Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

    В действителност твоето е първото таков мнение, което срещам, а от 4 месеца насам се интересувам доста сериозно от тези колички и съм прочел де що форуми има за тях.
    Имам наблюдения и над едно служебно 2.5, което изтърпява зверски тормоз и още движи и катери баирите :-)
    А иначе всяка кола може да се счупи, моят майстор ремонтира едно, което два пъти прегрява, но и за двата случая вина има шофьора. А 2.5 определено не е за магистрално шофиране лятото... Но това са частни случаи.
    Аз доста често се мотая около пежа (всеки ден и по-много) и съм видял адски много счупени такива и хора с проблеми такива, но това не значи, че пежата са калпави, за всеки един дефект си има причина, малко са наистина конскрутивните дефекти, а такива досега при 2.5/2.8тд не съм разбрал да има.

    По-принцип, проблема с прегряването и кривенето на главите за дизелите е характерен за 6 цилиндровите такива - заради дългата глава и трудното охлаждане на мотора - главите измятат и т.н.
    2.5/2.8тд са 4ри цилиндрови (което може и да не е перфектно решение от конструктивна гледна точка - 6цил. мотори са много по-балансирани) но пък осигурява едно доста по-лесно охлаждане на мотора. Характерен проблем за 2.8 е семеринга на маслената помпа и подгревните свещи, а също така и блокиралият ЕГР клапан, за други в момента не се сещам, но те са си направо малки, имайки предвид неволите с някои други мотори.

    Поздрави

    п.с. твойта фронтерка случайно да стои паркирана на Цв. Градина?
    Последно редактирано от ifchon; 01-03-09, 21:25.

    Коментар


    • #17
      До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

      Първоначално публикуван от tododad
      Ми нали за това е форум ,всеки да си казва мнението без да обижда другия , не казвам че дизеловото паджеро не е достойна кола ,просто си казвам мнението .

      Лично пред очите ми един приятел си вкара филм с едно паджеро , което карахме заедно 3000км , от близки приатели съм чувал как са ги оставяли паджерота , виждал съм поне 3 родили паджерота по магистралите.Така че аз си правя извод . Мога да направя и сравнение с други марки джипове които съм карал ,за мен тва е достатъчно.
      Колега, спри се с тези изказвания характерни за автотърговците. Бих добавил и не-професионалисти. Аз знам за какво става въпрос, ама форума се чете и от неопитни колеги. Това че някой автотърговец е купил Паджеро, запътило се към някоя автоморга и след това го е карал на прекъсвач и му е заварил буталата, говори лошо за търговеца. А Паджерото си е било и си остава един от най добрите и доказали се 4x4 автомобили!

      Коментар


      • #18
        До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

        Първоначално публикуван от tododad
        Ти пък като не знаеш за какво точно иде реч за кво се исказваш ,първо не мислиш ли че този автотърговец ако кара колата на собствен ход ще търси кола която да го изкара 3000км (което си е точно тест -магистрали ,шосета ,баири ) . , а не кола от морга .
        Изглеждаш човек на възраст и с опит а говориш наизуст
        Я понеже аз говоря наизус, ти ме просветли кои други 4x4, на 15 и кусур годинки са по не-чупливи? Говориме за дизели.

        Коментар


        • #19
          До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

          Не съм механик ,колега . Естествено ,че всяка кола на тия години(15+) има косури. Аз принципно не съм тука за да се заяждам ,така че ако съм засегнал някои с моето мнение ,съжалявам.

          Коментар


          • #20
            До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

            aз има впечатления и от двата типа мотор 2.5 и 2.8 . и двата ми харесват. ако няма да върти много километри годишно може и 2.5 скромни параметри но надежден.
            2.8 е по мощен но негативните отзиви за него са повече(говоря за английските форуми). не вземам страна. има приятели с 2.5 мотори карат ги поне 10 години без сериозни проблеми(само ремъци,сервиз масла това онова) единия го прегря,смени главата и си свирка вече 4 та година.
            много зависи как е експлоатирана колата преди това!
            коментари от рода "това е боклук,онова жигула другото куц кон" няма да помогнат на колегата да реши кой модел да избере.
            TЛК 80-4.2ТД
            ТЛК 73-2.4ТД
            ...................

