Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски разговор... :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Морски разговор... :-)

    Благодаря на Стефан за превода от руски


    Регистриран разговор между испанци и американци на честота ххх – „Извънредни ситуации на море” на навигационния канал 106 в пролива Финистер (Галиция)
    16.10.1997 г.

    Испанци:
    (смущения) ... Говори А-853, моля завийте 15 градуса на юг за избягване на сблъсък с нас. Вие се движите точно към нас, разстояние 25 мили.

    Американци: (на фона на смущения) ... Съветваме ви да завиете 15 градуса на север, за да избегнете сблъсък с нас.

    Испанци:
    Отрицателен отговор. Повтарям, завийте 15 градуса на юг за избягване на сблъсъка.

    Американци: (друг глас) С вас разговаря командирът на кораб на Съединените Американски Щати. Завийте 15 градуса на север за избягване на сблъсъка.

    Испанци: Не смятаме предложението ви нито за възможно, нито за адекватно, съветваме ви да завиете 15 градуса на юг за да не се блъснете в нас.

    Американци: (с повишен тон) С ВАС РАЗГОВАРЯ КАПИТАН РИЧАРД ДЖЕЙМС ХОВАРД, КОМАНДИР НА САМОЛЕТОНОСАЧА USS LINCOLN, ОТ ВОЕННОМОРСКИЯ ФЛОТ НА СЪЕДИНЕНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ЩАТИ, ВТОРИЯТ ПО ГОЛЕМИНА КОРАБ НА АМЕРИКАНСКИЯ ФЛОТ. СЪПРОВОЖДАТ МЕ 2 КРАЙЦЕРА, 6 ЕСКАДРЕНИ МИНОНОСЕЦА, 4 ПОДВОДНИЦИ И СНАБДИТЕЛНИТЕ КОРАБИ. АЗ НЕ ВИ СЪВЕТВАМ, А ВИ ЗАПОВЯДВАМ ДА ИЗМЕНИТЕ КУРСА СИ 15 ГРАДУСА НА СЕВЕР. В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ЩЕ БЪДЕМ ПРИНУДЕНИ ДА ВЗЕМЕМ НЕОБХОДИМИТЕ МЕРКИ ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА БЕЗОПАСТНОСТТА НА НАШИЯ КОРАБ. МОЛЯ ВИ, ВЕДНАГА СЕ РАЗКАРАЙТЕ ОТ КУРСА НИ!!!

    Испанци: С вас говори Хуан Мануел Салас Алкантара. Ние сме двама. Съпровождат ни кучето, вечерята, 2 бутилки бира и канарче, което сега спи. Подкрепят ни радиостанция „Cadena Dial de La Coruna” и канал 106 „Извънредни ситуации на море”. Не се каним да завиваме наникъде, като се има предвид, че се намираме на сушата и се явяваме фар А-853 на пролива Финистер, на галицийския бряг на Испания. Нямаме никаква представа на кое място по големина сме сред испанските фарове. Можете да предприемете всички шибани мерки, които считате за необходими и да направите, каквото си искате за осигуряване на безопасността на ш...я си кораб, който ще стане на трески на скалите. Затова още веднъж настоятелно ви препоръчваме да направите най-смисленото: да промените курса си с 15 градуса на юг за избягване на сблъсъка.

    Американци: ОК, прието, благодаря.
    VPetrov.photography

  • #2
    Хитреци тия американци бе , а ?

    Коментар


    • #3
      Така са свикнали И фара ако трябва ще се премести, ама да е на тяхната.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        хи-хи-хи

        Е гати дебилите!!!

        Коментар


        • #5
          Re: хи-хи-хи

          Първоначално публикуван от izo4x4
          Е гати дебилите!!!
          Просто се имат за господарите на света, времето, вселената....
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            Виждам, че всички казват "добри" думи по повод на “Американците”, и това е повод да напомня, че не съм убеден в истинността на публикуваното от мен или че то е реален диалог... затова и се намира в раздел разкази, хумор и т.н. Текстът е превод от руски и публикуван в друг форум...

            И искам отново да подчертая, че навсякъде по света живеят и умни хора и дебили и какви ли не т.е. дори и диалога да е истински това не значи, че Американците - всичките до един са надути тъпанари...

            Просто текста и диалога много ми хареса, посмяхме се добре и затова реших да се посмеете и вие... Както знаете политиката на портала е да не допуска каквото и да е противопоставяне по причини извън техниката...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Е, когато тук започнат да идват добрите и умните оттам, а не озъбени ястреби и танкове, и когато спрат да трошат това, което моя народ е събирал 125 години, тогава и ще ги обичам. Аз съм от София, и хубав или лош, това е моя град. И върху него са падали бомби два пъти, и двата - американски.
              Да не говорим че даже нито турците, нито гърците са заставяли толкова упорито децата на същия мой народ да забравят и да презират и буквите и рода си...

