Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се изкарва разрешително за оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как се изкарва разрешително за оръжие

    Като си толкова запален ще те имам предвид - ама за догодина, тъкмо ще си на 18 тогава.

    Коментар


    • #17
      До: Как се изкарва разрешително за оръжие

      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
      Като си толкова запален ще те имам предвид - ама за догодина, тъкмо ще си на 18 тогава.
      Мерси,мерси много,Аз съм от Стара Загора,но ако трябва ще отида на другия край на света за това.Нали знаеш мерак и желание имаш ли,значи всичко имаш.Дядоми вече не ходи за лов,но държи пушката да ми я подарява на 18тия рожден ден.Дано това стане.Пожелавам на всичкиви успех и много слука за напред.

      ПОЗДРАВИ!!!

      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #18
        До: Как се изкарва разрешително за оръжие

        Имай ме тогава и мене.
        Няма кво да си кривя душата - не съм ловец, и няма да стана. Не мога да гръмна по добиче. По друго мога, по зверюга - само ако или - или. Знаеш кво могат УАЗовете - мога да помогна за сол и слама. Просто никога не съм имал моя си пушка, и много ми се прииска. Да чакам на старшината да ми даде държавна, на тия години е късно. Па и първата ГЕ 4211 сигурно отдавна я няма.

        Коментар


        • #19
          До: Как се изкарва разрешително за оръжие

          Е,ако те е жал да стреляш по животни,то по хишници и вреден дивеч едвали ще те е жал.Пък и да не забравяме,че едно от основните предназначения на ловната двуцевка е използване на сватби , кръщенета и други пиянски и весели мероприятия
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #20
            До: Как се изкарва разрешително за оръжие

            Не, на такива мероприятия не стрелям по принцип. Нито с халосни. Изобщо не.
            Пиенето и стрелянето са ми като пиенето и карането. Ако съм последния жив шофьор в тая катастрофа - ще карам и пил. До болницата. Иначе не. Трезвен стрелям по когото искам, пиян - по никого. Може да сбъркам.

            Коментар


            • #21
              До: Как се изкарва разрешително за оръжие

              Еми,мняма какво да чакаш.Не е ллошо да си имаш чифте.Ако щете вярвайте,но намене ми доставя повече удоволствие да чистя пушката,моторния трион,да пробвам патрони,отколкото да съм с гаджето В смисъл всички неща ми харесват,но занимаването с тези неща (първите,които изброих) ми доставя по-голямо удоволствие

              Поздрави!
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #22
                До: Как се изкарва разрешително за оръжие

                За разрешително за късо нарезно оръжие/пистолет/,първо трябва да се докаже необходимоста от него.Например:Работиш в охранителна фирма и се изисква за заеманата длъжност/повечето се уреждат от там/ или доказваш че си голям бизнесмен и работиш кешово с големи суми които трябва да носиш в теб/доказва се с платени данъци.../.След това заедно с тези /документални/ доказателтва се събират и другите документи които се изискват от КОС и се подават в съответното районно.После след като "биг боса" каже "да",те задължават,да отидеш и да изкараш един курс за работа с оръжие в съответната тяхна школанищо че си бил 2 год войник,дал си клетва с оръжие и тн/ и срещу подобаващо заплащане и накрая взимаш разрешително за закупуване.После купуваш,регистрираш,взимат ти го за свалне на характеристики с 5 патрона за поне 20 дни и най-после ти го връщат с разрешителното.Познайте ако е с калибър за който в МВР има патрони в какъв вид ти го връщат...но това се притъпява от радоста ,че все пак го имате.И накрая знайте,че когато без значение от повода извадите това оръжие,вие сте следствени и винаги виновни,което пък поставя въпроса за смисъла на притежаването му....

                Коментар


                • #23
                  До: Как се изкарва разрешително за оръжие

                  Аз пък в обосновката писах че чакам прехвърлянето на късо нарезно оръжие от мои роднина военнен на мен ,тъи като възраста му не му е нужно повече и след преглеждане на некфа комия в мвр-то от кос ти връщат заповед и те удобрявят.дано и теб удобрят.Ама попринцип и това минава
                  Nissan Terrano 2.7tdi

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X