Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rovеr Discovery1 200Tdi прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rovеr Discovery1 200Tdi прегрява.

    При шофиране в градски условия и офф Роуд като че ли го няма този проблем , но миналия месец реших да отскоча до Варна за да поора в пясъка и още на Витиня гаден сюрприз - при подържана скорост 120 км/час срелката твърдо и уверено прескочи последното деление и с решимстта на Сергей Бубка пред пореден световен рекорд се понесе към червената зона. Първо жертвах климатика, след това намалих скоростта, до края на магистралата (хемус) вече бях с отворени прозорци парното на max глвата навън да ми се вее перчема.
    Седмица по-късно Дискавърито беше в Дарукар където след известно оглеждане и чесане многозначително по няколко умни глави, радиатора му бе промит, виско съединителя (каквото и да е това) проверен, решетките почистени а вентилаторите обилно окъпани с грес. Така въоръжен в петък отново плавно се понесох към Варна и уви стигнах до същото място - Витиня.
    Много моля ако някой е имал подобен проблем да ми даде съвет как да постъпя, бързо ли го карам, някоя част ли не съм проверил, къде да го закарам та да го погледне някой (не че в Дарукар са некомпетентни, но явно са много заети и този проблем ми го претупаха малко). Предварително благодаря за всеки съвет и мнение.

    П.П Land Rovеr Discovery, 2,5 TDI, 1990г. 182 000км

  • #2
    Ела при мен в сервиза, аз имам един тестер на Вюрт за co2 в охладителната система. Може от там да е проблема
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • #3
      Аз в момента имам същия проблем.
      Най-вероятно виското е за смяна, всеобщо е мнението че то се диагностицира трудно и винаги има огромен процент за грешка при диагностиката.
      Това при виско което не е напълно развалено.
      Така или иначе виското е хубаво да се сменя през няколко години.Аз мойто ще го сменя. Повече инфо за виското може да намериш във форума на бмв.те постоянно имат проблеми с тоя чарк.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-07-10, 16:56.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        Аз също имах този проблем, но на Нисан Патрол. Като го купих зимата, въобще не си личеше (естествено), като се запролети и затопли, започна да грее, но повече от 95С не ми е вдигал (гледах го)..

        Според мен - определено е виското. И за да решиш по-трайно проблема, най-добре - ел. вентилатор(и).

        Коментар


        • #5
          Що па вентилатора? Грее му от обороти, по-прилича на глава.

          Коментар


          • #6
            Като започне да ти загрява - не изключвай климатика,
            а напротив - включи го - той включва двата предни вентилатора пред радиатора.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              И мен зе да ми грее Диското за сефте /не до червено, ама за ЛР всичко над средата по тея геогравски ширини си е греене /
              Ама моя радИАтор отвътре изглежда доста зле ...
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-07-10, 16:58.

              Коментар


              • #8
                Стефчо може да е прав гарнитура на главата прави така когато е в процес на пробиване или издухване Губи ли вода мотора

                Коментар


                • #9
                  Виското го сменях миналата година в ДаруКар не мисля че ще е от там. какво може да и има на главата?

                  Коментар


                  • #10
                    От издухана гарнитура, през изметната до сцепена глава.
                    Близнака нали ти каза бе, виж дали губи вода. Или дали я надува.

                    Коментар


                    • #11
                      Не, не губи вода. През последните два месеца в оито го карам доста активно не съм долял и капка....виж с маслото е друго там отива по литърче на пет хилади километра

                      Коментар


                      • #12
                        ВиЖ турбината да не го яде, при мен е почти 90% сигурна загубата на масло от нея. Имам и лек теч, но тва вече е що годе нормално. Виж ако е от капака смени гарнитурата му, те е към 30 кинта и се сменя що годе лесно ... мОжеш да погледнеш и отдолу, ако го измиеш и пак се омаже, смени и там гарнитурата заедно с маслото... другото, което се сещам, е че за радиатор от алуминий не е добре да се сипва друго различно от дестилирана вода, образува се шлака /това не съм го проверил още, само съм чел/. Интересното при мен е, че миналата година имах пробойна в гарнитурата на главата и не грееше, а сега нямам и грее
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-07-10, 16:59.

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря, Насов, но как да се изразя по-меко...аз гледам автомобила като индианец пишеща машина - възхищавам му се като научно достижение, кеф ми е да го ползувам, а като с счупи излизам и влизам два три пъти барем сам се оправи ако не, тогава викам неволята. Съвета ти който аз много ценя и съм ти благодарен за него ми звучи все едни е на китйски. Къде е тази гарнитура, има ли ръзка между загубата на масло и прегряването може ли да имам проблем с главата без да губя антифриз, и най важното къде да го заведа за да го види някой който разбира...малко ме е срам но аз съм потребител все още не съм маниак и понеже си възхищавам на такива хора (маниаци) и ценя тяхното професионално мнение затова питам тук където е пълно с такива, но аз не мога да легна под Джипа и да се заливам с масло, просто искам да ми дадете съвет къде да го закарам и какво да кажа Не искам да попадна на някой майстор който да ми смени ауспуха защото не ми се върти волана.

                          Коментар


                          • #14
                            Течовете си личът, по омазаното с черно и мазно

                            Значи може да тече отгоре, от капака на двигателя, там ако е просто и ясно, смяна на гарнитура на капака. Дори в трейд кар няма да е проблем да смениш гарнитурата. тя е около 33 лв + още 2 гумичко, които може и да не сменяш, но сигурно ще настоят, те са още 20-тина лв. малко силикон и по 15 лв на час за труда абе се ще намерят как да ти издоят 80-100 кинта, ама като не ти се цапа, ти се цака.
                            Може да тече и отдолу при картерния леген. за да си сигурен го измиваш отдолу, не е нужно да мокриш двигателя, а само "картера". Ако е чист и сега начи не тече от там. Принципно течовете за ЛР са що-годе нормално нещо, твоята загуба намирисва на турбина... тук има теми по въпроса, кадето е постнат телефон на турбинаджията на колегата Куадра.
                            Няма да е зле да се свържеш с него да я преслуша, такава загуба на масло от там може да е. За греенето виш как е питата на радятора отвъре дали не е оръфан ... кога за последно си го промивал чистил или сменял антифриза? и с нормална вода ли е зареден или дестилат?

                            Споко ще свикнеш и да чоплиш по машинката, то си е яко кеф


                            сполай
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-07-10, 17:01.

                            Коментар


                            • #15
                              Ако е от виското, няма да се проявява само на магистралата... а най-вече на баир с малка скорост...

                              При 120кмч, духането от перката не е съществено...
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-07-10, 17:02.
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X