Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправяне на ауспух !

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изправяне на ауспух !

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Именно за резонаторите имах предвид че НЕ ТРЯБВА да се ползва този метод с фризера.
    Най-отдолу на публикацията на английски пише "Внимание, ако пробвате да опънете резонатор по този начин е силно вероятно да се спука по шева, метода е по-скоро за четиритактови ауспуси".
    За това писах "за безшевни тръби".
    Я и аз да се включа. Гоблин в статията пише също, че тръбата е от CRF450X което ще рече МЕТАЛНА а искам да попитам какво мислите дали ще стане ако кривката е от R която е ТИТАНИЕВА а такава е на почти всички кросови модели. Аз си мисля че титана е по крехък и чуплив от стоманата . Мой приятел и познат тук Будин изкриви неговата така и търсиме решение но е от ямаха и е ТИТАН.
    Аз мисля да пробвам на мой риск и да споделя тук.

    Коментар


    • #17
      До: Изправяне на ауспух !

      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      Я и аз да се включа. Гоблин в статията пише също, че тръбата е от CRF450X което ще рече МЕТАЛНА а искам да попитам какво мислите дали ще стане ако кривката е от R която е ТИТАНИЕВА а такава е на почти всички кросови модели. Аз си мисля че титана е по крехък и чуплив от стоманата . Мой приятел и познат тук Будин изкриви неговата така и търсиме решение но е от ямаха и е ТИТАН.
      Аз мисля да пробвам на мой риск и да споделя тук.
      Титана е по-пластичен от стоманата, нито е по-крехък.Нема страшно.
      Също и се заварява перфектно на аргон, но машината трябва да е професионална, със затихване.И подавания матерял трябва да е същия като заварявания, едно към едно
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #18
        До: Изправяне на ауспух !

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Титана е по-пластичен от стоманата, нито е по-крехък.Нема страшно.
        Също и се заварява перфектно на аргон, но машината трябва да е професионална, със затихване.И подавания матерял трябва да е същия като заварявания, едно към едно
        Затова обикновенно се реже от самият елемент които се заварява ,за да се знае със сигурност че материала е еднакъв...
        MG RACING

        Коментар


        • #19
          До: Изправяне на ауспух !

          Ами мога да кажа едно голямо благодаря за съветите , мисля първо да пробвам с компресора и горелката и ако не стане продължаваме по другите сценарии ,дано и тенекето да издържи де ,че май били доста скъпички...Още веднъж благодаря за съветите и весела коледа на всички !
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #20
            До: Изправяне на ауспух !

            да с нагряване и след това раздуване с въздух ми изглежда наи-удачно ,но ако се стигне до рязане според мен го срежи както съм начертал на снимката с розова черта.И тоя мотор е 250 или поне резонатора е такъв.

            пп абе маи не е намаляло много сечението ми се струва ,пък и си мисля ,че и след изправяне ,едно падане му е достатъчно за да стане пак така ,ако бях на твое място не бих го пипал...ем малко ше се укроти звяра ( малко като москал дефорсе...извинете френския ми ))) ))
            Прикачени файлове
            много преди старта...

            Коментар


            • #21
              До: Изправяне на ауспух !

              моят го изправиха с горелка и компресор.Става като нов ако има някои които разбира да ти го направи.

              Коментар


              • #22
                До: Изправяне на ауспух !

                Аз моя го давах да ми го изправя един тенекеджия и мисля че с вакум го изправя ако не се лъжа,взе ми 40лв и малко ми се овидяха ама ефекта е по важен
                Бъди инат...умирай само в краен случай!

                Коментар


                • #23
                  До: Изправяне на ауспух !

                  Какво значи със вакум, може ли да разясниш, щото иначе мнението ти е безполезно !!!
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #24
                    До: Изправяне на ауспух !

                    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                    Какво значи със вакум, може ли да разясниш, щото иначе мнението ти е безполезно !!!
                    Краси виждал съм такъм способ...приличащ на вендуза...и с вакуум издърпва вдлъбнатината.
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изправяне на ауспух !

                      Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                      Краси виждал съм такъм способ...приличащ на вендуза...и с вакуум издърпва вдлъбнатината.
                      Принципно е лесно да се сети човек за технологията, но като знам с нагряване и надуване колко е трудно да излезе, чудя се какъв е този вакуум толкова силен .......
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изправяне на ауспух !

                        Този вакуум е много силен и с доста концентриращо и локално действие.
                        С него изтеглят "градушките" по автомобилите и то доста прецизно.
                        Но услугата си е цифра.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изправяне на ауспух !

                          Ами незнам така ми казаха ,аз не съм гледал как са го изправяли и затова незнам.Може и по друг начин да е било ама ми казаха че с вакуум и затова не мога да обясня как е било точно.
                          Бъди инат...умирай само в краен случай!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Изправяне на ауспух !

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            Този вакуум е много силен и с доста концентриращо и локално действие.
                            С него изтеглят "градушките" по автомобилите и то доста прецизно.
                            Но услугата си е цифра.
                            Няма вакуум който да дава налягане повече от 1 килограм на квадратен сантиметър.Компресорите могат доста повече. За тънки, (тип вестник) ламарини става и с вакуум.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Изправяне на ауспух !

                              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                              Ами мога да кажа едно голямо благодаря за съветите , мисля първо да пробвам с компресора и горелката и ако не стане продължаваме по другите сценарии ,дано и тенекето да издържи де ,че май били доста скъпички...Още веднъж благодаря за съветите и весела коледа на всички !
                              Кажи после какво се е получило.....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Изправяне на ауспух !

                                Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                                да с нагряване и след това раздуване с въздух ми изглежда наи-удачно ,но ако се стигне до рязане според мен го срежи както съм начертал на снимката с розова черта.И тоя мотор е 250 или поне резонатора е такъв.

                                пп абе маи не е намаляло много сечението ми се струва ,пък и си мисля ,че и след изправяне ,едно падане му е достатъчно за да стане пак така ,ако бях на твое място не бих го пипал...ем малко ше се укроти звяра ( малко като москал дефорсе...извинете френския ми ))) ))
                                ами като си се къпал вчера защо и днес ще се къпеш тогава
                                изправи си резонатора с компресора и горелка аз съм го правил не вярвах че ще стане но сега изобщо не личи каде е бил крив не са нужни 7-8 атм а 2-3 обачееее
                                наистина си почисти много добре от вътре нагарите и даже го остави да престои една вечер пълен с вода после изплакни и преди да го затапиш пак му сипи малко водано гледаи да не е водата на мястото което нагряваш и гледаи да не прегориш материала и да го пробиеш изправя се много постепеноо и иска търпение и многооо внимание и усет както се изрази колегатапо горе
                                [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
                                [/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X