            Коментар


            • #21
              До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

              Чупи се Паджеро, но с едно дребно уточнение-след 300-400 000 МИЛИ . Чупи се , но не се износва. И мен ме изложиха 3 броя от острова до София, но не бях светнат за една малка подробност, пишеше Шогун, но и на тях може да се има доверие на 200 000 мили, ако са добре поддържани.
              има руски сайт с класация за здравина /но не ми се рови/.
              Та не случайно САМО Мицу има права да оборудва японската ВВС с тяхните агрегати !
              0876 79 25 21

              Коментар


              • #22
                До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                Първоначално публикуван от tododad Преглед на мнение
                Не съм механик ,колега . Естествено ,че всяка кола на тия години(15+) има косури. Аз принципно не съм тука за да се заяждам ,така че ако съм засегнал някои с моето мнение ,съжалявам.
                Не си ме засегнал, щото нито ги произвеждам, нито ги колекционирам. Въпроса е принципен. И сме длъжни да кажеме, че в сравнение с японските дизели, БМВ 6-така на Рейнджа и VM-ма, който се монтира на Фронтера, Чероки и Рейндж, дизела на Паджерото не е по чуплив. Даже напротив.
                Другия път не юркай на магистралата и на баир една ръчка надолу.

                Коментар


                • #23
                  До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  .
                  Другия път не юркай на магистралата и на баир една ръчка надолу.
                  Андро,моя бяс по баира и 5-та му е малко с кво да го храня,че да не побеснява толкова ?
                  TЛК 80-4.2ТД
                  ТЛК 73-2.4ТД
                  ...................

                  Коментар


                  • #24
                    До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                    Моля, пишете повече по същество и избягвайте махленските похвати - една жена на опашката ми каза и това е така, защото е така

                    Коментар


                    • #25
                      До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                      Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                      ... По-принцип, проблема с прегряването и кривенето на главите за дизелите е характерен за 6 цилиндровите такива - заради дългата глава и трудното охлаждане на мотора - главите измятат и т.н...
                      Има такава зависимост, но не винаги. При RD28T (на Нисан) е ясно изразена и поради разликата в материала на блока и главата (чугун и алуминий). Но при 6-цилиндровия дизел на ТЛК 1HZ и 1HD-T проблемите с прегряването са твърде редки. Редки са и при TD42 на Нисан.

                      От друга страна, 1KZ-T на ТЛК е 4-цилиндров и също грее доста.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                        Да това не е някаква прака зависимост, а просто извод на база повечето такива двигатели. Основният им проблем (на тез дизели) е всъщност недостига на мощност, неподдържането на охладителната система и скоростните амбиции на шофьорите

                        Коментар


                        • #27
                          До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                          Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                          Да това не е някаква прака зависимост, а просто извод на база повечето такива двигатели. Основният им проблем (на тез дизели) е всъщност недостига на мощност, неподдържането на охладителната система и скоростните амбиции на шофьорите
                          Ако говорим конкретно за RD28T и 1KZ-T, за които споменах по-горе, по-скоро проблемите са и конструктивни. KZ-та не страда от липса на мощ. За първия особено съм пряк свидетел на автомобили с такива двигатели, които са поддържани отлично и пак се стигна до проблеми. Но да не се отклонявам повече от темата.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                            Привет на всички, извинявам се предвaрително че пиша в темата на колегата. Използвах търсачката, но не открих точно това което ме интересува.
                            Въпроса ми е как точно се разпознава дали една кутия е ''супер селект'' или не? Конкретно...в процес съм на закупуване на Паджеро 2.8 ТД GLX '98 г. и искам да бъде с такава ск. кутия/раздатка. Утре имам път до 2 автокъщи за оглед и трябва да взема решение! Ще бъда много благодарен на някой ако има конкретно снимки на лоста за превключване и обозначени позициите върху него. Благодаря предварително
                            Последно редактирано от D!m!tko; 03-03-09, 23:09.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                              Първоначално публикуван от D!m!tko Преглед на мнение
                              Привет на всички, извинявам се предвърително че пиша в темата на колегата. Използвах търсачката, но не открих точно това което ме интересува.
                              Въпроса ми е как точно се разпознава дали една кутия е ''супер селект'' или не? Конкретно...в процес съм на закупуване на Паджеро 2.8 ТД GLX '98 г. и искам да бъде с такава ск. кутия/раздатка. Утре имам път до 2 автокъщи за оглед и трябва да взема решение! Ще бъда много благодарен на някой ако има конкретно снимки на лоста за превключване и обозначени позициите върху него. Благодаря предварително
                              Здравей колега, погледни тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...+select&page=2

                              и тази http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%EB%E5%EA%F2

                              успех в избора.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Паджеро 2.5 или 2.8 ТДИ

                                Аз съм за 2.8, най-малкото е по-икономичен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X