на Фероза

    Сиромашки лифт или не, стана ли?

    Доволен ли си?

    и понеже знам, че отговора е "да"

    то - честито!!!

    ами колкото - толкова,

    въпроса е моралното удовлетворение.

    а ако си си правил всичко сам, то е двойно и тройно!

    Браво и честито!!!

    Коментар


    • #3
      До: "Мини-лифт" на Фероза

      Ами , още не съм го направил , но ще го направя напролет , като се върна от Италия. Тъкмо ще събера малко "свободно време" (малко евра). Щото колкото и сиромашки да е......
      От там мисля да си взема ресори и както писах вече , ще споделя някои цени там.

      Исках само да разбера вашето мнение , дали идеята е добра , щото съм твърдо решен да го направя. А пък от реализацията ще пускам снимки , разбира се.

      ПП: Мисля да си правя всичко сам, така ще поразуча машинката.
      Последно редактирано от TigerHunter; 06-02-09, 21:29.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        До: "Мини-лифт" на Фероза

        аз останах с впечатление, че си готов вече

        нищо, ти щом си го премислил, и не си спал , докато ти се роди в главата, вече е готова работата

        събирай "свободно време", и ...

        Успех!!!

        Коментар


        • #5
          До: "Мини-лифт" на Фероза

          Сложи гумите, и тогава преценявай. И вместо малатеста се замисли за FEDIMA или INSA TURBO. И двете марки са по-качествени. Шарките - същите.

          Аз съм с FEDIMA от повече от година, и не са мръднали.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: "Мини-лифт" на Фероза

            Aми , ако мога да си намеря в София (при Голди примено) ,защо не ...
            Като цени едва ли ще са големи разликите...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              До: "Мини-лифт" на Фероза

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Aми , ако мога да си намеря в София (при Голди примено) ,защо не ...
              Като цени едва ли ще са големи разликите...
              Кажи-речи никакви.

              Едните ги продава Goldy, другите - Явор.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: "Мини-лифт" на Фероза

                Благодаря ти! На мен михаресва модела ("шарката") на протектора , а пък и ми трябват за кал , но и за асфалт предимно в района. Имам си кола за дълъг път. Та не държа непременно да са Малатеста...
                Ще те послушам.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  До: "Мини-лифт" на Фероза

                  Абе аз като взех Кобрите, разликата с еквивалента на Инса беше около +120-140 лева в цената за комплекта, тъй че не са баш на една цена. Но Инсата бяха визимо по-високи !
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Мини-лифт" на Фероза

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    Абе аз като взех Кобрите, разликата с еквивалента на Инса беше около +120-140 лева в цената за комплекта, тъй че не са баш на една цена. Но Инсата бяха визимо по-високи !
                    Все пак е поносима . А за Инса-та съм чел мнения на колеги, че са по-качествени, но не знам...
                    Все пак са все регенерати.
                    Благодаря ти !
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Мини-лифт" на Фероза

                      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                      Абе аз като взех Кобрите, разликата с еквивалента на Инса беше около +120-140 лева в цената за комплекта, тъй че не са баш на една цена. Но Инсата бяха визимо по-високи !
                      Сега е друго, май. Последно като гледах, и трите бяха на горе-долу едни пари. +/-15 лева на гума, за мен не е сериозна разлика. Но не съм гледал обстойно. Гледах само от любопитство. Може и да бъркам.

                      А и преди време като взимах FEDIMA, бяха пак на горе-долу същата цена като MALATESTA.

                      Във всеки случай от FEDIMA-та съм много доволен. Като ги измия и изсъхнат, гумата все още си изгледжа като нова. Няма и следа от стареене и напукване. А я държа на такова място че целогодишно се пекат на слънце. За сравнение - форумните ми лепенки отдавна избеляха.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Мини-лифт" на Фероза

                        Като настъпи момента , ще ти се обадя да ходиме да и сложиме едни. Ти по-знаеш кое каде е в София. Аз не съм идвал отдавна и не знам , дали ще се оправя сам. Когато разбира се си свободен...
                        Благодаря за мненията! Нов съм още и всичко ми е полезно.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X