Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изгоним къртиците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Как да изгоним къртиците

    Е те тия твойте, освен слепи са и глухи... Колчетата вършат работа на определен периметър и ако е по-голяма градината, ще трябват няколко. Колкото до димки и друга химия в почвата, нещо не ме кефи идеята...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #62
      До: Как да изгоним къртиците

      Колкото до димки и друга химия в почвата, нещо не ме кефи идеята...
      Прав си. И мене не ме кефи, но вече сме на ниво "око за око" със слепото куче. То нема да яде, аз нема да се мезим, тъщата нема да се ядосва...........
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #63
        До: Как да изгоним къртиците

        При мен проблема го решават две котки редовно намирам по някоя умряла твар на двора.Всичко което мърда е потенциален враг и се унищожава на мига.Котката е уникален убиец ,освен за да се нахрани убива и за удоволствие.
        ПАВКО
        0888802068

        Коментар


        • #64
          До: Как да изгоним къртиците

          Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
          При мен проблема го решават две котки редовно намирам по някоя умряла твар на двора.Всичко което мърда е потенциален враг и се унищожава на мига.Котката е уникален убиец ,освен за да се нахрани убива и за удоволствие.
          Така е, но тя ще се справи с къртицата която е колкото плъх, но слепото куче с размери понякога по-големи от тези на писаната си е сериозен противник за нея.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #65
            До: Как да изгоним къртиците

            Не съм чувал никъде, ама тия гадинки с ток не може ли да се утрепат. Някакъв токов капан с електроди или нещо подобно.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #66
              До: Как да изгоним къртиците

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Не съм чувал никъде, ама тия гадинки с ток не може ли да се утрепат. Някакъв токов капан с електроди или нещо подобно.

              Да бе .... ей така сутринта ме напъва ..... да пробваме да инсталираме по някой и друг гръмоотвод в дупките. Какво ли ще стане?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #67
                До: Как да изгоним къртиците

                Дали пък не писах по-напред в темата. Развален сок / саламура от кисело зеле. Поне 10 л в дупка, поне в две дупки. Гаранция, че 1 година къртица в района няма да се появи. Пробвано. Работи.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #68
                  До: Как да изгоним къртиците

                  Преди години дядо ми спасяваше двора, като посаждаше тук-там корени от растението вратига /Тanaceum vulgare/, което изкопаваше от полето и край селските пътища. Цветовете на вратигата имат силна миризма, затова могат да се разпръснат навсякъде, където има опасност да се навъдят насекоми, паразити и дребни гризачи, освен това самото растение образува висока и красива туфа, която цъфти в ярко жълто и краси мястото. При по-инати къртици се вари в голям съд вода и наръч вратига, който се полива във входовете на къртичините. Отровно е!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да изгоним къртиците

                    Ужас са тези къртици. От личен опит знам, че става с газ пропан - бутан с маркуч по няколко минути във всяка една от дупките, с парченца карабит /по една капка вода на бучка/ в дупките и воала гадовете изчезват. В последствие съм с два електронни уреди и гадините ровят ли ровят ....., ноооо у комшийте, ха-ха! За сега съм добре в градината - вече втора година!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да изгоним къртиците

                      Re:Как да утепаме къртиците?
                      « Reply #10 -: Май 24, 2011, 03:30:45 »

                      отрови дупката убаво и напой парче парцал с БИ58 ели там кво му са викаше и го заври навътре и заривай Я ТАКА СИ СПАСИХ РАЙГРАСА ОТ ТОГАВА 4 ГОДИНИ НЕ ПРИСТЪПА У НЕГО КРЪТИЦА, РОВИ ОКОЛО НЕГО МА У НЕГО ГРАМ...ЛААДА ИМА НЕКЪВ МОЗАК ТАА ГАД ....най убаво стаа с карабит слагаш и го моклиш затискаш и нги ебаваш майкята нема по добро от тава ма вече са не намира карабит като преди ... па ви распраам един мой заамен братовчед ка беше заврел горелката с ацетилен у една дупка и остайл да са набере манко гас дорде пил една бира ...ма таа бира станала на още четири .... пристъпа вади горелката и сека с кибрита .... пипер имаше у радиос кади 30 метра по покривете на комшиите .... ооо Велики Северозападе guru
                      Само копие от един форум с пропан бутана може по същия начин....

