Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

    Здравеите ,колеги, вчера се счупи турбото на автомобила, колата е на 100 000км и от мото-пфое ми казаха 5000 за ново .Още не знам, какво точно е счупено,утре ще отида да го взема.Някакви идеи ,къде мога да отида да го погледнат (евентуално да рециклират)?

  • #2
    До: Freelander 2.0TD4 счупено турбо!


    Направо съм под масата...
    5000 лв!?
    Дори и да ти е по-нов модела на Фрии-то от моя не може да е на тази цена. Моето е чисто ново с гаранция от 1 година, която наскоро изтече и бе 1700 лв, при това в BG...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

      2005 е джипа.Счупена е оста на турбината и утре съм в реал турбо да видим какво ще предложат.
      Иначе ,колега, такава е цената на оригинална нова турбина ,не на рециклирана вече и продавана като нова.

      Коментар


      • #4
        До: Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

        Цената 1700 беше за НОВО, а не за рециклирано турбо (рециклираното ми го даваха за близо 1000). Според мен не може да струва 5000 и това е. Провери и в Интренет
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          До: Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

          Тия хора са луди. Ето ти линк:http://cgi.ebay.co.uk/Land-Rover-Fre...01115001r38428

          645х2.2грубо = 1419+45х2.2доставка=1518лв.

          Може да има и по-евтини ама не съм търсил много.
          M.P.

          Коментар


          • #6
            До: Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

            Благодаря ,колеги, както казах утре ще го занеса да го видят.Предполагам няма да се стигне до ново ,а само до смяна на оста.

            Коментар


            • #7
              До: Freelander 2.0TD4 счупено турбо!

              Първоначално публикуван от QuattroAWD Преглед на мнение
              .Предполагам няма да се стигне до ново ,а само до смяна на оста.
              Най добре с ново защото рециклираните не издържат дълго време,а и за тези пари за които се предлагат не си заслужава
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              DISCO 1-200TDI-бял...

              Коментар


              • #8
                До: СЧУПЕНО КАРЕ НА КАРДАНА

                Запитването преместено .... ТУК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-10-09, 09:06.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  Гръмна ми турбото Land Rover Freelander

                  Здравейте, както написах в заглавието на темата - турбото ми умря - сега съм в процес на чудене, за ново искат 1150 лв, за да рециклират моето 700 + -, а за втора употреба 450. Някой сменял ли е и какво бихте ме посъветвали? Ако отида на вариант втора употреба какво да гледам освен луфта на оста? Става въпрос за Фрилендър 2.0 D - ровърския мотор.
                  Последно редактирано от Horhe; 04-04-12, 09:06.
                  BMW R 1100 GS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гръмна ми турбото Land Rover Freelander

                    Първоначално публикуван от Horhe Преглед на мнение
                    Здравейте, както написах в заглавието на темата - турбото ми умря - сега съм в процес на чудене, за ново искат 1150 лв, за да рециклират моето 700 + -, а за втора употреба 450. Някой сменял ли е и какво бихте ме посъветвали? Ако отида на вариант втора употреба какво да гледам освен луфта на оста? Става въпрос за Фрилендър 2.0 D - ровърския мотор.
                    Колега, сигурно си си решил въпроса, щото темата е от горе-долу преди месец. Но понеже имах същия проблем преди половин година ще взема да споделя какво се случи Турбото може да се счупи и да ти изхвърли маслото или само да блокира и тогава колата върви като спънат кон. При мен беше 2-я вариант и карах около месец така. Минах на две места в София да го тестват за да съм сигурен какво е. И на двете ми взеха по 40лв за диагностика.
                    Пред дилемата ново или 2-ра употреба избрах по-евтиния вариант. Купих от една автоморга (намира се след битака и след един жп прелез) турбина за около 450лв (взех и други дребни неща и платих към 500 и нещо общо). Турбината изглеждаше ок и луфта й се оказа по-малък от тази на моята.
                    И сега смяната. Тук цените на майсторите варират от 100 до над 200лв. Решихме с един приятел, че можем да ги спестим тези пари Съответно вдигнахме капака и почнахме да сваляме всичко около турбото. След няма и час бяхме почти на финала.. ама почти. Има едни болтчета, които се отвиват или със специален инструмент или трябва да свалиш колекторните тръби. Докато се чудехме дали си струва да продължаваме, свалихме капака на турбината за да видим какво се е случило с нея. Видимо нямаше проблеми, освен дето оста с перката не помръдваше. И тук е късметлийската част Приятелчето я хвана с една ръкавица и я напъна с риск да я счупи, при което оста се завъртя макар и тегаво. След това с малко масло и въртене я докарахме да се движи свободно. Сглобихме всичко, запалихме колата и като дадох газ по улицата си имах перфектно турбо.
                    Минал съм към 3-4000км и нямам проблеми, освен едно леко свистене над 4000об./мин. Но като се появи избягвам да давам повече газ, а минавам на по-горна предавка. Та виж дали и при теб не е блокирало, щото ще дадеш излишни пари, а може и като мен да останеш с резервна турбина на балкона

                    Коментар


                    • #11
                      Главобол с турбото на Freelander 2.0 TD4

                      Здравейте колеги! Тези дни двамата с тъста се главоболим с турбото на Фри-то. Накратко ситуацията е следната: Машинката си работи, вдига си обороти ама отзад пуши като Шкода Мадара по нагорнище. "Спецове" констатираха, че проблемът е в турбото и през него хвърля масло в двигателя. Всъщност никой не даде конкретно пояснение какво се разбира под понятието "турбо". Целия агрегат или съответния чаркалък. Днес един "майстор" се произнесе, че трябва да се сменят някакви уплътнения или нещо от сорта...
                      Та, питанката ми е:
                      1. Машината е в Кърджали, има ли някой в района, разбиращ от тези ППС-та?
                      2. Съвет, какво наистина може да е, и налага ли се рециклиране на турбото или може да се направи нещо по-лесно по въпроса?

                      Знам, че звучи много тъпо и абстрактно, но това е инфото до момента, а и нямам кого да питам. Благодаря на отзовалите се!
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Главобол с турбото на Freelander 2.0 TD4

                        Свалете турбокомпресора и го ремонтирайте в специализиран сервиз.Вариант 2 ,подмяна на същото с работещо от моргенщрасе-примерно.
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X