Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блъска ми волана при 80км/ч (JEEP)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Я колега си провери предницата.Моя ЛР правеше тия номера доста време.При около 60км почва да се мята наляво надясно като диво прасе.Какво ли не проверявах,гуми сменях,полза никаква.Накрая един пълен аматьор вика,абе що не вземеш да си провериш предницата.Оказа се затворена 25мм.Регулирах я с рулетката и сега нямам ядове.99% съм сигурен,че е от там.Успех.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      Преди десет дена минах стенд на предницата. Гледам настроиват стенда за модел след 94г. Казвам им че моита е модел след 99г а те викат че били еднакви. Знам ли. Ама след това ходих до Пловдив и нямаше биене.

      Коментар


      • #18
        Ей, веднъж да ме няма и вече всички разбирачи от Гранд изписали сума ти неща които са не много точни. Първо да кажа - износени тампони на реактивната щанга (не стабилизатора а именно реактиваната) или тн. "тяга на Панар" не водяд до "шими" при ГЧ. Може да ти пречи да караш бързо с агресивни завивания, но не тресе моста. Пламене, влез в известната ти енциклопедия и напиши в търсачката "шими" и ще видиш много неща. Най-вероятно проблема е комбиниран, демпфер плюс някой износен накрайник.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от quadra
          Ей, веднъж да ме няма и вече всички разбирачи от Гранд изписали сума ти неща които са не много точни. Първо да кажа - износени тампони на реактивната щанга (не стабилизатора а именно реактиваната) или тн. "тяга на Панар" не водяд до "шими" при ГЧ. Може да ти пречи да караш бързо с агресивни завивания, но не тресе моста. Пламене, влез в известната ти енциклопедия и напиши в търсачката "шими" и ще видиш много неща. Най-вероятно проблема е комбиниран, демпфер плюс някой износен накрайник.
          Да добавя. Мини в подходящия сервиз и проблема ще ти бъде решен.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #20
            Вчера свалих демпфера. Движи се твърдо като амортисйор. Ще проверя спортните и ако са по твърди ще го сменя.
            Шарнири накраиници нямат луфт и не тропа.
            Селеновите фтулки на реактивната щанга не мърдат като се разклати колата обаче като я свалих маи маи.... са тръгнали.
            Къде мога да намеря полиританови.

            Коментар


            • #21
              Близнаците, Митко Фулда и Братя Петрови. Иначе можеш да си поръчаш и от e-bay
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Ами ако четът темата и могат да помогнат, нека пишат.

                Коментар


                • #23
                  Абе ти драсни по едно Л.С. на всички, защото Митко Фулда влиза рядко, Венци Петров е доста зает и не може да огрее всички, а близнаците си имат свои си забавления, така че не чакай неволята.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    В БалканСтар искат 333лв за цялата щанга. Не предлагали тампоните отделно.
                    Смятам да ми ги отлеят от гума /временно/. Някои знае ли къде в Пловдив или Хасково отливат тампони
                    Иначе това е размера:

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от kinex
                      В БалканСтар искат 333лв за цялата щанга. Не предлагали тампоните отделно.
                      Смятам да ми ги отлеят от гума /временно/. Някои знае ли къде в Пловдив или Хасково отливат тампони
                      Иначе това е размера:
                      Абе човек, влез в магазина за частите и виж коя сайлент втулка за окачване ще пасне там и готово. Иначе може да се обадиш на Роми, може и да ти намери щанга. Телефона му сега го нямам в мен, ама Стефан от Шумен скоро поръча части от него и трябва да го има.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        Всички магазини обиколих. По размер няма нищо.
                        Има и друг проблем. От лифта реактивната щанга е окъсяла с някви милиметри.Сега завоя на ляво е МАЛКО по голям. Ще пробвам да отлеят селеновите фтулки на ексцентрик за да компенсирам дължината.
                        Проблем ли ще е ако ги направя оп полиамид.

                        Коментар


                        • #27
                          Проблем е. Трябва да са еластични. А реактивната щанга не отговаря по никакъв начин за завоя. Тори да е окъсяла, завоя ти е по-различен защото и ти като мен си лифтовал джипа. Хвани премести малко мястото на закрепване на щангата към моста. Пробиваш встрани 2 нови дупки, избираш две подходящи шайби, слагаш ги от двете страни на дупките, парваш ги с телоподаващото и готово.
                          А ако няма подходящ размер на втулките, използвай по-малки и врътни на струг метални втулки да обереш разликата.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #28
                            Браво бе гений. За по-малки фтулки не се бях сетил.
                            За завоя не се изразих правилно. Щангата е придърпала моста на ляво. Затова при пълен завой дясната гума упира отвътре до носача а лявата не.

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от kinex
                              Браво бе гений. За по-малки фтулки не се бях сетил.
                              За завоя не се изразих правилно. Щангата е придърпала моста на ляво. Затова при пълен завой дясната гума упира отвътре до носача а лявата не.
                              Така де, правилно, това е от лифта. Колкото повече го вдигаш (джипа, не каквото си помисли), толкова повече се измества купето спрямо моста.
                              Нали ти казвам че се лекува просто - пробиваш в конзолата на моста за която е закрепена щангата две нови дупки на нужното разстояние от старите така че да се изправят нещата, и ги укрепваш като им завариш по една шайба на всяка дупка.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от kinex
                                В БалканСтар искат 333лв за цялата щанга. Не предлагали тампоните отделно.
                                Смятам да ми ги отлеят от гума /временно/. Някои знае ли къде в Пловдив или Хасково отливат тампони
                                http://shikov.hit.bg/topframe.htm

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X