Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем -спирачки лада нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем -спирачки лада нива

    Здравеите колеги!Пиша за този проблем тук и се надявам някой да помогне.Проблема е в това че,Нивата на мой приятел от известно време както се движи предните колела започват да задьржат ,като в някои случаи дори блокират,педала на спирачката се качва и става по-твьрд.Като отвия щуцера за обезвьздушаване на един от апаратите , изхвьрли течност и колелата отблокират.Значи до момента сме сменили накладките,спирачната помпа,всички маркучи,спирачните апарати,цялата система сме промили и вече нямам идея какво да сменяме.За пьрви пьт ми се случва подобно нещо!Дайте идеи моля!
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

  • #2
    До: Проблем -спирачки лада нива

    Зловещо запушени тръбички.

    Как да проверите - отвийте обезвъздушителните изходи на предните колела един по един, с маркуче, като за обезвъздушаване. Течността трябва свободно и с видима скорост да изтича !!без натискане на педала!!, от всеки един от изходите. Ако не -

    или имате маркуч-менте, или запушена тръбичка, или приплескан проходен отвор някъде в холендърчетата.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем -спирачки лада нива

      Залагам на раздул се маркуч
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        До: Проблем -спирачки лада нива

        И аз залагам на маркуч но проверете следното:като започне да задържа отвийте тръбичките директно от спирачната помпа и така лесно ще разберете в помпата или след нея ако го прави и на двете колела е трудно да е маркуч все пак са 4 бр. да не са запекли апаратите чест проблем при нивите а на старите го нямаше странно.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Проблем -спирачки лада нива

          Всички маркучи са сменени.Спирачните апарати и те са сменени.Цялата спирачна система е продухана и промита.В самата система на предните колела остава налягане,като развия щуцер на спирачен апарат или трьбичка за предните колела директно от помпата това налягане изчезва и колелата освобождават,което ме кара да си мисля ,че проблема е някьде м/у помпата и педала.Утре ще взема да сваля помпата и лостчето от сервото,което влиза в нея ще го крьцна малко.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #6
            До: Проблем -спирачки лада нива

            Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
            Всички маркучи са сменени.Спирачните апарати и те са сменени.Цялата спирачна система е продухана и промита.В самата система на предните колела остава налягане,като развия щуцер на спирачен апарат или трьбичка за предните колела директно от помпата това налягане изчезва и колелата освобождават,което ме кара да си мисля ,че проблема е някьде м/у помпата и педала.Утре ще взема да сваля помпата и лостчето от сервото,което влиза в нея ще го крьцна малко.
            Не режи нищо, откъм педала има как да се регулира, ако е от това. Ако заклинва сервото, просто трябва да го смените.

            Да, за това не се сетих - заклинващо серво.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем -спирачки лада нива

              Имам серво което сьм сигурен че работи и още днес ще пробваме и този вариант.За резултата ще пиша.
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #8
                До: Проблем -спирачки лада нива

                Има го варянта за повреда в серво апарата но е по рядка от проблемна помпа и решението е лесно!
                Когато направи проблема отвий двете гайки които стягат помпата към сервото ако налягането спадне е серво ако не спадне и при отделена помпа е помпата така,че не бързай да бъзикаш сервото.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем -спирачки лада нива

                  Стержена на серво апарата се регулира с две гаики колко да натиска помпата, ако спирачките отпуснат като развиеш помпата от сервото трябва да регулираш малко стержена. При мен по същия начин всичко ново и от там го управих.
                  [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                  [B]If you want, you can![/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем -спирачки лада нива

                    Или с дистанционна гарнитура м/у помпата и сервото.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем -спирачки лада нива

                      Здравей колега мисля ,че трябва да опиташ с лостчето между сервото и помпата то е за реглаж и понякога трябва да се регулира.В твоя случай трябва да го завиеш но по половин оборот,докьто достигнеш оптималния вариант.Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем -спирачки лада нива

                        проблема е отстранен-Благодаря на всички за мненията.Оказа се наистина лостчето м/у помпата и сервото,беше до край навито за това се наложи да го скься около 3мм и сега проблем няма.Темата може да бьде заключена.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем -спирачки лада нива

                          Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                          проблема е отстранен-Благодаря на всички за мненията.Оказа се наистина лостчето м/у помпата и сервото,беше до край навито за това се наложи да го скься около 3мм и сега проблем няма.Темата може да бьде заключена.
                          Радваме се.

                          Такива теми не се заключват - може някой да има нужда да я продължи. Заключват се само обявите в раздела за обяви.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем -спирачки лада нива

                            Да събудя темата?

                            Та така.. Лада Нива, блокират предните колела, сменихме сервото - ОК.
                            След 5 дни отново същия проблем, оказа се, че сервото е било някакво дефектно. Добре, сменихме го и него, собственика на автомобила пожела да сменим и помпата - ОК.
                            Нова спирачна течност, защото старата беше някаква черна гнусотия. Маркучите всичките отпушени. А бе нова, дето се вика. И така около месец.
                            Днес звъни и казва, че предните колела блокирали отново.. На мен ми писна да се разправям, но няма как..
                            Та започнах да си мисля, че всички части, които сменихме по тая кола са ментета или има някъде скрит проблем?
                            Идеи?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем -спирачки лада нива

                              А с предните спирачни апарати направихте ли нещо?

                              Помпата е проста като фасул и там интрига няма. Сервото е просто като главен секретар на МВР и там също няма нищо интересно. Най-много (и често) да не работи, в който случай спирачките няма да задържат даже и когато трябва.

                              За сметка на това трите цилиндъра на спирачния апарат страдат от боклуци и корозия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X