Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов съфорумец с Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов съфорумец с Лада Нива

    Здравейте, регистрирах се скоро, но вече имам повод и да пиша , а може би и да черпя

    В понеделник взехме една лада нива 1.7 пълна инжекция от НАР Хасково, знаете ги добре както чета...днес дори направих първото си каране с нея по кал и дерета. 1во впечатление, то доста има писано по въпроса, но все пак, оригиналните гуми май хич не ги бива за кал.Веднага се затлачиха грайферите с кал и трева и колаата доста си буксуваше, минах първо през една хубава поляна, разкаляно от крави/овце, пори калта Нивата, но си и превъртат гумите.после като погледнах бях направил една педя коловози..
    стигнах до едно дере с вода и доста кал и леко на баир бях да кача дeрето и запецнах...включих бавните и блокажа, може би очаквах по-голям ефект от тях, но вече си бях затънал , но на лаш няколко пъти малко по-малко си излезе нивичката...оглеждам се за гуми с по-рибарски грайфер и все пак да го докарват на асвалта, понеже ходим за рибка в радиус от 150км от ямбол /местожителството ми/, а някой ако по си кара на асвалт може да се разбереме за оригиналните гуми/на 300км са/

    другото нещо ,което искам да ви помоля да ме насочите за багажник за тавана, да си слагам лодката/лодките надуваеми руски и други рибарски такъми, да ми правят някъде или има хубави готови?

    след малко ще кача и снимки да я видите красавица.дано не съм ви доскучал с дългите обяснения,които не са нищо ново за вас.. /не обясненията, а нивичките /







    следващия съвет, за който ви моля, е какви огледала, че оригиналните са така малки, и хич не се вижда с тях...
    Последно редактирано от glorious; 03-02-09, 21:57.
    [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
    [/URL]

  • #2
    До: нов съфорумец с лада нива

    За гуми бих те посъветвал да си вземеш ласа 144ок.Стават за кал недълбок сняг и за асфалт но не и за офроуд.Аз ходя на лов и риболов с нивата която е с такива гуми и съм доволен,особено в калта се представят добре.Ловът зимата е съпроводен и с офроуд а там вече трябва по сериозна гума.

    Коментар


    • #3
      До: нов съфорумец с лада нива

      и аз до този извод стигнах - ласа ОК 140 , трябва само да реша какво да правя оригиналните гуми

      за багажник за таван, нещо ?
      [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
      [/URL]

      Коментар


      • #4
        До: нов съфорумец с лада нива

        Честито колега
        за гуми ЛАССА 144ОК / добър компромис за Нивата /
        за огледала отиваш в някой руски магазин и казваш: " Може ли от големите огледала за Нива?" и те ти дават комплект обикновенно около 30 лв / може би вече да има промяна в цената/ и сам си ги монтираш, защото в представителствата на НИВА за БГ са доста високи цените и искат пари за монтаж.
        Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
        Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

        Коментар


        • #5
          До: нов съфорумец с лада нива

          мерси, а дано много безаварийни км

          имаш ли снимка под ръка как изглеждат тези "по-големите" огледала за Нива? ходих в един магазин дето е за лада уж, питах какво имат за Нива и се оказа -само рез части...

          имали някакви универсални огледала, гледах ги, големина като на опел вектра 90г, готинки са,12лв/парчето, но ще разглобя моите първо да видя как са що са, а и щом има оригинални изпробвани убави ще потърся още...иначе минах през КАТ и "Местни данъци и такси" от 9 до 14:30 бях готов, не е зле а
          [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
          [/URL]

          Коментар


          • #6
            До: нов съфорумец с лада нива

            бе днес ходих в един магазин за лада уж, но имаха само някакви универсални огледала, не са много лоши, само трябва да пробвам дали ще могат да се монтират на мястото на оригиналното...12лв/бр с размер и форма като на опел вектра от 90те години или астра от тия много разпространените '99?

            още се услушвам за багажник на тавана, до колкото прочетох в книжлето му дават до 50кг бруто тегло, не е ли малко това? аз все си мислех,че руското желязо доста кораво...

            минах и през КАТ и "Местни данъци и такси", бе има-няма от 9 сутринта до 14:30 бях готов , така че се оглеждайте за У7891
            [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
            [/URL]

            Коментар


            • #7
              До: нов съфорумец с лада нива


              ами това са огледата в момента са прибрани ...
              за багажника напълно възможное да е 50 кг , защото колата не е правена на военни цели и няма усилване .. но според мен би издържала и повече от 50 кг.
              Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
              Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

              Коментар


              • #8
                До: нов съфорумец с лада нива

                За гумите - от завода идват с три вида, едни за сняг, едни за кал и едни за мъгла. На теб май са ти се паднали последните.

                Коментар


                • #9
                  До: нов съфорумец с лада нива

                  ми за съжаление имам снимки само от газенето, ако можеш да се ориентираш, ако не ще ги цъкна утре и на сухо...

                  [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: нов съфорумец с лада нива

                    Честито и от мен!Хиляди километри ....
                    Радослав Йончев

                    Коментар


                    • #11
                      До: нов съфорумец с лада нива

                      Тези са за сняг и са средна хубост. Даже малко повече от средната, но за снега. В кал - крива работа.

                      На totolamb гумите са ВлИ-5 - за кал, оригиналните. Или поне много приличат на тях. Те за кал са хубави, ама пък на сняг се пързалят.

                      Коментар


                      • #12
                        До: нов съфорумец с лада нива

                        Първоначално публикуван от glorious Преглед на мнение
                        бе днес ходих в един магазин за лада уж, но имаха само някакви универсални огледала, не са много лоши, само трябва да пробвам дали ще могат да се монтират на мястото на оригиналното...12лв/бр с размер и форма като на опел вектра от 90те години или астра от тия много разпространените '99?

                        още се услушвам за багажник на тавана, до колкото прочетох в книжлето му дават до 50кг бруто тегло, не е ли малко това? аз все си мислех,че руското желязо доста кораво...

                        минах и през КАТ и "Местни данъци и такси", бе има-няма от 9 сутринта до 14:30 бях готов , така че се оглеждайте за У7891
                        Относно багажника: тя ще издържи и 200, но при първия завой, ще имаш сериозен проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          До: нов съфорумец с лада нива

                          Оригиналните нивови гуми за кал са си екстра за това за което ти трябват.

                          Коментар


                          • #14
                            До: нов съфорумец с лада нива

                            абе то като ще има сняг, което при нас в Я-л е рядко, ще се внимава, но като отидеш за рибка и колата се мъчи просто няма как да и помогнеш..
                            [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                            [/URL]

                            Коментар


                            • #15
                              До: нов съфорумец с лада нива

                              гумите наистина са вли5 и ги сложих началото на зимата / преди това бях с показаните по горе от колегата/ за кал много са добри на сляг също , но на мокър асфалт и лед ги няма просто
                              НО не бих ги сменил докато не се изтъркат ....
                              Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
                              Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X