Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

    На снимките е с ляв волан, точно като за нашето движение. И цена видях 10 000 паунда!?!? Това при цена на паунда, около 2 лева е 20 000 лева!!! Направо без пари!!!
    Сигурно има някаква уловка тук, но не мога да я разбера?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #77
      До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

      Първоначално публикуван от LordDigital Преглед на мнение
      Объркал си се нещо - Тундрите немат изключване на цилиндрите ,а всъщост Тойота изобщо не ползва такава система и като се замисля от японците само Хонда имат. Причината е ,че подобряването на разхода би било прекалено малко.
      По принцип системата за изключване на цилиндрите, дава икономия на гориво само на празен ход и при поддържане на постоянна скорост.
      Дали подобряването на разхода е малко или много не се наемам да коментирам, все пак зависи от гледната точка.
      При Jeep например 5.7-L V8 с Multi-Displacement System,
      харчи градско колкото 4.7-L V8(17л/100km),
      и извънградско колкото 3.7-L V6(11л/100км)

      http://www.wkjeeps.com/wk_engines.htm

      Коментар


      • #78
        До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        По принцип системата за изключване на цилиндрите, дава икономия на гориво само на празен ход и при поддържане на постоянна скорост.
        Дали подобряването на разхода е малко или много не се наемам да коментирам, все пак зависи от гледната точка.
        При Jeep например 5.7-L V8 с Multi-Displacement System,
        харчи градско колкото 4.7-L V8(17л/100km),
        и извънградско колкото 3.7-L V6(11л/100км)

        http://www.wkjeeps.com/wk_engines.htm
        За сефте чувам за изключване на цилиндри на празен ход ,но не съм запознат със Крайслерския МДС.

        Гледната точка е една - икономиите или си заслужават имлементацията или не. Проблема при тундрата е ,че заради огромната и Frontal Area и слабто Cd ще има много малко моменти във който би изключвала цилиндри и много често ще минава през преходи да ги включва и изключва (за справка питаи некои собственик на Силверадо). Панацеята за намаляване на следДроселния вакум не е да се изключват цилиндри ,а да се избегне напълно - което прави Тойотския Valvematic.
        1x 1.5JZ = 621NM
        2x 5VZ-FE = 596NM

        Коментар


        • #79
          Тундрата си ги има всички пинизи за икономии,които 'мериканците правят с шунтирането на храненето на цилиндрите,но е направено по някакъв"джапански"маниер.Нещо затварят разни клапи и реверсират потока-не знам, толкова напред с механиката-нито Фулдата съм,нито Джамбазов-трябва да го прочета и преведа,но ме мързи.(Трудът е създал човека,мързела го е усъвършенствал)

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Да ,и сега остава да измислиш как ше се регистрира в България!!!Автотърговците как ли не са се сетили за Дубай?
          Авто търговците ни са брънка от верига,която държи едно колие.В зависимост от собственика на колието се определят контрагентите от които се купува-аз на теб-ти на мен и цена 200 хилки заТЛК200-отива и ,има повтаряемост-ТЛК-200 за 200 хилки.Нали???И защо да не я регистрираш в България?Плащаш си гяволъка-мито ,акцоиз и ддс и... пей сърце.
          Последно редактирано от alex_markov; 06-02-09, 16:57.

          Коментар


          • #80
            До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

            Не е така за съжаление.Не отговарят на европейските норми Евро 4.
            Това по-скоро е игра на производителя.
            Аз съм купувал такава кола-регистрацията доста сложен въпрос който не можа да се реши в България.За това за Тойота 78 платих тук 60000лв,при положение че в Дубай СЪЩАТА струваше тогава 18000 USD.Аз без проблем можех да я внеса от там да я обмитя,но не и да я регистрирам в КАТ.
            Но това не важи за Тундра а темата все пак е за Тундра.
            Често влизам в такива обяснения защото съм похарчил доста средсва и щях да спестя доста от тях ако някой ми беше казал как става.Не че искам да Ви поучавам,дано не Ви е прозвучало така...
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #81
              До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

              колеги някои може ли да даде малко повечко инфо за тундрата-фултаим ли е има ли блокажи на дифове ,че тоя камион мноо ма кефи и се чудя дали да не влезна в бартер за моя тлк 120
              Последно редактирано от bpenchev; 08-02-09, 00:17.

              Коментар


              • #82
                От: До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                Здравейте!!!Преди седмица Дедо ми си купи Тундра,явно правена за Американския пазар,защото скоростния лост е на волана,автоматик.Та въпроса ми е:на скоростния лост има бутонче TOW/HAUL,за какво служи?
                [SIZE=1]Ако съм пропуснал препинателни знаци, тук има резевни:.......,,,,,,,,,---????!!!![/SIZE] :wink:

                Коментар


                • #83
                  От: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                  Задържа ти скоростите и не превключва често про теглене,това най-общо казано.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X