Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си изберем станция

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да си изберем станция

    Преди една година си взех от Китай Quansheng TG-UV2 - 5w
    Приема на 88-108; 136-174; 350-390; 400-470; 470-520; Предава на 136-174; 350-390; 400-470;
    http://www.eham.net/reviews/detail/8931
    Струваше 80$, но гледам са го смъкнали от сайтовете. Груб и здрав е, има хендсфри с VOX + вградено LED фенерче.
    Силно препоръчвам
    TLC 200 V8
    TLC LJ79
    Toyota Prius2

    Коментар


    • От: Да си изберем станция

      http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=104356

      И още един сайт-
      www.radioshop888.com/radioshop_product.php?id=104050

      Коментар


      • От: Да си изберем станция

        Да, за същото говоря. Мисля, че е добро цена/качество/функции.
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • Относно избор на радиостанция

          Здравейте ! Искам да си закупя 2 броя преносими радиостанции,ще ги ползвам в градски условия а обхватът който търся е поне 2 3 километра в града! Не съм радиолюбител или пък имам някакъв сертификат за който служи да използваш тия 5 ватовите радиостанции (поне като чета из форума за да използваш над 500mW ти трябва разрешително а и не поддържали свободните честоти) Марките към които съм се насочил са KENWOOD и MIDLAND. Споделете моля ви някаква информация как мога да постигна тия 3 километра градско със някаква радиостанция напълно съм бос по тая тема (а и не искам да ме слушат какво приказвам) Благодаря предварително!

          Коментар


          • От: Относно избор на радиостанция

            Първоначално публикуван от universeall Преглед на мнение
            ...3 километра градско със някаква радиостанция ... и не искам да ме слушат какво приказвам.
            Кратък отговор: не можеш да постигнеш нито едното, нито другото, законно в свободно достъпните честоти. Не е въпрос на марки и модели.

            Коментар


            • От: Относно избор на радиостанция

              хептен нищо ли неможе да се измисли,разни усилватели кодирани честоти

              Коментар


              • От: Относно избор на радиостанция

                Можа разбира се.
                Отиваш в КРС, плащаш си 3000лв на година и получаваш лично твоя честота. Купуваш си цифрови станции, кодираш ги и никой няма да те слуша.
                LZ1PER

                Коментар


                • От: Относно избор на радиостанция

                  Пепи, пропусна репитъра в цялата работа.

                  Всъщност има и телефони за решаването на подобни задачи. Ако знаеш какво правиш можеш да си говориш кодирано при значително по-нисък бюджет.

                  "разните усилватели" ще те изкарат от законните мощности преди да си свършил работа. И да плюеш на закона - необходимата мощност расте квадратично с разстоянието. Бързо ще ти свършат източниците на енергия. Известен шанс за такава връзка имаш на къси вълни, но там качеството на сигнала ще е неприемливо за вкарване на цифрово кодиране.

                  Коментар


                  • От: Относно избор на радиостанция

                    И отделно на тия свободните PMR честоти е мазало. Решението е 27 MHz CB банда. С 4-те разрешени вата, няма да имаш проблем при тези разстояния в градски условия. Лошото е че при тези честоти преносимите станции са рядкост па са и тухли. За това да не те слушат направо забрави в свободните бандове.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Относно избор на радиостанция

                      Благодаря ви за коментарите,ще намеря някой лично да ми обясни за да не ви карам подробно тук да пишете.Отново благодаря!

                      Коментар


                      • От: Да си изберем станция

                        Да си задам и аз едно въпросче... Спрял съм се на Kenwood TH-K40E и бих искал да зная дали може да се сработи с PMR446? Чета инструкциите тук:
                        http://www.kenwoodusa.com/UserFiles/...20A_Manual.pdf
                        Но (ако разбирам правилно) стъпките са 2.5/5 KHz... Моля напредналите за помощ

                        Коментар


                        • От: Да си изберем станция

                          Със стъпки 2.5 и 5 не може да се работи в PMR

                          Коментар


                          • От: Да си изберем станция

                            Здравейте колеги, моля да ми помогнете за избора на радиостанции. Колебая се между Boafeng модел bf 888s , Uniden PMR 1189 и също така и Yida за тех не намирх никаква информация така че всичко ще е от полза.Радиостанциите ще се ползват за комуникация само между 2-те

                            Коментар


                            • От: Да си изберем станция

                              Aз си взех bf 888s. Приятна станция е. Няма лъскави екстри като дисплей, но изглежда солидна. От ЦУМ лови без проблем работниците на Лъвов Мост

                              Коментар


                              • От: Да си изберем станция

                                И аз си ги поръчах тех,пък ще видим

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X