Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАЗ 537 - 8х8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МАЗ 537 - 8х8

    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
    Еее да беше оставил техническата част , а ти я изтри и нея ......с тази цензура тук нека пишат статистиците.
    Очакваш на пишещ който не може да си отдели простотиите от полезното (и който не цени какво е написал, до степен да го осере непоправимо) - модератор да му го дели, почиства и пресява вместо него ? Ти сериозно ли От какво умря предишния ти роб ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: МАЗ 537 - 8х8

      А твоето понеже е полезно не стига ,че го пишеш ами и ша земиш а го остаиш мани. Да не вземеш ся да го изтриеш ей.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #18
        От: МАЗ 537 - 8х8

        Ти добави нещо по темата, а ако нямаш - остави я да си умре от естествена смърт. Мен не ме мисли.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: МАЗ 537 - 8х8

          Точно ето такова чудо, видях преди 2/3 години.




          Това май е учебен. Ах, как искам да има казарма и да карам такова чудовище.

          Коментар


          • #20
            От: МАЗ 537 - 8х8

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ти добави нещо по темата, а ако нямаш - остави я да си умре от естествена смърт. Мен не ме мисли.
            Другарю Супер Модератор макар и спор в постовете , които изтри имаше и немалко неизвестни поне за мнозина тук съфорумци може би интересни технически обяснения за Мазовете , можеше да се стигне и до други интересни някому неща. Но щом всичко ти е известно и си преценил , че са безинтересни .... ,,В теб ножа , в теб е хляба,,. Ако ще трябва да пиша само угодни някому неща мерси.......май ми мина мерака.
            Все пак мисля , че в постовете имаше само разгорещен спор между колега , съфорумец Старши статистик и моя милост служил на тези зверове , като мех. водач на Маз-537 и Маз-543 и 5 номер в разчета по изпълнение на задачите за пуск на ракета 8к14 Скъд , а не груби обиди. Да не говорим , че можеше да оставиш поне някой неща.
            Както и да е щом си решил да бъде твоята воля нека темата да си умре .......и нищо чудно тя цялата ни държава натам върви , а ние младшите и утвърдени участници ще гледаме и ще се учиме от Старшите такива тук.
            Последно редактирано от traper2504; 16-06-13, 13:27.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #21
              От: МАЗ 537 - 8х8

              Уважаеми колега, за да се чува думата ви, единственото което се иска от вас, е просто да не влизате в стила на "опонентите си". Пишете каквото знаете, пък оставете, кой каквото ще да плюе. Тогава и СуперМодераторът след като мине с гъбата, ще остане смисленото, останалото където му е мястото. Моля всички, научете се, че тук остава написаното само ако е в подходяща форма и е предназначено за четене от другите, а не спор с "опонента"... Пробвайте и ще видите как ще стане... Като правите паралел с държавата и там е същото... ;-)
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: МАЗ 537 - 8х8

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                Другарю Супер Модератор макар и спор в постовете , които изтри имаше и немалко неизвестни поне за мнозина тук съфорумци може би интересни технически обяснения за Мазовете , можеше да се стигне и до други интересни някому неща. Но щом всичко ти е известно и си преценил , че са безинтересни .... ,,В теб ножа , в теб е хляба,,. Ако ще трябва да пиша само угодни някому неща мерси.......май ми мина мерака.
                Все пак мисля , че в постовете имаше само разгорещен спор между колега , съфорумец Старши статистик и моя милост служил на тези зверове , като мех. водач на Маз-537 и Маз-543 и 5 номер в разчета по изпълнение на задачите за пуск на ракета 8к14 Скъд , а не груби обиди. Да не говорим , че можеше да оставиш поне някой неща.
                Както и да е щом си решил да бъде твоята воля нека темата да си умре .......и нищо чудно тя цялата ни държава натам върви , а ние младшите и утвърдени участници ще гледаме и ще се учиме от Старшите такива тук.
                Другарю служил на тези зверове, хубаво си го казал за държавата - няма как да не върви натам. И все натам ще върви, докато има хора които изискват другите да уважават нещо което самите те са показали че не уважават, и да очакват други да почистят и филтрират това което те са нацапали, и да отворят ей такава уста мъченическа като се окаже че няма да стане.

                За протокола - до сега не съм видял държава да загине от непознаване на Маз-537 и Маз-543, но съм виждал общности и общества да се разпадат от това че всеки мисли че другите са му длъжни.

                А темата ако умре - ще умре понеже можеш да си чешеш езика до второ пришествие колко са лоши другите и колко са ти длъжни, и колко си добър ти, но надали ще отделиш пет минути да споделиш ценната информация която съм изтрил, с думи обикновени и без заяждане, за да може да продължи.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: МАЗ 537 - 8х8

                  Колеги дайте да не цапаме чисто техническите теми с политика .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: МАЗ 537 - 8х8

                    Все още има такива МАЗ-ове на служба, работещи. За съжаление в плачевно състояние. Използват се в момента за транспортиране на танкове. Имат ли отзад лебедка, така че, ако танка е с повреда чрез лебедката се качва на МАЗ-а. Отзад на ремаркето степенките по които се качва танка се свалят и вдигат на ръка, което е не удобно. Шофирането по планински път с много завои е много весело, на шофьорите им се взема акъла
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #25
                      От: МАЗ 537 - 8х8

                      А това е неговото внуче - МЗКТ-79292.







                      И малко техническата информация.

                      Автомобиль оснащается 503-сильным V-8 ЯМЗ-8463.10, который агрегатируется с 9-ступенчатой КП ЯМЗ-202-04. Подвеска шасси – независимая, гидропневматическая. Кабина, как у большинства армейских тяжеловозов МЗКТ, трехместная, выполненная из стеклопластика. Для придания большей маневренности грузовик комплектуется I,II,IV и V управляемыми мостами.
                      Грузоподъемность МЗКТ-79292 составляет 35 т, а полная масса достигает 63 тонн. Максимальная скорость автомобиля – 45 км/ч. Минимальный радиус поворота не превышает 20м. Габаритная длина шасси – 15,9 м, а ширина – 4,28 м. Внешне новинка похожа на предшественника – опытный 5-осный тяжеловоз МЗКТ-7929 (10x8 ), разработанный в конце 1980-х годов по проекту «Курьер» для МО СССР – но отличается полным приводом, мощным турбодизелем и более крупными шинами размерности 1600х600-685.
                      Последно редактирано от Goblin; 18-06-13, 16:12.

                      Коментар


                      • #26
                        От: МАЗ 537 - 8х8

                        Малко, за внучето.

                        Коментар


                        • #27
                          От: МАЗ 537 - 8х8

                          Добра машина за времето си, превърнала се в един от символите на руската мощ. Не знам дали е от детска впечатлителност - като малък, когато съм го видял за пръв път ми е изглеждал по-голям. Това, че е с кофти двигател (с малък ресурс) също е класика за руската школа. Не знам дали съм повлиян от "ретро" модата, или щото съм си дърт, но ми се струва, че дизайна на новите модели е безличен и не емоционален. Всяка следваща армейска машина е технически по-съвършена и по-безлична.
                          Път е мястото през което смяташ да минеш

                          Коментар


                          • #28
                            От: МАЗ 537 - 8х8

                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #29
                              От: МАЗ 537 - 8х8

                              Евро 6, поне...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #30
                                От: МАЗ 537 - 8х8

                                Може и ТДА да има, все пак е с танков двигател Та това ме навежда на въпроса, машините, които са с танкови двигатели, но не са танкове имат ли ТДА?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X