Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си изберем станция

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Да си изберем станция

    Не, в интегра нямат и не могат да доставят.

    Коментар


    • #32
      До: Да си изберем станция

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Да, ти няма да имаш проблем. Yaesu-то си се намества. Може евентуално да чуеш някоя премодулация, но ня Yaesu-то и това не се усеща толкова осезаемо, колкото на някои други станции. Ще имат проблем разни ръчни станции, още-повече ако е сложен и DCS/CTCSS Изместването от 1.25Khz представлява половината от девиацията на PMR446, която е +/-2.5KHz.

      Сега, някакъв компромис е ако токито се сложи на широка девиация, но пък това не става на чисто PMR станциите. За другите е ясно че може всичко.

      Дори мосля че беше пробвано. И резултата беше че на близо няма никакъв проблем, но надалеч/при слаб сигнал нещата стават малко гаднички.
      Да, нали идеята е репитера да приема PMR и да излъчва в любителския банд, за да улесни комуникацията, с тези, които не са радиолюбители. Така, че FT8900 си става за целта.
      Обратния канал ще трябва да е на PMR честота, което също не е голям проблем с външната антена и подходяща станция.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #33
        До: Да си изберем станция

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ....Изместването от 1.25Khz ... резултата беше че на близо няма никакъв проблем, но надалеч/при слаб сигнал нещата стават малко гаднички.
        Голямото ФТ спира да чува малките. Веднъж заради честотното отместване и втори път, защото е малко "глухо" поради схемното решение на входните стъпала. Нали е многообхватно, та са спестили малко комутации.
        Ако беше хубаво(по моите разбирания) най-вероятно нямаше да го продам. Който се интересува мога да му пратя схемата. Има някои глупости.

        Коментар


        • #34
          До: Да си изберем станция

          Колеги, става въпрос за компромис - лека и мобилна станция, за да се използва при нужда за крос банд репитер за PMR.
          Мисля, че FT-8900 става.

          Идеален вариант, както обикновено, няма
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #35
            До: Да си изберем станция

            Никак не е лошо радиото, просто аз съм доста претенциозен в това отношение.Пък и то май няма друга алтернатива като цена-качество за целта. И все си мисля, че ако някой се зарови по-дълбоко в процесора може и да изкочи 6.25кХц стъпка. Ако не стане от там, то тогава от опорния генератор.

            Коментар


            • #36
              От: Да си изберем станция

              Да възобновим темата.

              Каква двубандова УКВ радиостанция бихте ми препоръчали

              Имам желание да я ползвам основно в стационарния й вид, но при нужда да мога да я кача в кола. Средна мощност от 30-40 W е повече от достатъчна. Ако може да е съвместима с гражданските диапазони, както и да има опция за cross-band репитер. С възможно най-малко ,,излишни" (други) глезотии.

              Предварително благодаря
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                От: Да си изберем станция

                Аз от 2 дена съм с Yaesu FT-8100 .Хубаво радио е вярно,че няма стъпка за PMR но аз го ползвам за любителски цели .
                Има гросбанд репитер но още не съм го пробвал .Не е препълнено с функции или поне аз не ги знам което също ми харесва .Преди имах VX7R и в действителност повече от половината функции не ги ползвах само надуват цената с тях.Вярно е ,че Yaesu FT-8100 е стар модел но пък и цената е по поносима -все пак сме в криза -то кога ли сме не били в криза...

                Коментар


                • #38
                  От: Да си изберем станция

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Да възобновим темата.

                  Каква двубандова УКВ радиостанция бихте ми препоръчали

                  Имам желание да я ползвам основно в стационарния й вид, но при нужда да мога да я кача в кола. Средна мощност от 30-40 W е повече от достатъчна. Ако може да е съвместима с гражданските диапазони, както и да има опция за cross-band репитер. С възможно най-малко ,,излишни" (други) глезотии.

                  Предварително благодаря
                  Yeasu FT-8800 или FT-8900 e станцията, която съм харесал аз. Преполагам, че има модели и на други фирми с почти същите възможности, но......Yeasu си е Yeasu. А и е съвместима с FT-60-та, която е ми е в джоба.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да си изберем станция

                    А откъде сте се снабдили с вашите
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да си изберем станция

                      Емо .....
                      Я виж аз какви ги забърках.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да си изберем станция

                        Намерих един минус - цената е над 1000 лв...
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да си изберем станция

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Намерих един минус - цената е над 1000 лв...
                          Не е вярно!!!
                          Не гледай цената на Интегра в момента. На събора в Казанлък .... цената беше много по-друга!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да си изберем станция

                            Опс, забравих за жената Добре, но сега удоволствието ще ми излезе над 1000 лв. - да го наречем ,,актуален минус".
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да си изберем станция

                              Взех си Yaesu FT8100.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #45
                                Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                                Здравейте,

                                моля да ми препоръчате подходяща радиостанция в свободния диапазон. Идеята ми е да я ползвам връзка с колегите по време на разходки. Ще ми бъде полезно и да ми кажете откъде може да се купи. Ценово ограничение - 300-400лв.
                                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                                BMW F650CS
                                Радо о885 5о 59 5о

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X