Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

    Ми то най-добре е да се минава само по тъмно - не виждаш байра - не се плашиш и си караш спокоино

    Коментар


    • #32
      До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

      Не е никакъв проблем кога ще се минава нощем или денем. Проблем е ако е мокро и хлъзгаво а още по големи притеснения трябва да имате ако някой го е почнал в обратна посока и се срещнете по средата
      ------------------------------------
      тел. O878 9ЧЧ 999

      Коментар


      • #33
        До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

        А бе да си кажа честно не ми беше комфортно на тоя участък.

        Коментар


        • #34
          До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

          абе то пътя не е чак толкова лош.има и по гадни пътища.

          Коментар


          • #35
            До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            абе то пътя не е чак толкова лош.има и по гадни пътища.

            Прав си. На такива места проблемът е по-скоро психологически. Карали сме и на далеч по-големи странични наклони, но не сме ги чувствали като толкова опасни, защото отстрани имаш дървета. И най-многото, което може да стане, е да сгънеш някоя ламарина. Ама на стръмни и голи склонове, нещата изглеждат по-различно ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              Калофер-Ботев-Априлци

              Разглеждайки тази тема реших и аз да се разходя до връх Ботев. Предварително от колегата Коко11 получих най-подробно описание на маршрута, както и по време на прехода ме навигираше. Освен това можех да разчитам на неговата помощ ако нещо се случи. Това ми беше първият по сериозен преход, но не бях особено притеснен т.к. времето беше хубаво и сухо (това се случи на 31.07 преди дъждовете). От Калофер към местността паниците пътя не може да се сбърка има табела. Ако видите това значи сте на прсв път


              кара се докато свърши асвалта и се продължава по черния път


              Тука съм готов да си посипя главата с пепел че наруших знака..... но не устоях на искушението да си изпълня заплануваната разходка. Пък и беше делничен ден и нямаше жива душа.


              Тук видях една оферта която ме заинтересува ама го нямаше собственика да му направя тестдрайф



              След което лекичко на бавни си пълзях на горе







              И с чести почивки, т.к. навигатора ми е много любопитен и спирахме на всяка керемидка
















              От време на време навигаторката тичаше след мен за да снима






              Вече сме на върха Ботев















              Докато се качвахме се разминахме с една компанитя с бял джип (не обърнах внимание какъв беше) които бяха любезни да ми обяснят къде точно да се отклоня за Априлци. Но аз като пълен заплес го пропуснах и се върнах 10на км на зад. Но благодарение на Коко който ме навигираше по ГСМ и на един овчар когото срещнахме намерих въпросното отклонение. Ориентир за него е този паметник (снимката е на Йордан Колев)




















              Спускането към Априлци освен старнични наклони имаше и такива препятствия.




              От тук нататък батерията на фотоапарата свърши. Вечерта се видяхме с Коко и пихме бо бира. На следващия ден се бях ноточил да покарам едно от АТВтата му но.... не се получи.... заваля доста проливен дъжд.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #37
                До: Калофер-Ботев-Априлци

                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                Разглеждайки тази тема реших и аз да се разходя до връх Ботев...
                Ако някой реши пак да ходи по тоя маршрут това лято, бих се присъединил.
                По-добре късно, отколкото по-късно.

                Коментар


                • #38
                  До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                  От прочетенето оставам с впечатление, че маршрута от Калофер не е толкова труден за преминаване с висока лека кола. Мисля да пробвам, пък да видя до къде ще се добера. Ако има други ентусиасти може да си направим организирано изкачване на вр. Ботев с леки коли.
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #39
                    До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    От прочетенето оставам с впечатление, че маршрута от Калофер не е толкова труден за преминаване с висока лека кола. Мисля да пробвам, пък да видя до къде ще се добера. Ако има други ентусиасти може да си направим организирано изкачване на вр. Ботев с леки коли.
                    Аз също имам желаниие да участвам в такава разходка, макар ,че не разполагам с лека кола(освен да заменя Нисана за десетина жигулита ли? ).Ще следя темата ако нещо се организира ще участвам.
                    ПП
                    Може да ми трябва втори шофьор-ако времето позволява ще слязя от Ботев по въздуха-с парапланера.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                      Колеги, само Ви напомням, че района е национален парк, а част от пътя минава и през резервата Северен Джендем. По принцип достъпа на автомобили е абсолютно забранен и проблемите с охраната на Парка не са изключени.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #41
                        До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                        Пламен Бешков има предложение за вр.Ботев през Калофер за 01 Юни 2008г.
                        ето и темата:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...096#post390096
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #42
                          До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                          За този път ли става въпрос?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Колеги, само Ви напомням, че района е национален парк, а част от пътя минава и през резервата Северен Джендем. По принцип достъпа на автомобили е абсолютно забранен и проблемите с охраната на Парка не са изключени.
                            Да така е. Това важеше и миналата година и бях притеснен от този факт, когато реших да правя този преход. Затова го направих в делничен ден. По трасето нямаше жива душа, освен един джип 2-ма овчари и много крави.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #44
                              До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                              Как е пътя към Ботев?Някой качвал ли го е скоро от към Априлци?
                              Радослав Йончев

                              Коментар


                              • #45
                                До: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                                Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                                Как е пътя към Ботев?Някой качвал ли го е скоро от към Априлци?
                                Участъка между хижа Тъжа и връх Ботев е абсолютно забранен за достъп на МПС и непрекъснато се контролира от мобилна група на Охраната на Парка, така че от Априлци е невъзможно, стига се свобоно само до Тъжа. Пътят откъм Калофер първо минава през Офиса на Парков участък Калофер, в самия център на града, където се получава разрешение и точни указания къде и как да се кара. Има специална тема за Разходки в Парк Централен Балкан и там има всички нужни координати за връзка иниформация( виж в раздел Разходки) . Принципно разрешението не е проблем и с него под мишница от Паниците нагоре при внимателно каране до върха се качва и Москвич. Липсата на разрешение е проблем, защото и тук редовно патрулира охрана.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X