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да изгоним къртиците

                        Аз лично изгоних сляпото куче със семена от рицин. Вече трета година си вадя лука и картофа без да го деля със слепока. Чувал съм и друг ефикасен метод, но не съм го пробвал. Забиват се железни пръти във земята из целия двор и на тях се нанизват през отвора туби от минерална вода. При полъх на вятъра тубите дрънкат по метала и този звук се пренася във земята. Това карало гадовете да бягат. С дървени пръти нямало такъв успех както с метални. Ето и линк:
                        http://vbox7.com/play:7bbe20ef

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да изгоним къртиците

                          Хареса ми идеята с тока .
                          Имам един електропастир .... да взема да опъна два реда метални шишове по периметъра и да задействам екшъна .
                          Вярно , че е с високо напрежение ;
                          ама е вярно , че е на голямо разстояние ....
                          и нещо не ми хваща дикиш идеята .
                          Дипломната ми работа беше за една дивотия , мереща тока на късо в мрежата !!!
                          Имаше и раздел за "крачково" напрежение на крави , прасета и овце .
                          Идеята беше линейно разпределение на напрежението по пода и съответно потенциала м/у предни и задни крайници .
                          От там и тока през тялото ,
                          и като правя една проста сметка около 200 kV ще ми стигнат ....
                          Абе ще му забуча по 5 електрода на полюс пък ако стане - ще кажа веднага . Обещавам!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да изгоним къртиците

                            Съжалявам, че вадя темата от криптата, но да систематизирам:
                            1. Зелев сок. И без това проекто-тъщата си прави устата да и помогна с бидоните, поне съдържанието да не отива зян. Може да сипя отработено олио (след пържене), в което е изкисната неизползваната миналогодишна реколта от люта чушка.
                            2. Димки и пиратки. Не знам дали ще помогне, но идеята е вдъхновяваща. Абсурд да я пропусна!
                            3. Рицин. Май съм пас - ще вземат да решат, че трябва да се плеви и окопава...
                            4. Котка(и). Около блока има няколко пресни котила, но ще почакам да поотраснат. Мамите им обаче са много диви (когато не са гладни).
                            5. Пищялки. Мисля да мина метър - ще купя от Илиенци няколко електронни часовника, по 2 за лев. С батерия АА работят по 1г. Слагам ги да звънят, с отместване от няколко часа, затварям ги в буркани и ги заравям из градината.
                            6. Капани. Това не е за мен. Ще вземат да станат домашни любимци.
                            7. Дали гадините имат някакво любимо растение? Да полея само него с Би58 или нещо подобно. Защото е абсурд да пръскам с подобно неща, които се каня да ям.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да изгоним къртиците

                              Димите са ефективни.
                              Такова с вестници и изкуствен тор вършат чудесна работа, а ако искаш по дълготраен ефект може да сложиш малко сяра в хартиените рола. Мириса на сяра ги гони за дълго.
                              Навиваш възможно най стегнато, а ролото трябва да е в подбодящ размер да влезе в канала на къртицата. Палиш, слагаш го в дупката и бързо зариваш катричината за да може дима да се разпространи под земята. Питратките не са ефективни.
                              Има и фабрични димки за целта, но по мое впечатление не могат да се сравняват с добрите стари вестници

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да изгоним къртиците

                                Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                                7. Дали гадините имат някакво любимо растение?
                                На гадинките естествената им храна са червейте!Точно тия дето обработват почвата.Демек хищници!
                                А между другото може ли инфо как се праи димка че, срам не срам като дете не съм напраил ни една димка да са ева......Че имам на село в двора и аз проблем с хайванчетата......
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X