Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

    Благодаря колега Redex, втората тема е това което ме интересуваше информативно и нагледно! Дано да са читави тия двата които утре ще ходя да ги погледна. Мерси още веднъж

    Коментар


    • #32
      До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

      Супер-селект ще го познаеш по позициите на лоста има 2H, 4H, 4HLc, N, 4LLc
      (задно, 4х4бързи, 4х4бързи с блок. междуосев диф, неутрална, 4х4бавни с блок. междуосев диф).
      Easy-select-овете са само 2H, 4H, 4L. Ako e 2.8 GLX е много малко вероятно да не е супер селект.

      Коментар


      • #33
        До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

        Мнение на tododad
        Конкретно знам за главите че не са здрави и са податливи да се спукат и много истории за паджеро което може да те остави на пътя . Един в един форум беше писал за едно паджеро както си кара на пътя и му светка лампата на маслото и звук метал в метал и край.

        Аз лично не бих си зел паджеро ,имал съм възможност много пъти . Но както каза един колега по горе ,зависи как е подържан джипа . Иначе на външен вид и екстри особенно японските паджерота нямат равни.

        Имам една познта,която чула от друга своя позната,че един човек казал,че "Боинг 676" много често падал....от тогава моята позната пътувала с влак....ама пак чула,че влака дерайлира.....после с рейс-сега ходи пеша!
        Паджеровод ти даде хубаво мнение-послушай го и няма да сгрешиш

        Коментар


        • #34
          До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

          Глееедам и не вярвам на ушите си. Една моя история. Купувам си БМВ 525 ТДС и приятели като ме емнаха абе ти луд ли си ти глава до 10000 км си спукал помпа си хвърлил и т.н. и т.н. Факти : 50 000 км изминати колата е на 350 000 като съм я взел от собственик в Австрия. Термостат, водна помпа и виско муфа в перфектно състояние температурата не мърда и микрометър от средата и още си го карам (с чип) да чукна на дърво. Един приател си купува същото със сменен мотор на 30 000 км. ама нещо вика малко ми мърда температурата като пусна климатика ама нищо му няма. Да а ма не пукна главата за 10 000 км. на 4 от 6 възможни цилиндъра. Сега си купих и Паджеро и тук същия въпрос. Ти карай със 160 на заварка 200 км. не си поглеждай изобщо охладителната система(радиатор, виско, термостат, водна помпа) и си викай, че няма да се строши те в Англия, Франция, Италия и Германия са ги сменили всичките неща та да си откараме тука тия клети колици. Всичко е до задкормилния механизъм. А що се отнася до темата според мен 2.8 мотора е по-добър от 2.5 поради две основни причини:
          1. Няма ремък а верига - по- голяма сигурност и до някъде по евтина подръжка ако не сменяш верига както трябва.
          2. Повече мощност и от там по-нисък рзход и по-добри динамични показатели. Мисля че за дълга база е направо задължителен.
          И не се сещам друго. Това е от мен .

          Лично мнение.
          [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
          [/FONT]

          Коментар


          • #35
            До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

            Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
            Аз съм за 2.8, най-малкото е по-икономичен.
            В никакъв случай не е по - икономичен. Може да е по - мощен, но не и икономичен. Аз съм с 2.5 и ми дава доста по - слаб разход от на 2.8 като гледам темата с харчовете на джипките, а и сме сравнявали с джипката на redex.
            GSM: 0898 554713
            Уебсайт: BULEXTREME.com

            Коментар


            • #36
              До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

              Първоначално публикуван от empty Преглед на мнение
              В никакъв случай не е по - икономичен. Може да е по - мощен, но не и икономичен. Аз съм с 2.5 и ми дава доста по - слаб разход от на 2.8 като гледам темата с харчовете на джипките, а и сме сравнявали с джипката на redex.
              Гледам в подписа ти пише "къса база", оттам идва цялата история. Съжалявам, не съм се конкретизирал - говоря за дълга база. 2.5 е доволен мотор за късата база, но за дълга...

              Коментар


              • #37
                До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                Аз бих избрал 2.8 въпреки че карам 2.5 говоря за каране по баирите.Решениата които трябва да взема водача са по малко,но като циало съм доволен и се радвам че избрах тази марка.

                Коментар


                • #38
                  До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                  Колеги четох, четох и реших и аз малко да налея масло в огъня. Имам Паджеро 2, къса база, 2.5 ТДИ, 93г. Взех си го от Австрия. Без да му сменям нищо го докарах на ход. Среден разход 9л. Беше зима и почети постоянно беше включено предното. С ръчни хъбови е. Като слушах колеги и аз бях решил да е 2.8, но това ми изпадна тънко и реших да го продам и да си взема 2.8. Човека на който без условно съм доверил всичките си превозни средства ми каза, че всичко е ПО за 2.8. Обслужването е по скъпо, Частите по двигателя са по скъпи, а и не на последно място разхода е по голям. Ходя на лов с него и до сега не ме е предало никъде. От където мине 2.8 от там минава и 2.5. Когато една кола се обслужва и малко от малко се пази, то и проблемите с нея са по малко.

                  Па ако си решил да я строшиш и 5.8 да е пак няма да издържи. Ние хората сме не надминати в тези неща.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                    Аз пак ще кажа едно нещо,може да е тапо но ще го кажа.
                    На една моя приятелка брат и работи в Балканстар,и аз бях пред дилемата да си взема 2.5 че по малък мотор ще гори по малко нали!!
                    Викам на въпросното момиче я питай бати кое е по добро.
                    Цетирам думите на бати-ту....:Стой на далеч от 2.5,макар и 2.8 да не е цвете,а 3.5бинго.

                    АЗ карам 2.8,един приятел 2.5 да продалжавам ли да пиша или на всички е ясно какво ще напишаа.....
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    3.0 v6 24

                    Коментар


                    • #40
                      До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                      Тука чета някви си дрънканици за моторите.
                      Брей големи професори са навъдиха напоследък.
                      Нямам 2.5 или 2.8 карал съм ги всичките разновидности включително и бензиновите.
                      АКО МОТОРА Е ЗДРАВ не на безброй километри и на няколко незнайни собсвеници и е подържан добре ТОЙ върви.
                      Без значение какъв е.
                      Скоро правих един 2.5 еми няма такъв мотор пали от четвърт върви доста добре приличен разход кво повече да искаш.Ако искаш да ти върви джипката минаваш не на 2.8 ами на 3-3.5 литра там е истината.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                        Благодаря на всички които писаха в темета

                        вече се сдобих с Паджеро 2,8 автоматик, къса база, суперселект и съм много доволен, а що се отнася до разхода не е никак страшен, само на градско 11л.-100км.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                          Да ти е честито. Със здраве и много безаварийни. Пусни някоя снимка.
                          Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                          0895445845

                          Коментар


                          • #43
                            До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                            За мен това е много,но зависи как го караш.с тежак крак автомата си знае работата а в резервоара ще е страшно.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            3.0 v6 24

                            Коментар


                            • #44
                              До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                              Как засече разхода на гориво? Ако 2.8 автомат харчи 11/100 градско, колко ли трябва да харчи 2.5 с ръчни скорости?!!!
                              8)

                              Коментар


                              • #45
                                До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                                разхода на градско много зависи от градът в който се кара .не е едно и също в софийските задръствания и в друг град.
                                емил златков
                                паджеро 2.5тд
                                ве стром 650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X