              Коментар


              • #8
                Това е и рекламния клип на някаква фирма за радио комуникационна техника. Гледах го по телевизията мисля че предаването беше "Рекламна пауза" там беше и филмимано направо се попилях от смях
                LZ1DMR

                Коментар


                • #9
                  дебили

                  Под дебили имах предвид тия от случката, а не американците като цяло. Макар, че това е водещата по малоумие нация в света.

                  Коментар


                  • #10
                    не забравяйте, че америка /съответно целия свят/ се управлява от евреи...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Да бе, да... Къде го това световно еврейство, в годините когато световното китайство всъщност изяжда света?
                      А джангъра от тоя малоумен купон, барем нормален пиянски да беше, на това общество - тинейджър, просто не дава на белите да си съберат акъла, и да видят че цивилизацията им просто загива ...
                      Хе, а китайците се захванали вече и джипове да правят. Някви глупости вързани с тел и пирони, и не вървят, и не могат нищо. Което значи, че след 10 години корейските шашкънии ще са класика и лукс, а масовото, че и работещо, ще е китайско...

                      Коментар


                      • #12
                        Самолетоносач

                        Абе има нещо "специфично" в тази "нация". Аз техните моряци съм ги виждал "life". Откакто се комущисваме с НАТО във Варна през лятот посточнно ни гостуват новите другари.

                        Та разххождам се една сутрин из Морската градина и какво да видя. Докъдето ми стига погледа по хоризонта на равни разстояния бяха наредени големи сиви силуети. Като се вгледах, ааааааааааааа кораби с оръдия. Викам си: "Айдеее, превзеха ни" и проверявам дали личната ми карта е в мен. Тъкмо се съвзех от тази гледка, хоп нова изненада. Срещу мен тича група "спортисти" много бели и пухкави с очила и фланенелки с надпис "USA NAVI" Предвождаше ги здрав негър, пърдон афроамериканец, а отзад двама подобни ги подритваха да не изостават. Като си влязох в офиса мистерията ми бе разгадана от "Черноморие" - местен всекидневник:

                        6-ТИ АМЕРИКАНСКИ ФЛОТ СЕ ОТБИ ВЪВ ВОЕННОМОРСКА БАЗА "ВАРНА"
                        Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                        Коментар


                        • #13
                          Хи-хи. А па ако знаеш кво може прехваления им десант ...)) Добре че момчето донесе документи, че се го бях обявил за долен лъжец, или за по-голям разказвач на вицове и от мене) За такива умения докато имахме армия нямаше и да те разстрелят пред строя, това все пак е някво уважение, просто ще те пребият с прикладите.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Да бе, да... Къде го това световно еврейство, в годините когато световното китайство всъщност изяжда света?
                            А джангъра от тоя малоумен купон, барем нормален пиянски да беше, на това общество - тинейджър, просто не дава на белите да си съберат акъла, и да видят че цивилизацията им просто загива ...
                            Хе, а китайците се захванали вече и джипове да правят. Някви глупости вързани с тел и пирони, и не вървят, и не могат нищо. Което значи, че след 10 години корейските шашкънии ще са класика и лукс, а масовото, че и работещо, ще е китайско...
                            не бих казал, че китайците "изяждат" света... Важно е кой е собственика на завода, а не какви са работниците...
                            голяма част от приходите на САЩ са от лихви и дивиденти, а не от производство...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Опа. Ето го поражението на мозъците.
                              В няква търговска терминология някой може и да е на печалба. На битово ниво си и съвсем прав, зер "голяма част от вноса на САЩ идва от чужбина", само тоя лаф колко струва. Изтърва го прочее президента им. Работата е, че там вече нищо не произвеждат, проблема се задълбочава, понеже и Израел, и Китай и Индия вече устойчиво правят същото, само че по-евтино, и легендата за технологичното превъзходство на Щатите се превръща в същото, в което и нашето образование да кажем. Просто легенда. Минало. И вече не е въпрос на нежелание да се цапаш с тия работи, а на брутална невъзможност да ги произведеш. Което и води до реално понижаване на жизнения стандарт. Разгледай не само обема, ами и структурата на вътрешния дълг на, с извинение, суперсилата. Външния - отделна песен, и също крайно показателна тенденция.
                              Работата им също като на тукашните баровци в нощите на Нова година. Бута разни пачки насам-натам, обаче такси просто няма! Няма бе, вози си се на шарените хартийки! А финансовите системи, и още повече валутните, са въпрос изцяло на доверие, и когато то изчезне, доларите спират да ги вземат и за вторични суровини, зер хартията е ленена, и кофти като целулоза...
                              Единственото което още спасява тая креслива империйка е пропагандата. Зер най-лесно се пропагандира "яж, пий, сери, спи, е..., а па друг да копа", обаче всички такива философии свършват по един начин, както показва дори беглия поглед към съдбата на древните империи...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X